Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.04.2015 > 15:32 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 aprilie 2015, ora 15:32

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 201/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.95/2006 privind reforma în domeniul sănătății
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:273 129 84 10 11 12 14 13
- voturi pentru (DA):264 129 82 8 10 12 14 9
- voturi împotrivă (NU):4 - 1 1 - - - 2
- abțineri:4 - 1 1 1 - - 1
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL NU
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Boghicevici Claudia PNL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Borbély László UDMR DA
29. Bordeianu Dan PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Burlacu Ștefan ND DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Canacheu Costică PNL DA
38. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Cernea Remus-Florinel - NU
42. Chebac Eugen PSD DA
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Chiriță Dumitru - -
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Cioată Cezar ALDE DA
48. Ciobanu Gheorghe PSD DA
49. Ciobanu Liliana - DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
54. Ciurariu Florin PNL DA
55. Cocei Erland PNL DA
56. Codîrlă Liviu PSD DA
57. Comșa Cornel-George - DA
58. Covaci Dorel PSD DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
60. Crăciunescu Grigore PNL DA
61. Cristea Aurelia PSD DA
62. Cristea Victor PSD DA
63. Cristian Horia PNL DA
64. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
65. Cupă Ion ALDE DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Daea Petre PSD DA
68. Dalca Ștefan-Petru ND DA
69. Dascălu Constantin PNL DA
70. Delureanu Virgil PSD DA
71. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
72. Dima Toader PSD DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Doboș Anton PNL DA
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobre Victor Paul PNL DA
77. Dobrinescu Traian PNL DA
78. Dolha Mircea PNL DA
79. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
80. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
81. Dragomir Gheorghe PNL DA
82. Dragomir Maria - DA
83. Dragomir Viorel Marian PSD DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
86. Dumbrăvanu Paul - NU
87. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
88. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
89. Emacu Gheorghe PSD DA
90. Enache Marian PSD DA
91. Eparu Ion PSD DA
92. Erdei Dolóczki István UDMR DA
93. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
94. Firczak Gheorghe Minoritati DA
95. Florea Daniel PSD DA
96. Fonta Nuțu PSD DA
97. Frăticiu Gheorghe PSD DA
98. Galan Constantin ALDE DA
99. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
100. Găină Mihăiță PSD DA
101. Geantă Florian Daniel ND DA
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
103. Gheorghe Florin PSD DA
104. Gheorghe Tinel PNL DA
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
107. Grama Horia PSD DA
108. Grecea Maria PNL DA
109. Gudu Vasile PNL DA
110. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
111. Gust Băloșin Florentin - Abținere
112. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
113. Harbuz Liviu PSD DA
114. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
115. Holban Titi PSD DA
116. Horga Vasile PNL DA
117. Hulea Ioan PSD DA
118. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
119. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
120. Iancu Iulian PSD DA
121. Iane Daniel PNL DA
122. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
123. Ignat Miron Minoritati DA
124. Intotero Natalia-Elena PSD DA
125. Ionescu George PNL DA
126. Iordache Florin PSD DA
127. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
128. Iriza Scarlat - DA
129. Itu Cornel PSD DA
130. Kerekes Károly UDMR DA
131. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
132. Khraibani Camelia PSD DA
133. Lupu Mihai PNL DA
134. Manda Iulian Claudiu PSD DA
135. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
136. Manolache Marius PSD DA
137. Manolescu Oana Minoritati DA
138. Marcoci Vlad PSD DA
139. Marcu Viorica PNL DA
140. Marian Ion Cristinel ND DA
141. Marica Petru-Sorin PSD DA
142. Marin Gheorghe PSD DA
143. Marin Laura PSD DA
144. Máté András-Levente UDMR DA
145. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
146. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
147. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
148. Mihai Aurelian PNL DA
149. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
150. Militaru Lucian PNL DA
151. Mincă Liliana ND DA
152. Mitrea Manuela PSD DA
153. Mîrza Gavril PSD DA
154. Mocanu Adrian PSD DA
155. Mocioi Niculina PNL DA
156. Moisii Constantin PSD DA
157. Moldovan Ioan ALDE DA
158. Moldovan Iosif UDMR DA
159. Molnar Zsolt UDMR DA
160. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
161. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
162. Movilă Petru ND NU
163. Muntean Mircia PSD DA
164. Munteanu Ioan PSD DA
165. Nassar Rodica PSD DA
166. Neacșu Marian PSD DA
167. Necula Cosmin PSD DA
168. Negruț Clement ND DA
169. Nichita Cristina PSD DA
170. Nicoară Romeo Florin PNL DA
171. Nicolae Alexandri PNL DA
172. Nicolae Florian PSD DA
173. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
174. Niculae Aurel PSD DA
175. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
176. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
177. Nistor Laurențiu PSD DA
178. Nistor Marioara PSD DA
179. Niță Emil PSD DA
180. Nosa Iuliu PSD DA
181. Oajdea Daniel Vasile ND DA
182. Ochi Ion PSD DA
183. Oltean Ioan PNL DA
184. Orban Ludovic PNL DA
185. Oros Nechita-Adrian PNL DA
186. Palașcă Viorel ALDE DA
187. Palăr Ionel PNL DA
188. Paleologu Theodor PNL DA
189. Pambuccian Varujan Minoritati DA
190. Pană Adriana-Doina PSD DA
191. Pardău Dumitru PNL DA
192. Paul Maria-Andreea PNL DA
193. Păun Nicolae Minoritati DA
194. Pârgaru Ion PSD DA
195. Peia Ninel PSD DA
196. Petrescu Petre - DA
197. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
198. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
199. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
200. Popa Octavian-Marius PNL DA
201. Popeangă Vasile PSD DA
202. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
203. Potor Călin PSD DA
204. Pușcaș Iacob PSD DA
205. Răducanu Ion PSD DA
206. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
207. Rădulescu Constantin PSD DA
208. Rădulescu Romeo - DA
209. Rățoi Neculai PSD DA
210. Roman Cristian-Constantin PNL DA
211. Roman Victor PSD DA
212. Roșca Mircea PNL DA
213. Rotaru Răzvan - DA
214. Săpunaru Nini PNL DA
215. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
216. Scarlat George PNL DA
217. Sefer Cristian-George PSD DA
218. Seres Dénes UDMR DA
219. Simedru Dan Coriolan PNL DA
220. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
221. Solomon Adrian PSD DA
222. Stan Ioan PSD DA
223. Stan Ion PSD DA
224. Stanciu Anghel PSD DA
225. Stancu Ionel Minoritati DA
226. Stativă Irinel Ioan PSD DA
227. Stănescu Alexandru PSD DA
228. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
229. Stoica Mihaela - DA
230. Stragea Sorin Constantin PSD DA
231. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
232. Stroe Radu PSD DA
233. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
234. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
235. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
236. Szabó Ödön UDMR DA
237. Șcheau Ion PNL DA
238. Șimon Gheorghe PSD DA
239. Șoptică Costel PNL DA
240. Șova Lucian PSD DA
241. Ștefan Viorel PSD DA
242. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
243. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
244. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
245. Tararache Mihai PNL DA
246. Tămâian Ioan PNL DA
247. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
248. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
249. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
250. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
251. Tîlvăr Angel PSD DA
252. Toader Mircea-Nicu PNL DA
253. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
254. Tomac Eugen ND DA
255. Traicu Rodin PSD DA
256. Tudorache Daniel PSD DA
257. Tudorie Violeta PSD DA
258. Turcan Raluca PNL DA
259. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
260. Udriște Gheorghe PNL DA
261. Uricec Eugen Constantin PSD DA
262. Ursărescu Dorinel ALDE DA
263. Varga Lucia-Ana PNL DA
264. Varga Vasile PNL DA
265. Vasilică Radu Costin PSD DA
266. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
267. Vladu Iulian PNL DA
268. Vlădoiu Aurel PSD DA
269. Vreme Valerian PSD DA
270. Zaharcu Neviser PSD DA
271. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
272. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
273. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 29 martie 2020, 9:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro