Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.04.2015 > 16:42 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 aprilie 2015, ora 16:42

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 410/2013 pentru modificarea și completarea Legii 53/2003 modificat de Legea 40/2011
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:302 150 87 10 10 13 20 12
- voturi pentru (DA):201 150 1 7 10 11 20 2
- voturi împotrivă (NU):94 - 85 2 - - - 7
- abțineri:7 - 1 1 - 2 - 3
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL NU
3. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Anton Marin PSD DA
7. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
8. Arsene Ionel PSD DA
9. Avram Marian PSD DA
10. Axente Ioan PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL NU
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Bălan Ion PSD DA
15. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Benga Ioan PSD DA
18. Berci Vasile PNL NU
19. Birchall Ana PSD DA
20. Bîrsășteanu Florică PSD DA
21. Blănariu Valentin - DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PNL NU
24. Boghicevici Claudia PNL NU
25. Bónis István UDMR DA
26. Bordeianu Dan PSD DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
29. Buican Cristian PNL NU
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Burlacu Ștefan ND DA
32. Calimente Mihăiță PNL NU
33. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Canacheu Costică PNL NU
36. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
37. Călin Ion PSD DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
39. Cernea Remus-Florinel - NU
40. Chebac Eugen PSD DA
41. Cherecheș Florica PNL NU
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
43. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
44. Chițoiu Daniel ALDE DA
45. Cioată Cezar ALDE DA
46. Ciobanu Gheorghe PSD DA
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
51. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
52. Cocei Erland PNL NU
53. Codîrlă Liviu PSD DA
54. Comșa Cornel-George - NU
55. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
56. Costin Gheorghe PNL NU
57. Covaci Dorel PSD DA
58. Crăciunescu Grigore PNL NU
59. Cristea Aurelia PSD DA
60. Cristea Victor PSD DA
61. Cristian Horia PNL NU
62. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Cupșa Ioan PNL NU
65. Daea Petre PSD DA
66. Dalca Ștefan-Petru ND DA
67. Dascălu Constantin PNL DA
68. Deaconu Mihai ND DA
69. Delureanu Virgil PSD DA
70. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
71. Diaconu Mihai-Bogdan - NU
72. Dima Toader PSD DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Doboș Anton PNL NU
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobre Victor Paul PNL NU
77. Dolha Mircea PNL NU
78. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
79. Dolineaschi Andrei PSD DA
80. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
81. Dragomir Gheorghe PNL NU
82. Dragomir Viorel Marian PSD DA
83. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
84. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
85. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
86. Dumbrăvanu Paul - Abținere
87. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
88. Dumitru Georgică ALDE DA
89. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
90. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL NU
91. Emacu Gheorghe PSD DA
92. Enache Marian PSD DA
93. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
94. Eparu Ion PSD DA
95. Erdei Dolóczki István UDMR DA
96. Firczak Gheorghe Minoritati DA
97. Florea Damian ALDE DA
98. Fonta Nuțu PSD DA
99. Frăticiu Gheorghe PSD DA
100. Galan Constantin ALDE DA
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
102. Găină Mihăiță PSD DA
103. Geantă Florian Daniel ND DA
104. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
105. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
106. Gheorghe Florin PSD DA
107. Gheorghe Tinel PNL NU
108. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
109. Ghiveciu Marian PSD DA
110. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
111. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
112. Grama Horia PSD DA
113. Grecea Maria PNL NU
114. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
115. Gunia Dragoș-Ionel PNL NU
116. Guran Virgil - NU
117. Gurzău Adrian ND NU
118. Gust Băloșin Florentin - Abținere
119. Harbuz Liviu PSD DA
120. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
121. Holban Titi PSD DA
122. Hulea Ioan PSD DA
123. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
124. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
125. Iancu Iulian PSD DA
126. Iane Daniel PNL NU
127. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
128. Ibram Iusein Minoritati DA
129. Ignat Miron Minoritati DA
130. Intotero Natalia-Elena PSD DA
131. Ionescu Aurelian ALDE DA
132. Ionescu George PNL NU
133. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
134. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
135. Itu Cornel PSD DA
136. Kerekes Károly UDMR DA
137. Kereskényi Gábor UDMR DA
138. Khraibani Camelia PSD DA
139. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
140. Longher Ghervazen Minoritati DA
141. Lupu Mihai PNL NU
142. Man Mircea PNL NU
143. Manolache Marius PSD DA
144. Manolescu Oana Minoritati Abținere
145. Marcu Viorica PNL NU
146. Marian Ion Cristinel ND DA
147. Marica Petru-Sorin PSD DA
148. Marin Gheorghe PSD DA
149. Marin Laura PSD DA
150. Marocico Ion Minoritati DA
151. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
152. Máté András-Levente UDMR DA
153. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
154. Mazilu Constantin PSD DA
155. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
156. Mihăilă Ioan PSD DA
157. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
158. Militaru Lucian PNL NU
159. Mincă Liliana ND DA
160. Mircovici Niculae Minoritati DA
161. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
162. Mitrea Manuela PSD DA
163. Mîrza Gavril PSD DA
164. Mocanu Adrian PSD DA
165. Mocioi Niculina PNL NU
166. Moisii Constantin PSD DA
167. Moldovan Ioan ALDE DA
168. Moldovan Iosif UDMR DA
169. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
170. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
171. Movilă Petru ND NU
172. Muntean Mircia PSD DA
173. Munteanu Ioan PSD DA
174. Murgu Neagu PSD DA
175. Nassar Rodica PSD DA
176. Nazare Alexandru PNL NU
177. Neacșu Marian PSD DA
178. Necula Cosmin PSD DA
179. Negruț Cornelia ALDE DA
180. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
181. Nichita Cristina PSD DA
182. Nicoară Romeo Florin PNL NU
183. Nicolae Alexandri PNL NU
184. Nicolae Florian PSD DA
185. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
186. Niculae Aurel PSD DA
187. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
188. Nistor Laurențiu PSD DA
189. Nistor Marioara PSD DA
190. Niță Constantin PSD DA
191. Niță Emil PSD DA
192. Nosa Iuliu PSD DA
193. Oajdea Daniel Vasile ND DA
194. Ochi Ion PSD DA
195. Oltean Ioan PNL NU
196. Orban Ludovic PNL NU
197. Oros Nechita-Adrian PNL NU
198. Palașcă Viorel ALDE DA
199. Palăr Ionel PNL NU
200. Paleologu Theodor PNL NU
201. Pană Adriana-Doina PSD DA
202. Paul Maria-Andreea PNL NU
203. Pârgaru Ion PSD DA
204. Peia Ninel PSD DA
205. Petrea Dorin Silviu PSD DA
206. Petric Octavian PSD DA
207. Pistru Eusebiu-Manea PNL NU
208. Plumb Rovana PSD DA
209. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
210. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
211. Ponta Victor-Viorel PSD DA
212. Popa Octavian-Marius PNL NU
213. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
214. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL NU
215. Potor Călin PSD DA
216. Pușcaș Iacob PSD DA
217. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
218. Răducanu Ion PSD DA
219. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
220. Rădulescu Constantin PSD DA
221. Rădulescu Romeo - NU
222. Rățoi Neculai PSD DA
223. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
224. Reuer Elena-Ramona PNL NU
225. Rizea Cristian PSD DA
226. Roman Cristian-Constantin PNL NU
227. Roman Gheorghe PSD DA
228. Roman Ioan Sorin PSD DA
229. Roman Victor PSD DA
230. Roșca Lucreția PSD DA
231. Roșca Mircea PNL NU
232. Rotaru Răzvan - NU
233. Sava Andrei-Valentin PSD DA
234. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL NU
235. Săpunaru Nini PNL NU
236. Scarlat George PNL NU
237. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
238. Secară Florin Mihail PNL NU
239. Sefer Cristian-George PSD DA
240. Seres Dénes UDMR DA
241. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
242. Simedru Dan Coriolan PNL NU
243. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
244. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
245. Solomon Adrian PSD DA
246. Stan Ioan PSD DA
247. Stanciu Anghel PSD DA
248. Stancu Ionel Minoritati DA
249. Stativă Irinel Ioan PSD DA
250. Stănescu Alexandru PSD DA
251. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
252. Stoica Mihaela - NU
253. Stragea Sorin Constantin PSD DA
254. Stroe Radu PSD DA
255. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
256. Surdu Raluca PNL NU
257. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
258. Szabó Ödön UDMR DA
259. Șimon Gheorghe PSD DA
260. Șoptică Costel PNL NU
261. Șova Lucian PSD DA
262. Ștefan Viorel PSD DA
263. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
264. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
265. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
266. Tararache Mihai PNL NU
267. Tămâian Ioan PNL NU
268. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
269. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
270. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
271. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
272. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
273. Tiuch Cătălin PSD DA
274. Tîlvăr Angel PSD DA
275. Toader Mircea-Nicu PNL NU
276. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
277. Traicu Rodin PSD DA
278. Tudorache Daniel PSD DA
279. Tudorie Violeta PSD DA
280. Tudose Mihai PSD DA
281. Turcan Raluca PNL NU
282. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
283. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
284. Udriște Gheorghe PNL NU
285. Urcan Ionaș-Florin PNL NU
286. Uricec Eugen Constantin PSD DA
287. Ursărescu Dorinel ALDE DA
288. Vainer Aurel Minoritati DA
289. Varga Lucia-Ana PNL NU
290. Vasilică Radu Costin PSD DA
291. Vladu Iulian PNL NU
292. Vlase Petru Gabriel PSD DA
293. Vlădoiu Aurel PSD DA
294. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
295. Vreme Valerian PSD DA
296. Vulpescu Ioan PSD DA
297. Weber Mihai PSD DA
298. Zaharcu Neviser PSD DA
299. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
300. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
301. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
302. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 8 decembrie 2019, 15:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro