Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.05.2015 > 17:13 Versiunea pentru printare
Luni, 4 mai 2015, ora 17:13

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 211/2014 pentru modificarea și completarea Legii 211/2011 privind regimul deșeurilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:84 34 29 4 6 5 4 2
- voturi pentru (DA):34 2 24 1 6 - - 1
- voturi împotrivă (NU):40 31 - - - 4 4 1
- abțineri:6 - 2 3 - 1 - -
- nu au votat:4 1 3 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andronache Gabriel PNL Abținere
2. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
3. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
4. Avram Constantin ALDE NU
5. Baltă Mihai PSD NU
6. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL -
7. Benga Ioan PSD NU
8. Birchall Ana PSD NU
9. Blănariu Valentin - NU
10. Boghicevici Claudia PNL DA
11. Bónis István UDMR DA
12. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
13. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
14. Canacheu Costică PNL DA
15. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
16. Călin Ion PSD NU
17. Cernea Remus-Florinel - DA
18. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
19. Ciocan Dan PSD NU
20. Costin Gheorghe PNL DA
21. Covaci Dorel PSD DA
22. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
23. Crăciunescu Grigore PNL DA
24. Cristea Victor PSD NU
25. Cristian Horia PNL DA
26. Deaconu Mihai ND Abținere
27. Delureanu Virgil PSD NU
28. Diaconu Adrian-Nicolae PSD NU
29. Dima Toader PSD DA
30. Dobre Mircea-Titus PSD NU
31. Dobrinescu Traian PNL DA
32. Dragomir Viorel Marian PSD NU
33. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL -
34. Erdei Dolóczki István UDMR DA
35. Frăticiu Gheorghe PSD NU
36. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
37. Gheorghe Tinel PNL DA
38. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
39. Grecea Maria PNL DA
40. Horga Vasile PNL DA
41. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
42. Iancu Iulian PSD NU
43. Iane Daniel PNL DA
44. Iordache Florin PSD NU
45. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
46. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
47. Khraibani Camelia PSD NU
48. Korodi Attila UDMR DA
49. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
50. Lupu Mihai PNL DA
51. Marin Gheorghe PSD NU
52. Marocico Ion Minoritati NU
53. Máté András-Levente UDMR DA
54. Mihai Aurelian PNL DA
55. Mihăilă Ioan PSD -
56. Mincă Liliana ND Abținere
57. Mircovici Niculae Minoritati NU
58. Mocioi Niculina PNL DA
59. Moldovan Ioan ALDE NU
60. Munteanu Ioan PSD NU
61. Negruț Cornelia ALDE NU
62. Nicolae Florian PSD NU
63. Nosa Iuliu PSD NU
64. Pambuccian Varujan Minoritati NU
65. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
66. Peia Ninel PSD NU
67. Petric Octavian PSD NU
68. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
69. Rotaru Răzvan ND DA
70. Scarlat George PNL DA
71. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
72. Seres Dénes UDMR DA
73. Stănescu Alexandru PSD NU
74. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
75. Tămâian Ioan PNL -
76. Tudorie Violeta PSD NU
77. Turcan Raluca PNL DA
78. Udriște Gheorghe PNL DA
79. Varga Lucia-Ana PNL DA
80. Vlase Petru Gabriel PSD NU
81. Weber Mihai PSD NU
82. Zaharcu Neviser PSD NU
83. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
84. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 10 aprilie 2020, 13:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro