Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.04.2015 > 15:19 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 aprilie 2015, ora 15:19

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 329/2013 privind constituirea și funcționarea infrastructurilor de afaceri
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:263 125 80 9 11 12 13 13
- voturi pentru (DA):165 125 2 5 9 11 12 1
- voturi împotrivă (NU):91 - 77 4 - - 1 9
- abțineri:6 - 1 - 2 1 - 2
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL Abținere
8. Anton Marin PSD DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Avram Marian PSD DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL NU
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Bîrsășteanu Florică PSD DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PNL NU
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Boghicevici Claudia PNL NU
26. Bónis István UDMR DA
27. Borbély László UDMR DA
28. Bordeianu Dan PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
31. Buican Cristian PNL NU
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Burlacu Ștefan ND DA
34. Calimente Mihăiță PNL NU
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Canacheu Costică PNL NU
37. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
38. Călin Ion PSD DA
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
40. Cernea Remus-Florinel - NU
41. Chebac Eugen PSD DA
42. Cherecheș Florica PNL NU
43. Chiriță Dumitru - -
44. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
45. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
46. Ciobanu Gheorghe PSD DA
47. Ciobanu Liliana - NU
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
52. Ciurariu Florin PNL NU
53. Cocei Erland PNL NU
54. Codîrlă Liviu PSD DA
55. Comșa Cornel-George - NU
56. Costin Gheorghe PNL NU
57. Covaci Dorel PSD DA
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
59. Crăciunescu Grigore PNL NU
60. Cristea Aurelia PSD DA
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cristian Horia PNL NU
63. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
64. Cupă Ion ALDE DA
65. Cupșa Ioan PNL NU
66. Daea Petre PSD DA
67. Dascălu Constantin PNL DA
68. Delureanu Virgil PSD DA
69. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
70. Dima Toader PSD DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Doboș Anton PNL NU
73. Dobre Mircea-Titus PSD DA
74. Dobre Victor Paul PNL NU
75. Dobrinescu Traian PNL NU
76. Dolha Mircea PNL NU
77. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
78. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
79. Dragomir Gheorghe PNL NU
80. Dragomir Maria - NU
81. Dragomir Viorel Marian PSD DA
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
84. Dumbrăvanu Paul - NU
85. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
86. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL NU
87. Emacu Gheorghe PSD DA
88. Eparu Ion PSD DA
89. Erdei Dolóczki István UDMR DA
90. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
91. Firczak Gheorghe Minoritati DA
92. Florea Daniel PSD DA
93. Fonta Nuțu PSD DA
94. Frăticiu Gheorghe PSD DA
95. Galan Constantin ALDE DA
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
97. Găină Mihăiță PSD DA
98. Geantă Florian Daniel ND DA
99. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
100. Gheorghe Florin PSD DA
101. Gheorghe Tinel PNL NU
102. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
103. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
104. Grama Horia PSD DA
105. Grecea Maria PNL NU
106. Gudu Vasile PNL NU
107. Gunia Dragoș-Ionel PNL NU
108. Gust Băloșin Florentin - Abținere
109. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
110. Harbuz Liviu PSD DA
111. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
112. Holban Titi PSD DA
113. Horga Vasile PNL NU
114. Hulea Ioan PSD DA
115. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
116. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
117. Iancu Iulian PSD DA
118. Iane Daniel PNL NU
119. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
120. Ignat Miron Minoritati DA
121. Intotero Natalia-Elena PSD DA
122. Ionescu George PNL NU
123. Iordache Florin PSD DA
124. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
125. Iriza Scarlat - DA
126. Itu Cornel PSD DA
127. Kerekes Károly UDMR DA
128. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
129. Khraibani Camelia PSD DA
130. Lupu Mihai PNL NU
131. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
132. Manolache Marius PSD DA
133. Manolescu Oana Minoritati DA
134. Marcoci Vlad PSD DA
135. Marcu Viorica PNL NU
136. Marian Ion Cristinel ND DA
137. Marica Petru-Sorin PSD DA
138. Marin Gheorghe PSD DA
139. Marin Laura PSD DA
140. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
141. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
142. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
143. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
144. Mihai Aurelian PNL NU
145. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
146. Militaru Lucian PNL NU
147. Mincă Liliana ND DA
148. Mitrea Manuela PSD DA
149. Mîrza Gavril PSD DA
150. Mocanu Adrian PSD DA
151. Mocioi Niculina PNL NU
152. Moisii Constantin PSD DA
153. Moldovan Ioan ALDE DA
154. Moldovan Iosif UDMR DA
155. Molnar Zsolt UDMR DA
156. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
157. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
158. Movilă Petru ND NU
159. Muntean Mircia PSD DA
160. Munteanu Ioan PSD DA
161. Nassar Rodica PSD DA
162. Neacșu Marian PSD DA
163. Necula Cosmin PSD DA
164. Negruț Clement ND NU
165. Nichita Cristina PSD DA
166. Nicolae Alexandri PNL NU
167. Nicolae Florian PSD DA
168. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
169. Niculae Aurel PSD DA
170. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
171. Nistor Laurențiu PSD DA
172. Nistor Marioara PSD DA
173. Niță Emil PSD DA
174. Nosa Iuliu PSD DA
175. Oajdea Daniel Vasile ND DA
176. Ochi Ion PSD DA
177. Oltean Ioan PNL NU
178. Orban Ludovic PNL NU
179. Oros Nechita-Adrian PNL NU
180. Palașcă Viorel ALDE DA
181. Paleologu Theodor PNL NU
182. Pambuccian Varujan Minoritati DA
183. Pană Adriana-Doina PSD DA
184. Pardău Dumitru PNL NU
185. Paul Maria-Andreea PNL NU
186. Păun Nicolae Minoritati DA
187. Pârgaru Ion PSD DA
188. Peia Ninel PSD DA
189. Petrescu Petre - NU
190. Pistru Eusebiu-Manea PNL NU
191. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
192. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
193. Popa Octavian-Marius PNL NU
194. Popeangă Vasile PSD DA
195. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
196. Potor Călin PSD DA
197. Pușcaș Iacob PSD DA
198. Răducanu Ion PSD DA
199. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
200. Rădulescu Constantin PSD DA
201. Rădulescu Romeo - NU
202. Rățoi Neculai PSD DA
203. Roman Cristian-Constantin PNL NU
204. Roman Victor PSD DA
205. Roșca Mircea PNL DA
206. Rotaru Răzvan - NU
207. Săpunaru Nini PNL NU
208. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
209. Scarlat George PNL NU
210. Sefer Cristian-George PSD DA
211. Seres Dénes UDMR DA
212. Simedru Dan Coriolan PNL NU
213. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
214. Solomon Adrian PSD DA
215. Stan Ioan PSD DA
216. Stan Ion PSD DA
217. Stanciu Anghel PSD DA
218. Stancu Ionel Minoritati DA
219. Stativă Irinel Ioan PSD DA
220. Stănescu Alexandru PSD DA
221. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
222. Stoica Mihaela - NU
223. Stragea Sorin Constantin PSD DA
224. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
225. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
226. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
227. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
228. Szabó Ödön UDMR Abținere
229. Șcheau Ion PNL NU
230. Șimon Gheorghe PSD DA
231. Șoptică Costel PNL NU
232. Șova Lucian PSD DA
233. Ștefan Viorel PSD DA
234. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
235. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
236. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
237. Tararache Mihai PNL NU
238. Tămâian Ioan PNL NU
239. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
240. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
241. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
242. Teodorescu Cătălin-Florin PNL NU
243. Tîlvăr Angel PSD DA
244. Toader Mircea-Nicu PNL NU
245. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
246. Tomac Eugen ND NU
247. Traicu Rodin PSD DA
248. Tudorache Daniel PSD DA
249. Tudorie Violeta PSD DA
250. Turcan Raluca PNL NU
251. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
252. Udriște Gheorghe PNL NU
253. Uricec Eugen Constantin PSD DA
254. Ursărescu Dorinel ALDE DA
255. Varga Lucia-Ana PNL NU
256. Vasilică Radu Costin PSD DA
257. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
258. Vladu Iulian PNL NU
259. Vlădoiu Aurel PSD DA
260. Vreme Valerian PSD DA
261. Zaharcu Neviser PSD DA
262. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
263. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 1 aprilie 2020, 8:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro