Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.04.2015 > 15:17 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 aprilie 2015, ora 15:17

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 677/2013 privind recuperarea unor procente din impozitul pe venituri din salarii și venituri asimilate acestora
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:269 126 83 9 12 12 14 13
- voturi pentru (DA):158 126 1 5 - 11 14 1
- voturi împotrivă (NU):105 - 81 4 12 - - 8
- abțineri:4 - - - - 1 - 3
- nu au votat:2 - 1 - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL -
4. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Anton Marin PSD DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL NU
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL NU
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Boghicevici Claudia PNL NU
27. Bónis István UDMR NU
28. Borbély László UDMR NU
29. Bordeianu Dan PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
32. Buican Cristian PNL NU
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Burlacu Ștefan ND DA
35. Calimente Mihăiță PNL NU
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Canacheu Costică PNL NU
38. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Cernea Remus-Florinel - NU
42. Chebac Eugen PSD DA
43. Cherecheș Florica PNL NU
44. Chiriță Dumitru - -
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Cioată Cezar ALDE DA
48. Ciobanu Gheorghe PSD DA
49. Ciobanu Liliana - NU
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
54. Ciurariu Florin PNL NU
55. Cocei Erland PNL NU
56. Codîrlă Liviu PSD DA
57. Comșa Cornel-George - NU
58. Costin Gheorghe PNL NU
59. Covaci Dorel PSD DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
61. Crăciunescu Grigore PNL NU
62. Cristea Aurelia PSD DA
63. Cristea Victor PSD DA
64. Cristian Horia PNL NU
65. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
66. Cupă Ion ALDE DA
67. Cupșa Ioan PNL NU
68. Daea Petre PSD DA
69. Dascălu Constantin PNL NU
70. Delureanu Virgil PSD DA
71. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
72. Dima Toader PSD DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Doboș Anton PNL NU
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobre Victor Paul PNL NU
77. Dobrinescu Traian PNL NU
78. Dolha Mircea PNL NU
79. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
80. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
81. Dragomir Gheorghe PNL NU
82. Dragomir Maria - NU
83. Dragomir Viorel Marian PSD DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
86. Dumbrăvanu Paul - Abținere
87. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
88. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL NU
89. Emacu Gheorghe PSD DA
90. Enache Marian PSD DA
91. Eparu Ion PSD DA
92. Erdei Dolóczki István UDMR NU
93. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
94. Firczak Gheorghe Minoritati DA
95. Florea Daniel PSD DA
96. Fonta Nuțu PSD DA
97. Frăticiu Gheorghe PSD DA
98. Galan Constantin ALDE DA
99. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
100. Găină Mihăiță PSD DA
101. Geantă Florian Daniel ND DA
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
103. Gheorghe Florin PSD DA
104. Gheorghe Tinel PNL NU
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
107. Grama Horia PSD DA
108. Grecea Maria PNL NU
109. Gudu Vasile PNL NU
110. Gunia Dragoș-Ionel PNL NU
111. Gust Băloșin Florentin - Abținere
112. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
113. Harbuz Liviu PSD DA
114. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
115. Holban Titi PSD DA
116. Horga Vasile PNL NU
117. Hulea Ioan PSD DA
118. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
119. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
120. Iancu Iulian PSD DA
121. Iane Daniel PNL NU
122. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
123. Ignat Miron Minoritati DA
124. Intotero Natalia-Elena PSD DA
125. Ionescu George PNL NU
126. Iordache Florin PSD DA
127. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
128. Iriza Scarlat - DA
129. Itu Cornel PSD DA
130. Kerekes Károly UDMR NU
131. Kereskényi Gábor UDMR NU
132. Khraibani Camelia PSD DA
133. Lupu Mihai PNL NU
134. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
135. Manolescu Oana Minoritati DA
136. Marcoci Vlad PSD DA
137. Marcu Viorica PNL NU
138. Marian Ion Cristinel ND DA
139. Marica Petru-Sorin PSD DA
140. Marin Gheorghe PSD DA
141. Marin Laura PSD DA
142. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
143. Máté András-Levente UDMR NU
144. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
145. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
146. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
147. Mihai Aurelian PNL NU
148. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
149. Militaru Lucian PNL NU
150. Mincă Liliana ND DA
151. Mitrea Manuela PSD DA
152. Mîrza Gavril PSD DA
153. Mocanu Adrian PSD DA
154. Mocioalcă Ion PSD DA
155. Mocioi Niculina PNL NU
156. Moisii Constantin PSD DA
157. Moldovan Ioan ALDE DA
158. Moldovan Iosif UDMR NU
159. Molnar Zsolt UDMR NU
160. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
161. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
162. Movilă Petru ND NU
163. Muntean Mircia PSD DA
164. Munteanu Ioan PSD DA
165. Nassar Rodica PSD DA
166. Neacșu Marian PSD DA
167. Necula Cosmin PSD DA
168. Negruț Clement ND NU
169. Nichita Cristina PSD DA
170. Nicolae Alexandri PNL NU
171. Nicolae Florian PSD DA
172. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
173. Niculae Aurel PSD DA
174. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
175. Nistor Laurențiu PSD DA
176. Nistor Marioara PSD DA
177. Niță Emil PSD DA
178. Nosa Iuliu PSD DA
179. Oajdea Daniel Vasile ND DA
180. Ochi Ion PSD DA
181. Oltean Ioan PNL NU
182. Orban Ludovic PNL NU
183. Oros Nechita-Adrian PNL NU
184. Palașcă Viorel ALDE DA
185. Palăr Ionel PNL NU
186. Paleologu Theodor PNL NU
187. Pambuccian Varujan Minoritati DA
188. Pană Adriana-Doina PSD DA
189. Pardău Dumitru PNL NU
190. Paul Maria-Andreea PNL NU
191. Păun Nicolae Minoritati DA
192. Pârgaru Ion PSD DA
193. Peia Ninel PSD DA
194. Petrescu Petre - NU
195. Pistru Eusebiu-Manea PNL NU
196. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
197. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
198. Popa Octavian-Marius PNL NU
199. Popeangă Vasile PSD DA
200. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
201. Potor Călin PSD DA
202. Pușcaș Iacob PSD DA
203. Răducanu Ion PSD DA
204. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
205. Rădulescu Constantin PSD DA
206. Rădulescu Romeo - Abținere
207. Rățoi Neculai PSD DA
208. Roman Cristian-Constantin PNL NU
209. Roman Victor PSD DA
210. Roșca Mircea PNL NU
211. Rotaru Răzvan - NU
212. Săpunaru Nini PNL NU
213. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
214. Scarlat George PNL NU
215. Sefer Cristian-George PSD DA
216. Seres Dénes UDMR NU
217. Simedru Dan Coriolan PNL NU
218. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
219. Solomon Adrian PSD DA
220. Stan Ioan PSD DA
221. Stan Ion PSD DA
222. Stanciu Anghel PSD DA
223. Stancu Ionel Minoritati DA
224. Stativă Irinel Ioan PSD DA
225. Stănescu Alexandru PSD DA
226. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
227. Stoica Mihaela - NU
228. Stragea Sorin Constantin PSD DA
229. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
230. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
231. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
232. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
233. Szabó Ödön UDMR NU
234. Șcheau Ion PNL NU
235. Șimon Gheorghe PSD DA
236. Șoptică Costel PNL NU
237. Șova Lucian PSD DA
238. Ștefan Viorel PSD DA
239. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
240. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
241. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
242. Tararache Mihai PNL NU
243. Tămâian Ioan PNL NU
244. Tănase Răzvan-Ionuț - NU
245. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
246. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
247. Teodorescu Cătălin-Florin PNL NU
248. Tîlvăr Angel PSD DA
249. Toader Mircea-Nicu PNL NU
250. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
251. Tomac Eugen ND NU
252. Traicu Rodin PSD DA
253. Tudorache Daniel PSD DA
254. Tudorie Violeta PSD DA
255. Turcan Raluca PNL NU
256. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
257. Udriște Gheorghe PNL NU
258. Uricec Eugen Constantin PSD DA
259. Ursărescu Dorinel ALDE DA
260. Varga Lucia-Ana PNL NU
261. Varga Vasile PNL NU
262. Vasilică Radu Costin PSD DA
263. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
264. Vladu Iulian PNL NU
265. Vlădoiu Aurel PSD DA
266. Vreme Valerian PSD DA
267. Zaharcu Neviser PSD DA
268. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
269. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 10 aprilie 2020, 13:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro