Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.04.2015 > 15:36 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 aprilie 2015, ora 15:36

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 300/2013 privind eliberarea gratuită a medicamentelor care costă sub 10 ron pentru persoanele cu venituri sub salariul minim pe economie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:276 129 85 10 12 13 14 13
- voturi pentru (DA):123 12 78 5 12 3 5 8
- voturi împotrivă (NU):139 116 3 2 - 9 8 1
- abțineri:12 1 3 3 - 1 1 3
- nu au votat:2 - 1 - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati NU
6. Andea Petru PSD NU
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PSD NU
12. Axente Ioan PSD NU
13. Babuș Radu PSD NU
14. Balan Ioan PNL DA
15. Baltă Mihai PSD NU
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD NU
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
19. Bejinariu Eugen PSD NU
20. Benga Ioan PSD NU
21. Birchall Ana PSD NU
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
26. Boghicevici Claudia PNL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Borbély László UDMR DA
29. Bordeianu Dan PSD NU
30. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
34. Burlacu Ștefan ND DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Calotă Florică Ică ALDE NU
37. Canacheu Costică PNL DA
38. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
39. Călin Ion PSD NU
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
41. Cernea Remus-Florinel - Abținere
42. Chebac Eugen PSD NU
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Chiriță Dumitru - -
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
47. Cioată Cezar ALDE NU
48. Ciobanu Gheorghe PSD NU
49. Ciobanu Liliana - DA
50. Ciocan Dan PSD NU
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
53. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
54. Ciurariu Florin PNL DA
55. Cocei Erland PNL DA
56. Codîrlă Liviu PSD NU
57. Comșa Cornel-George - DA
58. Costin Gheorghe PNL DA
59. Covaci Dorel PSD DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Crăciunescu Grigore PNL DA
62. Cristea Aurelia PSD NU
63. Cristea Victor PSD NU
64. Cristian Horia PNL Abținere
65. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
66. Cupă Ion ALDE NU
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Daea Petre PSD NU
69. Dalca Ștefan-Petru ND DA
70. Dascălu Constantin PNL DA
71. Delureanu Virgil PSD NU
72. Diaconu Adrian-Nicolae PSD NU
73. Dima Toader PSD NU
74. Dîrzu Ioan PSD NU
75. Doboș Anton PNL DA
76. Dobre Mircea-Titus PSD NU
77. Dobre Victor Paul PNL DA
78. Dobrinescu Traian PNL DA
79. Dolha Mircea PNL DA
80. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
81. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
82. Dragomir Gheorghe PNL DA
83. Dragomir Maria - DA
84. Dragomir Viorel Marian PSD NU
85. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
86. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
87. Dumbrăvanu Paul - Abținere
88. Dumitru Ioana-Jenica PSD NU
89. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
90. Emacu Gheorghe PSD NU
91. Eparu Ion PSD NU
92. Erdei Dolóczki István UDMR DA
93. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
94. Firczak Gheorghe Minoritati DA
95. Florea Daniel PSD NU
96. Fonta Nuțu PSD DA
97. Frăticiu Gheorghe PSD NU
98. Galan Constantin ALDE NU
99. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
100. Găină Mihăiță PSD NU
101. Geantă Florian Daniel ND NU
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
103. Gheorghe Florin PSD NU
104. Gheorghe Tinel PNL DA
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
106. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
107. Grama Horia PSD DA
108. Grecea Maria PNL DA
109. Gudu Vasile PNL DA
110. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
111. Gust Băloșin Florentin - Abținere
112. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
113. Harbuz Liviu PSD NU
114. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
115. Holban Titi PSD DA
116. Horga Vasile PNL DA
117. Hulea Ioan PSD NU
118. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
119. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
120. Iancu Iulian PSD NU
121. Iane Daniel PNL Abținere
122. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
123. Ignat Miron Minoritati NU
124. Intotero Natalia-Elena PSD NU
125. Ionescu George PNL DA
126. Iordache Florin PSD NU
127. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
128. Iriza Scarlat - NU
129. Itu Cornel PSD NU
130. Kerekes Károly UDMR DA
131. Kereskényi Gábor UDMR DA
132. Khraibani Camelia PSD NU
133. Lupu Mihai PNL DA
134. Manda Iulian Claudiu PSD DA
135. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
136. Manolache Marius PSD NU
137. Manolescu Oana Minoritati NU
138. Marcoci Vlad PSD NU
139. Marcu Viorica PNL DA
140. Marian Ion Cristinel ND DA
141. Marica Petru-Sorin PSD NU
142. Marin Gheorghe PSD NU
143. Marin Laura PSD NU
144. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
145. Máté András-Levente UDMR DA
146. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
147. Măduța Flavius-Luigi PSD NU
148. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
149. Mihai Aurelian PNL DA
150. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
151. Militaru Lucian PNL DA
152. Mincă Liliana ND DA
153. Mitrea Manuela PSD NU
154. Mîrza Gavril PSD NU
155. Mocanu Adrian PSD DA
156. Mocioalcă Ion PSD NU
157. Mocioi Niculina PNL DA
158. Moisii Constantin PSD NU
159. Moldovan Ioan ALDE DA
160. Moldovan Iosif UDMR DA
161. Molnar Zsolt UDMR DA
162. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
163. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
164. Movilă Petru ND DA
165. Muntean Mircia PSD NU
166. Munteanu Ioan PSD NU
167. Nassar Rodica PSD NU
168. Neacșu Marian PSD NU
169. Necula Cosmin PSD NU
170. Negruț Clement ND Abținere
171. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
172. Nichita Cristina PSD NU
173. Nicoară Romeo Florin PNL DA
174. Nicolae Alexandri PNL DA
175. Nicolae Florian PSD NU
176. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
177. Niculae Aurel PSD NU
178. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
179. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
180. Nistor Laurențiu PSD NU
181. Nistor Marioara PSD NU
182. Niță Emil PSD NU
183. Nosa Iuliu PSD NU
184. Oajdea Daniel Vasile ND Abținere
185. Ochi Ion PSD NU
186. Oltean Ioan PNL DA
187. Orban Ludovic PNL DA
188. Oros Nechita-Adrian PNL DA
189. Palașcă Viorel ALDE NU
190. Palăr Ionel PNL DA
191. Paleologu Theodor PNL DA
192. Pambuccian Varujan Minoritati NU
193. Pană Adriana-Doina PSD NU
194. Pardău Dumitru PNL DA
195. Paul Maria-Andreea PNL DA
196. Păun Nicolae Minoritati NU
197. Pârgaru Ion PSD NU
198. Peia Ninel PSD NU
199. Petrescu Petre - DA
200. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
201. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
202. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
203. Popa Octavian-Marius PNL DA
204. Popeangă Vasile PSD DA
205. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
206. Potor Călin PSD NU
207. Pușcaș Iacob PSD NU
208. Răducanu Ion PSD NU
209. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
210. Rădulescu Constantin PSD NU
211. Rădulescu Romeo - DA
212. Rățoi Neculai PSD NU
213. Roman Cristian-Constantin PNL DA
214. Roman Victor PSD NU
215. Roșca Mircea PNL DA
216. Rotaru Răzvan - DA
217. Săpunaru Nini PNL DA
218. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
219. Scarlat George PNL DA
220. Sefer Cristian-George PSD DA
221. Seres Dénes UDMR DA
222. Simedru Dan Coriolan PNL DA
223. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
224. Solomon Adrian PSD NU
225. Stan Ioan PSD NU
226. Stan Ion PSD NU
227. Stanciu Anghel PSD Abținere
228. Stancu Ionel Minoritati Abținere
229. Stativă Irinel Ioan PSD NU
230. Stănescu Alexandru PSD NU
231. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
232. Stoica Mihaela - DA
233. Stragea Sorin Constantin PSD NU
234. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
235. Stroe Radu PSD NU
236. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
237. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
238. Surugiu Iulian-Radu PNL -
239. Szabó Ödön UDMR DA
240. Șcheau Ion PNL DA
241. Șimon Gheorghe PSD NU
242. Șoptică Costel PNL DA
243. Șova Lucian PSD NU
244. Ștefan Viorel PSD NU
245. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
246. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE NU
247. Tararache Mihai PNL DA
248. Tămâian Ioan PNL NU
249. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
250. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
251. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
252. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
253. Tîlvăr Angel PSD NU
254. Toader Mircea-Nicu PNL DA
255. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
256. Tomac Eugen ND Abținere
257. Traicu Rodin PSD NU
258. Tudorache Daniel PSD NU
259. Tudorie Violeta PSD NU
260. Turcan Raluca PNL DA
261. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
262. Udriște Gheorghe PNL DA
263. Uricec Eugen Constantin PSD NU
264. Ursărescu Dorinel ALDE NU
265. Vainer Aurel Minoritati NU
266. Varga Lucia-Ana PNL DA
267. Varga Vasile PNL DA
268. Vasilică Radu Costin PSD DA
269. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD NU
270. Vladu Iulian PNL DA
271. Vlădoiu Aurel PSD NU
272. Vreme Valerian PSD NU
273. Zaharcu Neviser PSD NU
274. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
275. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
276. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 10 aprilie 2020, 13:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro