Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.04.2015 > 15:21 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 aprilie 2015, ora 15:21

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 274/2014 privind crearea unui cadru favorabil dezvoltării de microîntreprinderi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:269 126 81 10 12 13 14 13
- voturi pentru (DA):257 126 81 7 11 13 9 10
- voturi împotrivă (NU):6 - - - - - 5 1
- abțineri:5 - - 3 1 - - 1
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
10. Avram Constantin ALDE NU
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Boghicevici Claudia PNL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Borbély László UDMR DA
29. Bordeianu Dan PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Burlacu Ștefan ND Abținere
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Canacheu Costică PNL DA
38. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Cernea Remus-Florinel - DA
42. Chebac Eugen PSD DA
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Chiriță Dumitru - -
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Cioată Cezar ALDE DA
48. Ciobanu Gheorghe PSD DA
49. Ciobanu Liliana - DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE NU
54. Ciurariu Florin PNL DA
55. Cocei Erland PNL DA
56. Codîrlă Liviu PSD DA
57. Comșa Cornel-George - DA
58. Costin Gheorghe PNL DA
59. Covaci Dorel PSD DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Crăciunescu Grigore PNL DA
62. Cristea Aurelia PSD DA
63. Cristea Victor PSD DA
64. Cristian Horia PNL DA
65. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
66. Cupă Ion ALDE DA
67. Daea Petre PSD DA
68. Dalca Ștefan-Petru ND DA
69. Dascălu Constantin PNL DA
70. Delureanu Virgil PSD DA
71. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
72. Dima Toader PSD DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Doboș Anton PNL DA
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobrinescu Traian PNL DA
77. Dolha Mircea PNL DA
78. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
79. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
80. Dragomir Gheorghe PNL DA
81. Dragomir Maria - DA
82. Dragomir Viorel Marian PSD DA
83. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
84. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
85. Dumbrăvanu Paul - NU
86. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
87. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
88. Emacu Gheorghe PSD DA
89. Enache Marian PSD DA
90. Eparu Ion PSD DA
91. Erdei Dolóczki István UDMR DA
92. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
93. Firczak Gheorghe Minoritati DA
94. Florea Daniel PSD DA
95. Fonta Nuțu PSD DA
96. Frăticiu Gheorghe PSD DA
97. Galan Constantin ALDE DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Găină Mihăiță PSD DA
100. Geantă Florian Daniel ND DA
101. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
102. Gheorghe Florin PSD DA
103. Gheorghe Tinel PNL DA
104. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
105. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
106. Grama Horia PSD DA
107. Grecea Maria PNL DA
108. Gudu Vasile PNL DA
109. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
110. Gust Băloșin Florentin - Abținere
111. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
112. Harbuz Liviu PSD DA
113. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
114. Holban Titi PSD DA
115. Horga Vasile PNL DA
116. Hulea Ioan PSD DA
117. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
118. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
119. Iancu Iulian PSD DA
120. Iane Daniel PNL DA
121. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
122. Ignat Miron Minoritati DA
123. Intotero Natalia-Elena PSD DA
124. Ionescu George PNL DA
125. Iordache Florin PSD DA
126. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
127. Iriza Scarlat - DA
128. Itu Cornel PSD DA
129. Kerekes Károly UDMR DA
130. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
131. Khraibani Camelia PSD DA
132. Lupu Mihai PNL DA
133. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
134. Manolache Marius PSD DA
135. Manolescu Oana Minoritati DA
136. Marcoci Vlad PSD DA
137. Marcu Viorica PNL DA
138. Marian Ion Cristinel ND DA
139. Marica Petru-Sorin PSD DA
140. Marin Gheorghe PSD DA
141. Marin Laura PSD DA
142. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
143. Máté András-Levente UDMR DA
144. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
145. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
146. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
147. Mihai Aurelian PNL DA
148. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
149. Militaru Lucian PNL DA
150. Mincă Liliana ND Abținere
151. Mitrea Manuela PSD DA
152. Mîrza Gavril PSD DA
153. Mocanu Adrian PSD DA
154. Mocioi Niculina PNL DA
155. Moisii Constantin PSD DA
156. Moldovan Ioan ALDE NU
157. Moldovan Iosif UDMR DA
158. Molnar Zsolt UDMR DA
159. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
160. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
161. Movilă Petru ND DA
162. Muntean Mircia PSD DA
163. Munteanu Ioan PSD DA
164. Nassar Rodica PSD DA
165. Neacșu Marian PSD DA
166. Necula Cosmin PSD DA
167. Negruț Clement ND DA
168. Nichita Cristina PSD DA
169. Nicolae Alexandri PNL DA
170. Nicolae Florian PSD DA
171. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
172. Niculae Aurel PSD DA
173. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
174. Nistor Laurențiu PSD DA
175. Nistor Marioara PSD DA
176. Niță Emil PSD DA
177. Nosa Iuliu PSD DA
178. Oajdea Daniel Vasile ND Abținere
179. Ochi Ion PSD DA
180. Oltean Ioan PNL DA
181. Orban Ludovic PNL DA
182. Oros Nechita-Adrian PNL DA
183. Palașcă Viorel ALDE DA
184. Palăr Ionel PNL DA
185. Paleologu Theodor PNL DA
186. Pambuccian Varujan Minoritati DA
187. Pană Adriana-Doina PSD DA
188. Pardău Dumitru PNL DA
189. Paul Maria-Andreea PNL DA
190. Păun Nicolae Minoritati DA
191. Pârgaru Ion PSD DA
192. Peia Ninel PSD DA
193. Petrescu Petre - DA
194. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
195. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
196. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
197. Popa Octavian-Marius PNL DA
198. Popeangă Vasile PSD DA
199. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
200. Potor Călin PSD DA
201. Pușcaș Iacob PSD DA
202. Răducanu Ion PSD DA
203. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
204. Rădulescu Constantin PSD DA
205. Rădulescu Romeo - DA
206. Rățoi Neculai PSD DA
207. Roman Cristian-Constantin PNL DA
208. Roman Victor PSD DA
209. Roșca Mircea PNL DA
210. Rotaru Răzvan - DA
211. Săpunaru Nini PNL DA
212. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
213. Scarlat George PNL DA
214. Sefer Cristian-George PSD DA
215. Seres Dénes UDMR DA
216. Simedru Dan Coriolan PNL DA
217. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
218. Solomon Adrian PSD DA
219. Stan Ioan PSD DA
220. Stan Ion PSD DA
221. Stanciu Anghel PSD DA
222. Stancu Ionel Minoritati DA
223. Stativă Irinel Ioan PSD DA
224. Stănescu Alexandru PSD DA
225. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
226. Stoica Mihaela - DA
227. Stragea Sorin Constantin PSD DA
228. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
229. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
230. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
231. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
232. Szabó Ödön UDMR DA
233. Șcheau Ion PNL DA
234. Șimon Gheorghe PSD DA
235. Șoptică Costel PNL DA
236. Șova Lucian PSD DA
237. Ștefan Viorel PSD DA
238. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
239. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
240. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
241. Tararache Mihai PNL DA
242. Tămâian Ioan PNL DA
243. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
244. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
245. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
246. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
247. Tîlvăr Angel PSD DA
248. Toader Mircea-Nicu PNL DA
249. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
250. Tomac Eugen ND DA
251. Traicu Rodin PSD DA
252. Tudorache Daniel PSD DA
253. Tudorie Violeta PSD DA
254. Turcan Raluca PNL DA
255. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
256. Udriște Gheorghe PNL DA
257. Uricec Eugen Constantin PSD DA
258. Ursărescu Dorinel ALDE DA
259. Vainer Aurel Minoritati DA
260. Varga Lucia-Ana PNL DA
261. Varga Vasile PNL DA
262. Vasilică Radu Costin PSD DA
263. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
264. Vladu Iulian PNL DA
265. Vlădoiu Aurel PSD DA
266. Vreme Valerian PSD DA
267. Zaharcu Neviser PSD DA
268. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
269. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 7 aprilie 2020, 21:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro