Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.04.2015 > 16:43 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 aprilie 2015, ora 16:43

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 620/2013 pentru modificarea art.165 din Legea nr.263 din 16 decembrie 2010 privind sistemul unitar de pensii publice, modificată și completată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:299 149 85 11 11 13 18 12
- voturi pentru (DA):197 147 2 6 11 11 18 2
- voturi împotrivă (NU):92 1 81 3 - - - 7
- abțineri:8 - 2 2 - 1 - 3
- nu au votat:2 1 - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL NU
3. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Anghel Gabriela-Lola ND DA
7. Anton Marin PSD DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Marian PSD DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD -
13. Balan Ioan PNL NU
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Bălan Ion PSD DA
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Berci Vasile PNL NU
20. Birchall Ana PSD DA
21. Bîrsășteanu Florică PSD DA
22. Blănariu Valentin - DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL NU
25. Boghicevici Claudia PNL Abținere
26. Bónis István UDMR DA
27. Bordeianu Dan PSD DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
30. Buican Cristian PNL NU
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Burlacu Ștefan ND DA
33. Calimente Mihăiță PNL NU
34. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Canacheu Costică PNL NU
37. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
38. Călin Ion PSD DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
40. Cernea Remus-Florinel - NU
41. Chebac Eugen PSD DA
42. Cherecheș Florica PNL NU
43. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
44. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
45. Chițoiu Daniel ALDE DA
46. Cioată Cezar ALDE DA
47. Ciobanu Gheorghe PSD DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
52. Ciuhodaru Tudor ND NU
53. Cocei Erland PNL NU
54. Codîrlă Liviu PSD DA
55. Comșa Cornel-George - NU
56. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
57. Costin Gheorghe PNL NU
58. Covaci Dorel PSD DA
59. Crăciunescu Grigore PNL NU
60. Cristea Aurelia PSD DA
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Cupșa Ioan PNL NU
65. Daea Petre PSD DA
66. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
67. Dascălu Constantin PNL NU
68. Deaconu Mihai ND DA
69. Delureanu Virgil PSD DA
70. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
71. Diaconu Mihai-Bogdan - Abținere
72. Dima Toader PSD DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Doboș Anton PNL NU
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobre Victor Paul PNL NU
77. Dolha Mircea PNL NU
78. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
79. Dolineaschi Andrei PSD DA
80. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
81. Dragomir Gheorghe PNL NU
82. Dragomir Viorel Marian PSD DA
83. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
84. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
85. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
86. Dumbrăvanu Paul - NU
87. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
88. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
89. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL NU
90. Emacu Gheorghe PSD DA
91. Enache Marian PSD DA
92. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
93. Eparu Ion PSD DA
94. Erdei Dolóczki István UDMR DA
95. Firczak Gheorghe Minoritati DA
96. Florea Damian ALDE DA
97. Fonta Nuțu PSD DA
98. Frăticiu Gheorghe PSD DA
99. Galan Constantin ALDE DA
100. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
101. Găină Mihăiță PSD DA
102. Geantă Florian Daniel ND DA
103. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
104. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
105. Gheorghe Florin PSD NU
106. Gheorghe Tinel PNL NU
107. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
108. Ghiveciu Marian PSD DA
109. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
110. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
111. Grama Horia PSD DA
112. Grecea Maria PNL NU
113. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
114. Gunia Dragoș-Ionel PNL NU
115. Guran Virgil - NU
116. Gurzău Adrian ND NU
117. Gust Băloșin Florentin - Abținere
118. Harbuz Liviu PSD DA
119. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
120. Holban Titi PSD DA
121. Hulea Ioan PSD DA
122. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
123. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
124. Iancu Iulian PSD DA
125. Iane Daniel PNL NU
126. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
127. Ibram Iusein Minoritati DA
128. Ignat Miron Minoritati DA
129. Intotero Natalia-Elena PSD DA
130. Ionescu Aurelian ALDE DA
131. Ionescu George PNL NU
132. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
133. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
134. Itu Cornel PSD DA
135. Kerekes Károly UDMR DA
136. Kereskényi Gábor UDMR DA
137. Khraibani Camelia PSD DA
138. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
139. Longher Ghervazen Minoritati DA
140. Lupu Mihai PNL NU
141. Man Mircea PNL NU
142. Manolache Marius PSD DA
143. Manolescu Oana Minoritati DA
144. Marcu Viorica PNL NU
145. Marian Ion Cristinel ND DA
146. Marica Petru-Sorin PSD DA
147. Marin Gheorghe PSD DA
148. Marin Laura PSD DA
149. Marocico Ion Minoritati -
150. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
151. Máté András-Levente UDMR DA
152. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
153. Mazilu Constantin PSD DA
154. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
155. Mihai Aurelian PNL NU
156. Mihăilă Ioan PSD DA
157. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
158. Militaru Lucian PNL NU
159. Mincă Liliana ND Abținere
160. Mircovici Niculae Minoritati DA
161. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
162. Mitrea Manuela PSD DA
163. Mîrza Gavril PSD DA
164. Mocanu Adrian PSD DA
165. Mocioi Niculina PNL NU
166. Moisii Constantin PSD DA
167. Moldovan Ioan ALDE DA
168. Moldovan Iosif UDMR DA
169. Molnar Zsolt UDMR DA
170. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
171. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
172. Movilă Petru ND NU
173. Muntean Mircia PSD DA
174. Munteanu Ioan PSD DA
175. Murgu Neagu PSD DA
176. Nassar Rodica PSD DA
177. Nazare Alexandru PNL NU
178. Neacșu Marian PSD DA
179. Necula Cosmin PSD DA
180. Negruț Cornelia ALDE DA
181. Nichita Cristina PSD DA
182. Nicoară Romeo Florin PNL NU
183. Nicolae Alexandri PNL NU
184. Nicolae Florian PSD DA
185. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
186. Niculae Aurel PSD DA
187. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
188. Nistor Laurențiu PSD DA
189. Nistor Marioara PSD DA
190. Niță Constantin PSD DA
191. Niță Emil PSD DA
192. Nosa Iuliu PSD DA
193. Oajdea Daniel Vasile ND DA
194. Ochi Ion PSD DA
195. Orban Ludovic PNL NU
196. Oros Nechita-Adrian PNL NU
197. Palașcă Viorel ALDE DA
198. Palăr Ionel PNL NU
199. Paleologu Theodor PNL NU
200. Pană Adriana-Doina PSD DA
201. Paul Maria-Andreea PNL NU
202. Pârgaru Ion PSD DA
203. Peia Ninel PSD DA
204. Petrea Dorin Silviu PSD DA
205. Petric Octavian PSD DA
206. Pistru Eusebiu-Manea PNL NU
207. Plumb Rovana PSD DA
208. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
209. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
210. Ponta Victor-Viorel PSD DA
211. Popa Octavian-Marius PNL NU
212. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
213. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL NU
214. Potor Călin PSD DA
215. Pușcaș Iacob PSD DA
216. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
217. Răducanu Ion PSD DA
218. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
219. Rădulescu Constantin PSD DA
220. Rădulescu Romeo - NU
221. Rățoi Neculai PSD DA
222. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
223. Rizea Cristian PSD DA
224. Roman Cristian-Constantin PNL NU
225. Roman Gheorghe PSD DA
226. Roman Ioan Sorin PSD DA
227. Roman Victor PSD DA
228. Roșca Lucreția PSD DA
229. Roșca Mircea PNL DA
230. Rotaru Răzvan - NU
231. Sava Andrei-Valentin PSD DA
232. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL NU
233. Săpunaru Nini PNL NU
234. Scarlat George PNL NU
235. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
236. Secară Florin Mihail PNL NU
237. Sefer Cristian-George PSD DA
238. Seres Dénes UDMR DA
239. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
240. Simedru Dan Coriolan PNL NU
241. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
242. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
243. Solomon Adrian PSD DA
244. Stan Ioan PSD DA
245. Stanciu Anghel PSD DA
246. Stancu Ionel Minoritati DA
247. Stativă Irinel Ioan PSD DA
248. Stănescu Alexandru PSD DA
249. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
250. Stoica Mihaela - NU
251. Stragea Sorin Constantin PSD DA
252. Stroe Radu PSD DA
253. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
254. Surdu Raluca PNL NU
255. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
256. Szabó Ödön UDMR DA
257. Șimon Gheorghe PSD DA
258. Șoptică Costel PNL NU
259. Șova Lucian PSD DA
260. Ștefan Viorel PSD DA
261. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
262. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
263. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
264. Tararache Mihai PNL DA
265. Tămâian Ioan PNL NU
266. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
267. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
268. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
269. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
270. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
271. Tiuch Cătălin PSD DA
272. Tîlvăr Angel PSD DA
273. Toader Mircea-Nicu PNL NU
274. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
275. Traicu Rodin PSD DA
276. Tudorache Daniel PSD DA
277. Tudorie Violeta PSD DA
278. Tudose Mihai PSD DA
279. Turcan Raluca PNL NU
280. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
281. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
282. Udriște Gheorghe PNL NU
283. Urcan Ionaș-Florin PNL NU
284. Uricec Eugen Constantin PSD DA
285. Vainer Aurel Minoritati DA
286. Varga Lucia-Ana PNL NU
287. Vasilică Radu Costin PSD DA
288. Vladu Iulian PNL NU
289. Vlase Petru Gabriel PSD DA
290. Vlădoiu Aurel PSD DA
291. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
292. Vreme Valerian PSD DA
293. Vulpescu Ioan PSD DA
294. Weber Mihai PSD DA
295. Zaharcu Neviser PSD DA
296. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
297. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
298. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
299. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 16 decembrie 2019, 14:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro