Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.04.2015 > 16:43 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 aprilie 2015, ora 16:43

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 643/2013 pentru modificarea și completarea Legii nr.76/2002 privind sistemul asigurărilor pentru șomaj și stimularea forței de muncă
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:302 150 86 11 11 12 20 12
- voturi pentru (DA):195 149 2 2 11 10 20 1
- voturi împotrivă (NU):96 - 82 8 - 1 - 5
- abțineri:11 1 2 1 - 1 - 6
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL NU
3. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Anghel Gabriela-Lola ND NU
7. Anton Marin PSD DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Marian PSD DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL NU
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Bălan Ion PSD DA
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Berci Vasile PNL NU
20. Birchall Ana PSD DA
21. Bîrsășteanu Florică PSD DA
22. Blănariu Valentin - DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL NU
25. Boghicevici Claudia PNL Abținere
26. Bónis István UDMR DA
27. Bordeianu Dan PSD DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
30. Buican Cristian PNL NU
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Burlacu Ștefan ND NU
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Canacheu Costică PNL NU
37. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
38. Călin Ion PSD DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
40. Cernea Remus-Florinel - NU
41. Chebac Eugen PSD DA
42. Cherecheș Florica PNL NU
43. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
44. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
45. Chițoiu Daniel ALDE DA
46. Cioată Cezar ALDE DA
47. Ciobanu Gheorghe PSD DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
52. Ciuhodaru Tudor ND NU
53. Cocei Erland PNL NU
54. Codîrlă Liviu PSD DA
55. Comșa Cornel-George - NU
56. Condurățeanu Andrei-Răzvan - Abținere
57. Costin Gheorghe PNL NU
58. Covaci Dorel PSD Abținere
59. Crăciunescu Grigore PNL NU
60. Cristea Aurelia PSD DA
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cristian Horia PNL NU
63. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
64. Cupă Ion ALDE DA
65. Cupșa Ioan PNL NU
66. Daea Petre PSD DA
67. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
68. Dascălu Constantin PNL Abținere
69. Deaconu Mihai ND NU
70. Delureanu Virgil PSD DA
71. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
72. Diaconu Mihai-Bogdan - Abținere
73. Dima Toader PSD DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Doboș Anton PNL NU
76. Dobre Mircea-Titus PSD DA
77. Dobre Victor Paul PNL NU
78. Dobrinescu Traian PNL NU
79. Dolha Mircea PNL NU
80. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
81. Dolineaschi Andrei PSD DA
82. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
83. Dragomir Gheorghe PNL NU
84. Dragomir Viorel Marian PSD DA
85. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
86. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
87. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
88. Dumbrăvanu Paul - Abținere
89. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
90. Dumitru Georgică ALDE DA
91. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
92. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL NU
93. Emacu Gheorghe PSD DA
94. Enache Marian PSD DA
95. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
96. Eparu Ion PSD DA
97. Erdei Dolóczki István UDMR DA
98. Firczak Gheorghe Minoritati DA
99. Florea Damian ALDE DA
100. Fonta Nuțu PSD DA
101. Frăticiu Gheorghe PSD DA
102. Galan Constantin ALDE DA
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
104. Găină Mihăiță PSD DA
105. Geantă Florian Daniel ND DA
106. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
107. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
108. Gheorghe Florin PSD DA
109. Gheorghe Tinel PNL NU
110. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
111. Ghiveciu Marian PSD DA
112. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
113. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
114. Grama Horia PSD DA
115. Grecea Maria PNL NU
116. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
117. Gunia Dragoș-Ionel PNL NU
118. Guran Virgil - Abținere
119. Gurzău Adrian ND NU
120. Gust Băloșin Florentin - Abținere
121. Harbuz Liviu PSD DA
122. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
123. Holban Titi PSD DA
124. Hulea Ioan PSD DA
125. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
126. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
127. Iancu Iulian PSD DA
128. Iane Daniel PNL NU
129. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
130. Ibram Iusein Minoritati DA
131. Ignat Miron Minoritati DA
132. Intotero Natalia-Elena PSD DA
133. Ionescu Aurelian ALDE DA
134. Ionescu George PNL NU
135. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
136. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
137. Itu Cornel PSD DA
138. Kerekes Károly UDMR DA
139. Kereskényi Gábor UDMR DA
140. Khraibani Camelia PSD DA
141. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
142. Longher Ghervazen Minoritati DA
143. Lupu Mihai PNL NU
144. Man Mircea PNL NU
145. Manolache Marius PSD DA
146. Manolescu Oana Minoritati NU
147. Marcu Viorica PNL NU
148. Marian Ion Cristinel ND DA
149. Marica Petru-Sorin PSD DA
150. Marin Gheorghe PSD DA
151. Marin Laura PSD DA
152. Marocico Ion Minoritati DA
153. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
154. Máté András-Levente UDMR DA
155. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
156. Mazilu Constantin PSD DA
157. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
158. Mihai Aurelian PNL NU
159. Mihăilă Ioan PSD DA
160. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
161. Militaru Lucian PNL NU
162. Mincă Liliana ND NU
163. Mircovici Niculae Minoritati DA
164. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
165. Mitrea Manuela PSD DA
166. Mîrza Gavril PSD DA
167. Mocanu Adrian PSD DA
168. Mocioi Niculina PNL NU
169. Moisii Constantin PSD DA
170. Moldovan Ioan ALDE DA
171. Moldovan Iosif UDMR DA
172. Molnar Zsolt UDMR DA
173. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
174. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
175. Movilă Petru ND NU
176. Muntean Mircia PSD DA
177. Munteanu Ioan PSD DA
178. Murgu Neagu PSD DA
179. Nassar Rodica PSD DA
180. Nazare Alexandru PNL NU
181. Neacșu Marian PSD DA
182. Necula Cosmin PSD DA
183. Negruț Cornelia ALDE DA
184. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
185. Nichita Cristina PSD DA
186. Nicoară Romeo Florin PNL NU
187. Nicolae Florian PSD DA
188. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
189. Niculae Aurel PSD DA
190. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
191. Nistor Laurențiu PSD DA
192. Nistor Marioara PSD DA
193. Niță Constantin PSD DA
194. Niță Emil PSD DA
195. Nosa Iuliu PSD DA
196. Oajdea Daniel Vasile ND NU
197. Ochi Ion PSD DA
198. Oltean Ioan PNL NU
199. Orban Ludovic PNL NU
200. Oros Nechita-Adrian PNL NU
201. Palașcă Viorel ALDE DA
202. Palăr Ionel PNL NU
203. Paleologu Theodor PNL NU
204. Pană Adriana-Doina PSD DA
205. Paul Maria-Andreea PNL NU
206. Pârgaru Ion PSD DA
207. Peia Ninel PSD DA
208. Petrea Dorin Silviu PSD DA
209. Petric Octavian PSD DA
210. Pistru Eusebiu-Manea PNL NU
211. Plumb Rovana PSD DA
212. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
213. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
214. Ponta Victor-Viorel PSD DA
215. Popa Octavian-Marius PNL NU
216. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
217. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL NU
218. Potor Călin PSD DA
219. Pușcaș Iacob PSD DA
220. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
221. Răducanu Ion PSD DA
222. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
223. Rădulescu Constantin PSD DA
224. Rădulescu Romeo - NU
225. Rățoi Neculai PSD DA
226. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
227. Reuer Elena-Ramona PNL NU
228. Rizea Cristian PSD DA
229. Roman Cristian-Constantin PNL NU
230. Roman Gheorghe PSD DA
231. Roman Ioan Sorin PSD DA
232. Roman Victor PSD DA
233. Roșca Lucreția PSD DA
234. Rotaru Răzvan - NU
235. Sava Andrei-Valentin PSD DA
236. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL NU
237. Săpunaru Nini PNL NU
238. Scarlat George PNL NU
239. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
240. Secară Florin Mihail PNL NU
241. Sefer Cristian-George PSD DA
242. Seres Dénes UDMR DA
243. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
244. Simedru Dan Coriolan PNL NU
245. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
246. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
247. Solomon Adrian PSD DA
248. Stan Ioan PSD DA
249. Stanciu Anghel PSD DA
250. Stancu Ionel Minoritati DA
251. Stativă Irinel Ioan PSD DA
252. Stănescu Alexandru PSD DA
253. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
254. Stoica Mihaela - NU
255. Stragea Sorin Constantin PSD DA
256. Stroe Radu PSD DA
257. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
258. Surdu Raluca PNL NU
259. Szabó Ödön UDMR DA
260. Șimon Gheorghe PSD DA
261. Șoptică Costel PNL NU
262. Șova Lucian PSD DA
263. Ștefan Viorel PSD DA
264. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
265. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
266. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
267. Tararache Mihai PNL NU
268. Tămâian Ioan PNL NU
269. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
270. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
271. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
272. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
273. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
274. Tiuch Cătălin PSD DA
275. Tîlvăr Angel PSD DA
276. Toader Mircea-Nicu PNL NU
277. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
278. Traicu Rodin PSD DA
279. Tudorache Daniel PSD DA
280. Tudorie Violeta PSD DA
281. Tudose Mihai PSD DA
282. Turcan Raluca PNL NU
283. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
284. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
285. Udriște Gheorghe PNL NU
286. Urcan Ionaș-Florin PNL NU
287. Uricec Eugen Constantin PSD DA
288. Ursărescu Dorinel ALDE DA
289. Varga Lucia-Ana PNL NU
290. Vasilică Radu Costin PSD DA
291. Vladu Iulian PNL NU
292. Vlase Petru Gabriel PSD DA
293. Vlădoiu Aurel PSD DA
294. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
295. Vreme Valerian PSD DA
296. Vulpescu Ioan PSD DA
297. Weber Mihai PSD DA
298. Zaharcu Neviser PSD DA
299. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
300. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
301. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
302. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 7 decembrie 2019, 3:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro