Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.04.2015 > 16:37 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 aprilie 2015, ora 16:37

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 247/2015 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr. 3/2015 pentru modificarea și completarea Legii nr. 146/2014 privind autorizarea plății cotizațiilor la Forumul Internațional al Echipelor de Răspuns la Incidente de Securitate Cibernetică (Forum of Incident Response and Security Teams-FIRST) și la Forumul TF/CSIRT Trusted Introducer (TI) din cadrul Asociației Transeuropene a Rețelelor din Domeniul Cercetării și al Educației (Transeuropean Research and Education Network Association- TERENA) în scopul menținerii participării Centrului Național de Răspuns la Incidente de Securitate Cibernetică CERT-RO la aceste două organisme neguvernamentale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:301 149 87 10 11 13 19 12
- voturi pentru (DA):299 149 87 10 11 13 18 11
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:2 - - - - - 1 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anghel Gabriela-Lola ND DA
7. Anton Marin PSD DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Marian PSD DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Bălan Ion PSD DA
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Berci Vasile PNL DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Bîrsășteanu Florică PSD DA
22. Blănariu Valentin - DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Boghicevici Claudia PNL DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Bordeianu Dan PSD DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Burlacu Ștefan ND DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
39. Cernea Remus-Florinel - DA
40. Chebac Eugen PSD DA
41. Cherecheș Florica PNL DA
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
43. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
44. Chițoiu Daniel ALDE DA
45. Cioată Cezar ALDE DA
46. Ciobanu Gheorghe PSD DA
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
51. Ciuhodaru Tudor ND DA
52. Cocei Erland PNL DA
53. Codîrlă Liviu PSD DA
54. Comșa Cornel-George - DA
55. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
56. Costin Gheorghe PNL DA
57. Covaci Dorel PSD DA
58. Crăciunescu Grigore PNL DA
59. Cristea Aurelia PSD DA
60. Cristea Victor PSD DA
61. Cristian Horia PNL DA
62. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Daea Petre PSD DA
66. Dalca Ștefan-Petru ND DA
67. Dascălu Constantin PNL DA
68. Deaconu Mihai ND DA
69. Delureanu Virgil PSD DA
70. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
71. Diaconu Mihai-Bogdan - DA
72. Dima Toader PSD DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Doboș Anton PNL DA
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobre Victor Paul PNL DA
77. Dobrinescu Traian PNL DA
78. Dolha Mircea PNL DA
79. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
80. Dolineaschi Andrei PSD DA
81. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
82. Dragomir Gheorghe PNL DA
83. Dragomir Viorel Marian PSD DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
86. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
87. Dumbrăvanu Paul - DA
88. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
89. Dumitru Georgică ALDE DA
90. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
91. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
92. Emacu Gheorghe PSD DA
93. Enache Marian PSD DA
94. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
95. Eparu Ion PSD DA
96. Erdei Dolóczki István UDMR DA
97. Firczak Gheorghe Minoritati DA
98. Florea Damian ALDE DA
99. Fonta Nuțu PSD DA
100. Frăticiu Gheorghe PSD DA
101. Galan Constantin ALDE DA
102. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
103. Găină Mihăiță PSD DA
104. Geantă Florian Daniel ND DA
105. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
106. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
107. Gheorghe Florin PSD DA
108. Gheorghe Tinel PNL DA
109. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
110. Ghiveciu Marian PSD DA
111. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
112. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
113. Grama Horia PSD DA
114. Grecea Maria PNL DA
115. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
116. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
117. Guran Virgil - DA
118. Gust Băloșin Florentin - Abținere
119. Harbuz Liviu PSD DA
120. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
121. Holban Titi PSD DA
122. Hulea Ioan PSD DA
123. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
124. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
125. Iancu Iulian PSD DA
126. Iane Daniel PNL DA
127. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
128. Ibram Iusein Minoritati DA
129. Ignat Miron Minoritati DA
130. Intotero Natalia-Elena PSD DA
131. Ionescu Aurelian ALDE DA
132. Ionescu George PNL DA
133. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
134. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
135. Itu Cornel PSD DA
136. Kerekes Károly UDMR DA
137. Kereskényi Gábor UDMR DA
138. Khraibani Camelia PSD DA
139. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
140. Longher Ghervazen Minoritati DA
141. Lubanovici Mircea PNL DA
142. Lupu Mihai PNL DA
143. Man Mircea PNL DA
144. Manolache Marius PSD DA
145. Manolescu Oana Minoritati DA
146. Marcu Viorica PNL DA
147. Marian Ion Cristinel ND DA
148. Marica Petru-Sorin PSD DA
149. Marin Gheorghe PSD DA
150. Marin Laura PSD DA
151. Marocico Ion Minoritati DA
152. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
153. Máté András-Levente UDMR DA
154. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
155. Mazilu Constantin PSD DA
156. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
157. Mihai Aurelian PNL DA
158. Mihăilă Ioan PSD DA
159. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
160. Militaru Lucian PNL DA
161. Mincă Liliana ND DA
162. Mircovici Niculae Minoritati DA
163. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
164. Mitrea Manuela PSD DA
165. Mîrza Gavril PSD DA
166. Mocanu Adrian PSD DA
167. Mocioi Niculina PNL DA
168. Moisii Constantin PSD DA
169. Moldovan Ioan ALDE DA
170. Moldovan Iosif UDMR DA
171. Molnar Zsolt UDMR DA
172. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
173. Movilă Petru ND DA
174. Muntean Mircia PSD DA
175. Munteanu Ioan PSD DA
176. Murgu Neagu PSD DA
177. Nassar Rodica PSD DA
178. Nazare Alexandru PNL DA
179. Neacșu Marian PSD DA
180. Necula Cosmin PSD DA
181. Negruț Cornelia ALDE DA
182. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
183. Nichita Cristina PSD DA
184. Nicoară Romeo Florin PNL DA
185. Nicolae Alexandri PNL DA
186. Nicolae Florian PSD DA
187. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
188. Niculae Aurel PSD DA
189. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
190. Nistor Laurențiu PSD DA
191. Nistor Marioara PSD DA
192. Niță Constantin PSD DA
193. Niță Emil PSD DA
194. Nosa Iuliu PSD DA
195. Oajdea Daniel Vasile ND DA
196. Ochi Ion PSD DA
197. Oltean Ioan PNL DA
198. Orban Ludovic PNL DA
199. Oros Nechita-Adrian PNL DA
200. Palașcă Viorel ALDE DA
201. Palăr Ionel PNL DA
202. Paleologu Theodor PNL DA
203. Pană Adriana-Doina PSD DA
204. Paul Maria-Andreea PNL DA
205. Peia Ninel PSD DA
206. Petrea Dorin Silviu PSD DA
207. Petric Octavian PSD DA
208. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
209. Plumb Rovana PSD DA
210. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
211. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
212. Ponta Victor-Viorel PSD DA
213. Popa Octavian-Marius PNL DA
214. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
215. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
216. Potor Călin PSD DA
217. Pușcaș Iacob PSD DA
218. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
219. Răducanu Ion PSD DA
220. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
221. Rădulescu Constantin PSD DA
222. Rădulescu Romeo - DA
223. Rățoi Neculai PSD DA
224. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
225. Reuer Elena-Ramona PNL DA
226. Rizea Cristian PSD DA
227. Roman Cristian-Constantin PNL DA
228. Roman Gheorghe PSD DA
229. Roman Ioan Sorin PSD DA
230. Roman Victor PSD DA
231. Roșca Lucreția PSD DA
232. Roșca Mircea PNL DA
233. Rotaru Răzvan - DA
234. Sava Andrei-Valentin PSD DA
235. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
236. Săpunaru Nini PNL DA
237. Scarlat George PNL DA
238. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
239. Secară Florin Mihail PNL DA
240. Sefer Cristian-George PSD DA
241. Seres Dénes UDMR DA
242. Simedru Dan Coriolan PNL DA
243. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
244. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
245. Solomon Adrian PSD DA
246. Stan Ioan PSD DA
247. Stanciu Anghel PSD DA
248. Stancu Ionel Minoritati DA
249. Stativă Irinel Ioan PSD DA
250. Stănescu Alexandru PSD DA
251. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
252. Stoica Mihaela - DA
253. Stragea Sorin Constantin PSD DA
254. Stroe Radu PSD DA
255. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
256. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
257. Szabó Ödön UDMR DA
258. Șimon Gheorghe PSD DA
259. Șoptică Costel PNL DA
260. Șova Lucian PSD DA
261. Ștefan Viorel PSD DA
262. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
263. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
264. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
265. Tararache Mihai PNL DA
266. Tămâian Ioan PNL DA
267. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
268. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
269. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
270. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
271. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
272. Tiuch Cătălin PSD DA
273. Tîlvăr Angel PSD DA
274. Toader Mircea-Nicu PNL DA
275. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
276. Traicu Rodin PSD DA
277. Tudorache Daniel PSD DA
278. Tudorie Violeta PSD DA
279. Tudose Mihai PSD DA
280. Turcan Raluca PNL DA
281. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
282. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
283. Udriște Gheorghe PNL DA
284. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
285. Uricec Eugen Constantin PSD DA
286. Ursărescu Dorinel ALDE DA
287. Vainer Aurel Minoritati DA
288. Varga Vasile PNL DA
289. Vasilică Radu Costin PSD DA
290. Vladu Iulian PNL DA
291. Vlase Petru Gabriel PSD DA
292. Vlădoiu Aurel PSD DA
293. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
294. Vreme Valerian PSD DA
295. Vulpescu Ioan PSD DA
296. Weber Mihai PSD DA
297. Zaharcu Neviser PSD DA
298. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
299. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
300. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
301. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 5 decembrie 2019, 16:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro