Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.04.2015 > 16:48 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 aprilie 2015, ora 16:48

Subiect vot: Vot asupra unei moțiuni
Adoptare MS 3/2015 - Moțiunea simplă "In lipsa oricărei Strategii Energetice, copilotul Victor Ponta conduce sectorul minier românesc spre faliment"
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:302 148 89 11 11 11 20 12
- voturi pentru (DA):101 5 88 1 - 1 - 6
- voturi împotrivă (NU):184 142 1 8 - 10 20 3
- abțineri:14 - - 1 11 - - 2
- nu au votat:3 1 - 1 - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD NU
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Andea Petru PSD NU
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anghel Gabriela-Lola ND DA
7. Anton Marin PSD NU
8. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
9. Arsene Ionel PSD NU
10. Avram Marian PSD NU
11. Axente Ioan PSD NU
12. Babuș Radu PSD NU
13. Balan Ioan PNL DA
14. Baltă Mihai PSD NU
15. Bălan Ion PSD NU
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
17. Bejinariu Eugen PSD NU
18. Benga Ioan PSD NU
19. Berci Vasile PNL DA
20. Birchall Ana PSD NU
21. Bîrsășteanu Florică PSD DA
22. Blănariu Valentin - NU
23. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Boghicevici Claudia PNL DA
26. Bónis István UDMR Abținere
27. Bordeianu Dan PSD NU
28. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
32. Burlacu Ștefan ND NU
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Caloianu Mario-Ernest PSD NU
35. Calotă Florică Ică ALDE NU
36. Canacheu Costică PNL DA
37. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
38. Călin Ion PSD NU
39. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
40. Cernea Remus-Florinel - NU
41. Chebac Eugen PSD NU
42. Cherecheș Florica PNL DA
43. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
44. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
45. Chițoiu Daniel ALDE NU
46. Cioată Cezar ALDE NU
47. Ciobanu Gheorghe PSD NU
48. Ciocan Dan PSD NU
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
51. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
52. Ciuhodaru Tudor ND NU
53. Cocei Erland PNL DA
54. Codîrlă Liviu PSD NU
55. Comșa Cornel-George - DA
56. Condurățeanu Andrei-Răzvan - Abținere
57. Costin Gheorghe PNL DA
58. Covaci Dorel PSD NU
59. Crăciunescu Grigore PNL DA
60. Cristea Aurelia PSD NU
61. Cristea Victor PSD NU
62. Cristian Horia PNL DA
63. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
64. Cupă Ion ALDE NU
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Daea Petre PSD NU
67. Dalca Ștefan-Petru ND NU
68. Dascălu Constantin PNL DA
69. Deaconu Mihai ND NU
70. Delureanu Virgil PSD NU
71. Diaconu Adrian-Nicolae PSD NU
72. Diaconu Mihai-Bogdan - DA
73. Dima Toader PSD NU
74. Dîrzu Ioan PSD NU
75. Doboș Anton PNL DA
76. Dobre Mircea-Titus PSD NU
77. Dobre Victor Paul PNL DA
78. Dobrinescu Traian PNL DA
79. Dolha Mircea PNL DA
80. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
81. Dolineaschi Andrei PSD NU
82. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
83. Dragomir Gheorghe PNL DA
84. Dragomir Viorel Marian PSD NU
85. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
86. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
87. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
88. Dumbrăvanu Paul - -
89. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
90. Dumitru Georgică ALDE NU
91. Dumitru Ioana-Jenica PSD NU
92. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
93. Emacu Gheorghe PSD NU
94. Enache Marian PSD NU
95. Enea Constantin-Cosmin PSD NU
96. Eparu Ion PSD NU
97. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
98. Firczak Gheorghe Minoritati NU
99. Florea Damian ALDE NU
100. Fonta Nuțu PSD NU
101. Frăticiu Gheorghe PSD NU
102. Galan Constantin ALDE NU
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
104. Găină Mihăiță PSD NU
105. Geantă Florian Daniel ND NU
106. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
107. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
108. Gheorghe Florin PSD NU
109. Gheorghe Tinel PNL DA
110. Ghiveciu Marian PSD NU
111. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
112. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
113. Grama Horia PSD NU
114. Grecea Maria PNL DA
115. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
116. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
117. Guran Virgil - NU
118. Gurzău Adrian ND -
119. Gust Băloșin Florentin - DA
120. Harbuz Liviu PSD NU
121. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
122. Holban Titi PSD NU
123. Hulea Ioan PSD NU
124. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
125. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
126. Iancu Iulian PSD NU
127. Iane Daniel PNL DA
128. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
129. Ibram Iusein Minoritati DA
130. Ignat Miron Minoritati NU
131. Intotero Natalia-Elena PSD NU
132. Ionescu Aurelian ALDE NU
133. Ionescu George PNL DA
134. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
135. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
136. Itu Cornel PSD NU
137. Kerekes Károly UDMR Abținere
138. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
139. Khraibani Camelia PSD NU
140. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
141. Longher Ghervazen Minoritati NU
142. Lupu Mihai PNL DA
143. Man Mircea PNL DA
144. Manolache Marius PSD NU
145. Manolescu Oana Minoritati NU
146. Marcu Viorica PNL DA
147. Marian Ion Cristinel ND NU
148. Marica Petru-Sorin PSD NU
149. Marin Gheorghe PSD NU
150. Marin Laura PSD NU
151. Marocico Ion Minoritati NU
152. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
153. Máté András-Levente UDMR Abținere
154. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
155. Mazilu Constantin PSD NU
156. Mihai Aurelian PNL DA
157. Mihăilă Ioan PSD -
158. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
159. Militaru Lucian PNL DA
160. Mincă Liliana ND NU
161. Mircovici Niculae Minoritati NU
162. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
163. Mitrea Manuela PSD NU
164. Mîrza Gavril PSD NU
165. Mocanu Adrian PSD NU
166. Mocioi Niculina PNL DA
167. Moisii Constantin PSD NU
168. Moldovan Ioan ALDE NU
169. Moldovan Iosif UDMR Abținere
170. Molnar Zsolt UDMR Abținere
171. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
172. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
173. Movilă Petru ND Abținere
174. Muntean Mircia PSD DA
175. Munteanu Ioan PSD NU
176. Murgu Neagu PSD NU
177. Nassar Rodica PSD NU
178. Nazare Alexandru PNL DA
179. Neacșu Marian PSD NU
180. Necula Cosmin PSD NU
181. Negruț Cornelia ALDE NU
182. Nichita Cristina PSD NU
183. Nicoară Romeo Florin PNL DA
184. Nicolae Alexandri PNL DA
185. Nicolae Florian PSD NU
186. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
187. Niculae Aurel PSD NU
188. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
189. Nistor Laurențiu PSD NU
190. Niță Constantin PSD NU
191. Niță Emil PSD NU
192. Nosa Iuliu PSD NU
193. Oajdea Daniel Vasile ND NU
194. Ochi Ion PSD NU
195. Oltean Ioan PNL DA
196. Orban Ludovic PNL DA
197. Oros Nechita-Adrian PNL DA
198. Palașcă Viorel ALDE NU
199. Palăr Ionel PNL DA
200. Paleologu Theodor PNL DA
201. Pană Adriana-Doina PSD NU
202. Paul Maria-Andreea PNL DA
203. Pârgaru Ion PSD NU
204. Peia Ninel PSD NU
205. Petrea Dorin Silviu PSD NU
206. Petric Octavian PSD NU
207. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
208. Plumb Rovana PSD NU
209. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
210. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
211. Ponta Victor-Viorel PSD NU
212. Popa Octavian-Marius PNL DA
213. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
214. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
215. Potor Călin PSD NU
216. Pușcaș Iacob PSD NU
217. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
218. Răducanu Ion PSD NU
219. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
220. Rădulescu Constantin PSD NU
221. Rădulescu Romeo - DA
222. Rățoi Neculai PSD NU
223. Resmeriță Cornel-Cristian PSD NU
224. Reuer Elena-Ramona PNL DA
225. Rizea Cristian PSD NU
226. Roman Cristian-Constantin PNL DA
227. Roman Gheorghe PSD NU
228. Roman Ioan Sorin PSD NU
229. Roman Victor PSD NU
230. Roșca Lucreția PSD NU
231. Roșca Mircea PNL DA
232. Rotaru Răzvan - DA
233. Sava Andrei-Valentin PSD NU
234. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
235. Săpunaru Nini PNL DA
236. Scarlat George PNL DA
237. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
238. Secară Florin Mihail PNL DA
239. Sefer Cristian-George PSD NU
240. Seres Dénes UDMR Abținere
241. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE NU
242. Simedru Dan Coriolan PNL DA
243. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
244. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
245. Solomon Adrian PSD NU
246. Stan Ioan PSD NU
247. Stanciu Anghel PSD DA
248. Stancu Ionel Minoritati NU
249. Stativă Irinel Ioan PSD NU
250. Stănescu Alexandru PSD NU
251. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
252. Stoica Mihaela - DA
253. Stragea Sorin Constantin PSD NU
254. Stroe Radu PSD NU
255. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
256. Surdu Raluca PNL DA
257. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
258. Szabó Ödön UDMR Abținere
259. Șimon Gheorghe PSD NU
260. Șoptică Costel PNL DA
261. Șova Lucian PSD NU
262. Ștefan Viorel PSD NU
263. Ștefănescu Elena Cătălina PSD NU
264. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
265. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE NU
266. Tararache Mihai PNL DA
267. Tămâian Ioan PNL NU
268. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
269. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
270. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
271. Teodorescu Ioan Viorel PSD NU
272. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
273. Tiuch Cătălin PSD NU
274. Tîlvăr Angel PSD NU
275. Toader Mircea-Nicu PNL DA
276. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
277. Traicu Rodin PSD NU
278. Tudorache Daniel PSD NU
279. Tudorie Violeta PSD NU
280. Tudose Mihai PSD NU
281. Turcan Raluca PNL DA
282. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD NU
283. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
284. Udriște Gheorghe PNL DA
285. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
286. Uricec Eugen Constantin PSD NU
287. Ursărescu Dorinel ALDE NU
288. Vainer Aurel Minoritati NU
289. Varga Lucia-Ana PNL DA
290. Vasilică Radu Costin PSD NU
291. Vladu Iulian PNL DA
292. Vlase Petru Gabriel PSD NU
293. Vlădoiu Aurel PSD NU
294. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
295. Vreme Valerian PSD NU
296. Vulpescu Ioan PSD NU
297. Weber Mihai PSD NU
298. Zaharcu Neviser PSD NU
299. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
300. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
301. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
302. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 7 aprilie 2020, 21:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro