Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.05.2015 > 11:43 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 mai 2015, ora 11:43

Subiect vot: PL 365/2015 ama.115
PL 365/2015 pentru alegerea autorităților administrației publice locale, pentru modificarea Legii administrației publice locale nr.215/2001, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.393/2004 privind Statutul aleșilor locali
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:169 74 58 1 13 11 7 5
- voturi pentru (DA):151 73 57 1 - 9 7 4
- voturi împotrivă (NU):15 - - - 13 1 - 1
- abțineri:1 - - - - 1 - -
- nu au votat:2 1 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Avram Marian PSD DA
8. Axente Ioan PSD DA
9. Baltă Mihai PSD DA
10. Bălan Ion PSD DA
11. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Benga Ioan PSD DA
14. Berci Vasile PNL DA
15. Birchall Ana PSD DA
16. Bîrsășteanu Florică PSD DA
17. Bode Lucian Nicolae PNL DA
18. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
19. Bónis István UDMR NU
20. Buican Cristian PNL DA
21. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
22. Burlacu Ștefan ND DA
23. Calimente Mihăiță PNL DA
24. Canacheu Costică PNL -
25. Călin Ion PSD DA
26. Cernea Remus-Florinel - NU
27. Chebac Eugen PSD DA
28. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
29. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
30. Ciobanu Liliana - DA
31. Ciocan Dan PSD DA
32. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
33. Cocei Erland PNL DA
34. Costin Gheorghe PNL DA
35. Covaci Dorel PSD DA
36. Crăciunescu Grigore PNL DA
37. Cristea Aurelia PSD DA
38. Cristea Victor PSD DA
39. Cristian Horia PNL DA
40. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
41. Daea Petre PSD DA
42. Dascălu Constantin PNL DA
43. Delureanu Virgil PSD DA
44. Dima Toader PSD DA
45. Dobre Mircea-Titus PSD DA
46. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
47. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
48. Dragomir Gheorghe PNL DA
49. Dragomir Maria - DA
50. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
51. Emacu Gheorghe PSD DA
52. Eparu Ion PSD DA
53. Erdei Dolóczki István UDMR NU
54. Firczak Gheorghe Minoritati DA
55. Frăticiu Gheorghe PSD DA
56. Galan Constantin ALDE DA
57. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
58. Gheorghe Florin PSD DA
59. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
60. Grama Horia PSD DA
61. Gudu Vasile PNL DA
62. Guran Virgil - DA
63. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
64. Harbuz Liviu PSD DA
65. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
66. Horga Vasile PNL DA
67. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
68. Iancu Iulian PSD DA
69. Iane Daniel PNL DA
70. Ibram Iusein Minoritati DA
71. Ionescu Aurelian ALDE DA
72. Ionescu George PNL DA
73. Iordache Florin PSD DA
74. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
75. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
76. Itu Cornel PSD DA
77. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
78. Kelemen Hunor UDMR NU
79. Kerekes Károly UDMR NU
80. Kereskényi Gábor UDMR NU
81. Khraibani Camelia PSD DA
82. Korodi Attila UDMR NU
83. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
84. Longher Ghervazen Minoritati DA
85. Marcoci Vlad PSD DA
86. Marcu Viorica PNL DA
87. Marin Gheorghe PSD DA
88. Marin Laura PSD DA
89. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
90. Máté András-Levente UDMR NU
91. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
92. Melinte Ion PSD DA
93. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
94. Mihai Aurelian PNL DA
95. Mihăilă Ioan PSD DA
96. Militaru Lucian PNL DA
97. Mircovici Niculae Minoritati DA
98. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
99. Mocioi Niculina PNL DA
100. Moisii Constantin PSD -
101. Moldovan Ioan ALDE DA
102. Molnar Zsolt UDMR NU
103. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
104. Muntean Mircia PSD DA
105. Munteanu Ioan PSD DA
106. Nazare Alexandru PNL DA
107. Neacșu Marian PSD DA
108. Negruț Cornelia ALDE DA
109. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
110. Nichita Cristina PSD DA
111. Nicoară Romeo Florin PNL DA
112. Nicolae Alexandri PNL DA
113. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
114. Niculae Aurel PSD DA
115. Niculescu Dumitru - DA
116. Nistor Marioara PSD DA
117. Niță Emil PSD DA
118. Nosa Iuliu PSD DA
119. Oltean Ioan PNL DA
120. Orban Ludovic PNL DA
121. Palăr Ionel PNL DA
122. Pambuccian Varujan Minoritati DA
123. Pană Adriana-Doina PSD DA
124. Pardău Dumitru PNL DA
125. Paul Maria-Andreea PNL DA
126. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
127. Petric Octavian PSD DA
128. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
129. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
130. Preda Cezar-Florin PNL DA
131. Răducanu Ion PSD DA
132. Roman Cristian-Constantin PNL DA
133. Roman Gheorghe PSD DA
134. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
135. Seres Dénes UDMR NU
136. Simedru Dan Coriolan PNL DA
137. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
138. Stan Ioan PSD DA
139. Stancu Ionel Minoritati NU
140. Stănescu Alexandru PSD DA
141. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
142. Stragea Sorin Constantin PSD DA
143. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
144. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
145. Szabó Ödön UDMR NU
146. Șcheau Ion PNL DA
147. Șimon Gheorghe PSD DA
148. Șoptică Costel PNL DA
149. Șova Lucian PSD DA
150. Ștefan Viorel PSD DA
151. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
152. Tabugan Ion PSD DA
153. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
154. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
155. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
156. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
157. Tudorache Daniel PSD DA
158. Tudorie Violeta PSD DA
159. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
160. Udriște Gheorghe PNL DA
161. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
162. Vainer Aurel Minoritati DA
163. Varga Vasile PNL DA
164. Vladu Iulian PNL DA
165. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
166. Zaharcu Neviser PSD DA
167. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
168. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
169. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 5 aprilie 2020, 12:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro