Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.04.2015 > 15:11 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 aprilie 2015, ora 15:11

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 168/2014 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.141/2002 privind reglementarea depozitării semnințelor de consum, regimul certificatelor de depozit pentru acestea și constituirea Fondului de garantare pentru certificatele de depozit
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:267 125 81 10 12 12 14 13
- voturi pentru (DA):261 124 78 10 12 12 14 11
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:3 - 2 - - - - 1
- nu au votat:3 1 1 - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Boghicevici Claudia PNL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Borbély László UDMR DA
29. Bordeianu Dan PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Burlacu Ștefan ND DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Canacheu Costică PNL DA
38. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Cernea Remus-Florinel - DA
42. Chebac Eugen PSD DA
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Chiriță Dumitru - -
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Cioată Cezar ALDE DA
48. Ciobanu Gheorghe PSD DA
49. Ciobanu Liliana - DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
54. Ciurariu Florin PNL DA
55. Cocei Erland PNL DA
56. Codîrlă Liviu PSD DA
57. Comșa Cornel-George - DA
58. Costin Gheorghe PNL DA
59. Covaci Dorel PSD DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Crăciunescu Grigore PNL DA
62. Cristea Aurelia PSD DA
63. Cristea Victor PSD DA
64. Cristian Horia PNL DA
65. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
66. Cupă Ion ALDE DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Daea Petre PSD DA
69. Dalca Ștefan-Petru ND DA
70. Dascălu Constantin PNL DA
71. Delureanu Virgil PSD DA
72. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
73. Dima Toader PSD DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Doboș Anton PNL DA
76. Dobre Mircea-Titus PSD DA
77. Dobrinescu Traian PNL DA
78. Dolha Mircea PNL DA
79. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
80. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
81. Dragomir Gheorghe PNL DA
82. Dragomir Maria - DA
83. Dragomir Viorel Marian PSD DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
86. Dumbrăvanu Paul - Abținere
87. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
88. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
89. Emacu Gheorghe PSD DA
90. Enache Marian PSD DA
91. Eparu Ion PSD DA
92. Erdei Dolóczki István UDMR DA
93. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
94. Firczak Gheorghe Minoritati DA
95. Florea Daniel PSD DA
96. Fonta Nuțu PSD DA
97. Frăticiu Gheorghe PSD DA
98. Galan Constantin ALDE DA
99. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
100. Găină Mihăiță PSD DA
101. Geantă Florian Daniel ND DA
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
103. Gheorghe Florin PSD DA
104. Gheorghe Tinel PNL DA
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
107. Grama Horia PSD DA
108. Grecea Maria PNL Abținere
109. Gudu Vasile PNL DA
110. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
111. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
112. Harbuz Liviu PSD DA
113. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
114. Holban Titi PSD DA
115. Horga Vasile PNL DA
116. Hulea Ioan PSD DA
117. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
118. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
119. Iancu Iulian PSD DA
120. Iane Daniel PNL DA
121. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
122. Ignat Miron Minoritati DA
123. Intotero Natalia-Elena PSD DA
124. Ionescu George PNL DA
125. Iordache Florin PSD DA
126. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
127. Iriza Scarlat - DA
128. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
129. Itu Cornel PSD DA
130. Kerekes Károly UDMR DA
131. Kereskényi Gábor UDMR DA
132. Khraibani Camelia PSD DA
133. Lupu Mihai PNL DA
134. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
135. Manolescu Oana Minoritati DA
136. Marcoci Vlad PSD DA
137. Marcu Viorica PNL DA
138. Marian Ion Cristinel ND DA
139. Marica Petru-Sorin PSD DA
140. Marin Gheorghe PSD DA
141. Marin Laura PSD DA
142. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
143. Máté András-Levente UDMR DA
144. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
145. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
146. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
147. Mihai Aurelian PNL DA
148. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
149. Militaru Lucian PNL DA
150. Mincă Liliana ND DA
151. Mitrea Manuela PSD DA
152. Mîrza Gavril PSD DA
153. Mocanu Adrian PSD DA
154. Mocioi Niculina PNL DA
155. Moisii Constantin PSD DA
156. Moldovan Ioan ALDE DA
157. Moldovan Iosif UDMR DA
158. Molnar Zsolt UDMR DA
159. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
160. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
161. Movilă Petru ND DA
162. Muntean Mircia PSD -
163. Munteanu Ioan PSD DA
164. Nassar Rodica PSD DA
165. Neacșu Marian PSD DA
166. Necula Cosmin PSD DA
167. Negruț Clement ND DA
168. Nichita Cristina PSD DA
169. Nicolae Alexandri PNL DA
170. Nicolae Florian PSD DA
171. Niculescu Dumitru - DA
172. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
173. Nistor Laurențiu PSD DA
174. Nistor Marioara PSD DA
175. Niță Emil PSD DA
176. Nosa Iuliu PSD DA
177. Oajdea Daniel Vasile ND DA
178. Ochi Ion PSD DA
179. Oltean Ioan PNL DA
180. Orban Ludovic PNL DA
181. Oros Nechita-Adrian PNL DA
182. Palașcă Viorel ALDE DA
183. Palăr Ionel PNL DA
184. Paleologu Theodor PNL DA
185. Pambuccian Varujan Minoritati DA
186. Pană Adriana-Doina PSD DA
187. Pardău Dumitru PNL DA
188. Paul Maria-Andreea PNL DA
189. Păun Nicolae Minoritati DA
190. Pârgaru Ion PSD DA
191. Peia Ninel PSD DA
192. Petrescu Petre - DA
193. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
194. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
195. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
196. Popa Octavian-Marius PNL DA
197. Popeangă Vasile PSD DA
198. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
199. Potor Călin PSD DA
200. Pușcaș Iacob PSD DA
201. Răducanu Ion PSD DA
202. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
203. Rădulescu Constantin PSD DA
204. Rădulescu Romeo - DA
205. Rățoi Neculai PSD DA
206. Roman Cristian-Constantin PNL DA
207. Roman Victor PSD DA
208. Roșca Mircea PNL DA
209. Rotaru Răzvan - DA
210. Săpunaru Nini PNL -
211. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
212. Scarlat George PNL Abținere
213. Sefer Cristian-George PSD DA
214. Seres Dénes UDMR DA
215. Simedru Dan Coriolan PNL DA
216. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
217. Solomon Adrian PSD DA
218. Stan Ioan PSD DA
219. Stan Ion PSD DA
220. Stanciu Anghel PSD DA
221. Stancu Ionel Minoritati DA
222. Stativă Irinel Ioan PSD DA
223. Stănescu Alexandru PSD DA
224. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
225. Stoica Mihaela - DA
226. Stragea Sorin Constantin PSD DA
227. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
228. Stroe Radu PSD DA
229. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
230. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
231. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
232. Szabó Ödön UDMR DA
233. Șcheau Ion PNL DA
234. Șimon Gheorghe PSD DA
235. Șoptică Costel PNL DA
236. Șova Lucian PSD DA
237. Ștefan Viorel PSD DA
238. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
239. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
240. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
241. Tararache Mihai PNL DA
242. Tămâian Ioan PNL DA
243. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
244. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
245. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
246. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
247. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
248. Tîlvăr Angel PSD DA
249. Toader Mircea-Nicu PNL DA
250. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
251. Tomac Eugen ND DA
252. Traicu Rodin PSD DA
253. Tudorache Daniel PSD DA
254. Tudorie Violeta PSD DA
255. Turcan Raluca PNL DA
256. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
257. Udriște Gheorghe PNL DA
258. Uricec Eugen Constantin PSD DA
259. Ursărescu Dorinel ALDE DA
260. Varga Lucia-Ana PNL DA
261. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
262. Vladu Iulian PNL DA
263. Vlădoiu Aurel PSD DA
264. Vreme Valerian PSD DA
265. Zaharcu Neviser PSD DA
266. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
267. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 10 aprilie 2020, 12:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro