Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.04.2015 > 15:27 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 aprilie 2015, ora 15:27

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 346/2015 pentru completarea art.5 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.63/1999 cu privire la gestionarea fondurilor nerambursabile alocate României de către Comunitatea Europeană, precum și a fondurilor de cofinanțare aferente acestora
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:272 127 83 10 12 13 14 13
- voturi pentru (DA):269 127 82 10 12 13 14 11
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:2 - 1 - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL -
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PNL DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Boghicevici Claudia PNL DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Borbély László UDMR DA
28. Bordeianu Dan PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Burlacu Ștefan ND DA
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Canacheu Costică PNL DA
37. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
40. Cernea Remus-Florinel - DA
41. Chebac Eugen PSD DA
42. Cherecheș Florica PNL DA
43. Chiriță Dumitru - -
44. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
45. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
46. Cioată Cezar ALDE DA
47. Ciobanu Gheorghe PSD DA
48. Ciobanu Liliana - DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
53. Ciurariu Florin PNL DA
54. Cocei Erland PNL DA
55. Codîrlă Liviu PSD DA
56. Comșa Cornel-George - DA
57. Costin Gheorghe PNL DA
58. Covaci Dorel PSD DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
60. Crăciunescu Grigore PNL DA
61. Cristea Aurelia PSD DA
62. Cristea Victor PSD DA
63. Cristian Horia PNL DA
64. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
65. Cupă Ion ALDE DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Daea Petre PSD DA
68. Dalca Ștefan-Petru ND DA
69. Dascălu Constantin PNL DA
70. Delureanu Virgil PSD DA
71. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
72. Dima Toader PSD DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Doboș Anton PNL DA
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobre Victor Paul PNL DA
77. Dobrinescu Traian PNL DA
78. Dolha Mircea PNL DA
79. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
80. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
81. Dragomir Gheorghe PNL DA
82. Dragomir Maria - DA
83. Dragomir Viorel Marian PSD DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
86. Dumbrăvanu Paul - DA
87. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
88. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
89. Emacu Gheorghe PSD DA
90. Enache Marian PSD DA
91. Eparu Ion PSD DA
92. Erdei Dolóczki István UDMR DA
93. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
94. Firczak Gheorghe Minoritati DA
95. Florea Daniel PSD DA
96. Fonta Nuțu PSD DA
97. Frăticiu Gheorghe PSD DA
98. Galan Constantin ALDE DA
99. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
100. Găină Mihăiță PSD DA
101. Geantă Florian Daniel ND DA
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
103. Gheorghe Florin PSD DA
104. Gheorghe Tinel PNL DA
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
107. Grama Horia PSD DA
108. Grecea Maria PNL DA
109. Gudu Vasile PNL DA
110. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
111. Gust Băloșin Florentin - Abținere
112. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
113. Harbuz Liviu PSD DA
114. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
115. Holban Titi PSD DA
116. Horga Vasile PNL DA
117. Hulea Ioan PSD DA
118. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
119. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
120. Iancu Iulian PSD DA
121. Iane Daniel PNL DA
122. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
123. Ignat Miron Minoritati DA
124. Intotero Natalia-Elena PSD DA
125. Ionescu George PNL DA
126. Iordache Florin PSD DA
127. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
128. Iriza Scarlat - DA
129. Itu Cornel PSD DA
130. Kerekes Károly UDMR DA
131. Kereskényi Gábor UDMR DA
132. Khraibani Camelia PSD DA
133. Lupu Mihai PNL DA
134. Manda Iulian Claudiu PSD DA
135. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
136. Manolescu Oana Minoritati DA
137. Marcoci Vlad PSD DA
138. Marcu Viorica PNL DA
139. Marian Ion Cristinel ND DA
140. Marica Petru-Sorin PSD DA
141. Marin Gheorghe PSD DA
142. Marin Laura PSD DA
143. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
144. Máté András-Levente UDMR DA
145. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
146. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
147. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
148. Mihai Aurelian PNL DA
149. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
150. Militaru Lucian PNL DA
151. Mincă Liliana ND DA
152. Mitrea Manuela PSD DA
153. Mîrza Gavril PSD DA
154. Mocanu Adrian PSD DA
155. Mocioi Niculina PNL DA
156. Moisii Constantin PSD DA
157. Moldovan Ioan ALDE DA
158. Moldovan Iosif UDMR DA
159. Molnar Zsolt UDMR DA
160. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
161. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
162. Movilă Petru ND DA
163. Muntean Mircia PSD DA
164. Munteanu Ioan PSD DA
165. Nassar Rodica PSD DA
166. Neacșu Marian PSD DA
167. Necula Cosmin PSD DA
168. Negruț Clement ND DA
169. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
170. Nichita Cristina PSD DA
171. Nicoară Romeo Florin PNL DA
172. Nicolae Alexandri PNL DA
173. Nicolae Florian PSD DA
174. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
175. Niculae Aurel PSD DA
176. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
177. Nistor Laurențiu PSD DA
178. Nistor Marioara PSD DA
179. Niță Emil PSD DA
180. Nosa Iuliu PSD DA
181. Oajdea Daniel Vasile ND DA
182. Ochi Ion PSD DA
183. Oltean Ioan PNL DA
184. Orban Ludovic PNL DA
185. Oros Nechita-Adrian PNL DA
186. Palașcă Viorel ALDE DA
187. Palăr Ionel PNL DA
188. Paleologu Theodor PNL DA
189. Pambuccian Varujan Minoritati DA
190. Pană Adriana-Doina PSD DA
191. Pardău Dumitru PNL DA
192. Paul Maria-Andreea PNL DA
193. Păun Nicolae Minoritati DA
194. Pârgaru Ion PSD DA
195. Peia Ninel PSD DA
196. Petrescu Petre - DA
197. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
198. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
199. Popa Octavian-Marius PNL DA
200. Popeangă Vasile PSD DA
201. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
202. Potor Călin PSD DA
203. Pușcaș Iacob PSD DA
204. Răducanu Ion PSD DA
205. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
206. Rădulescu Constantin PSD DA
207. Rădulescu Romeo - DA
208. Rățoi Neculai PSD DA
209. Roman Cristian-Constantin PNL DA
210. Roman Victor PSD DA
211. Roșca Mircea PNL DA
212. Rotaru Răzvan - DA
213. Săpunaru Nini PNL DA
214. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
215. Scarlat George PNL DA
216. Sefer Cristian-George PSD DA
217. Seres Dénes UDMR DA
218. Simedru Dan Coriolan PNL DA
219. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
220. Solomon Adrian PSD DA
221. Stan Ioan PSD DA
222. Stan Ion PSD DA
223. Stanciu Anghel PSD DA
224. Stancu Ionel Minoritati DA
225. Stativă Irinel Ioan PSD DA
226. Stănescu Alexandru PSD DA
227. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
228. Stoica Mihaela - DA
229. Stragea Sorin Constantin PSD DA
230. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
231. Stroe Radu PSD DA
232. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
233. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
234. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
235. Szabó Ödön UDMR DA
236. Șcheau Ion PNL DA
237. Șimon Gheorghe PSD DA
238. Șoptică Costel PNL DA
239. Șova Lucian PSD DA
240. Ștefan Viorel PSD DA
241. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
242. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
243. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
244. Tararache Mihai PNL DA
245. Tămâian Ioan PNL DA
246. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
247. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
248. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
249. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
250. Tîlvăr Angel PSD DA
251. Toader Mircea-Nicu PNL DA
252. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
253. Tomac Eugen ND DA
254. Traicu Rodin PSD DA
255. Tudorache Daniel PSD DA
256. Tudorie Violeta PSD DA
257. Turcan Raluca PNL DA
258. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
259. Udriște Gheorghe PNL DA
260. Uricec Eugen Constantin PSD DA
261. Ursărescu Dorinel ALDE DA
262. Vainer Aurel Minoritati DA
263. Varga Lucia-Ana PNL DA
264. Varga Vasile PNL DA
265. Vasilică Radu Costin PSD DA
266. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
267. Vladu Iulian PNL DA
268. Vlădoiu Aurel PSD DA
269. Vreme Valerian PSD DA
270. Zaharcu Neviser PSD DA
271. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
272. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 29 martie 2020, 9:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro