Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.05.2015 > 11:49 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 mai 2015, ora 11:49

Subiect vot: PL 365/2015 ama.116
PL 365/2015 pentru alegerea autorităților administrației publice locale, pentru modificarea Legii administrației publice locale nr.215/2001, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.393/2004 privind Statutul aleșilor locali
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:179 81 62 2 14 9 5 6
- voturi pentru (DA):104 81 - 2 14 3 3 1
- voturi împotrivă (NU):71 - 62 - - 2 2 5
- abțineri:4 - - - - 4 - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Antal István UDMR DA
6. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
7. Avram Marian PSD DA
8. Axente Ioan PSD DA
9. Baltă Mihai PSD DA
10. Bălan Ion PSD DA
11. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Benga Ioan PSD DA
14. Berci Vasile PNL NU
15. Birchall Ana PSD DA
16. Bîrsășteanu Florică PSD DA
17. Bode Lucian Nicolae PNL NU
18. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
19. Bónis István UDMR DA
20. Buican Cristian PNL NU
21. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
22. Burlacu Ștefan ND DA
23. Calimente Mihăiță PNL NU
24. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
25. Canacheu Costică PNL NU
26. Călin Ion PSD DA
27. Cernea Remus-Florinel - NU
28. Chebac Eugen PSD DA
29. Chiriță Dumitru - NU
30. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
31. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
32. Ciobanu Liliana - NU
33. Ciocan Dan PSD DA
34. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
35. Cocei Erland PNL NU
36. Costin Gheorghe PNL NU
37. Covaci Dorel PSD DA
38. Crăciunescu Grigore PNL NU
39. Cristea Aurelia PSD DA
40. Cristea Victor PSD DA
41. Cristian Horia PNL NU
42. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
43. Daea Petre PSD DA
44. Dalca Ștefan-Petru ND DA
45. Dascălu Constantin PNL NU
46. Delureanu Virgil PSD DA
47. Dima Toader PSD DA
48. Dîrzu Ioan PSD DA
49. Doboș Anton PNL NU
50. Dobre Mircea-Titus PSD DA
51. Dobrinescu Traian PNL NU
52. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
53. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
54. Dragomir Gheorghe PNL NU
55. Dragomir Maria - NU
56. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
57. Emacu Gheorghe PSD DA
58. Eparu Ion PSD DA
59. Erdei Dolóczki István UDMR DA
60. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
61. Frăticiu Gheorghe PSD DA
62. Galan Constantin ALDE NU
63. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
64. Gheorghe Florin PSD DA
65. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
66. Grama Horia PSD DA
67. Gudu Vasile PNL NU
68. Guran Virgil - NU
69. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
70. Harbuz Liviu PSD DA
71. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
72. Horga Vasile PNL NU
73. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
74. Iancu Iulian PSD DA
75. Iane Daniel PNL NU
76. Ibram Iusein Minoritati DA
77. Ionescu George PNL NU
78. Iordache Florin PSD DA
79. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
80. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
81. Itu Cornel PSD DA
82. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
83. Kelemen Hunor UDMR DA
84. Kerekes Károly UDMR DA
85. Kereskényi Gábor UDMR DA
86. Khraibani Camelia PSD DA
87. Korodi Attila UDMR DA
88. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
89. Longher Ghervazen Minoritati Abținere
90. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
91. Marcoci Vlad PSD DA
92. Marcu Viorica PNL NU
93. Marin Gheorghe PSD DA
94. Marin Laura PSD DA
95. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
96. Máté András-Levente UDMR DA
97. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
98. Melinte Ion PSD DA
99. Mihai Aurelian PNL NU
100. Mihăilă Ioan PSD DA
101. Militaru Lucian PNL NU
102. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
103. Mocioi Niculina PNL NU
104. Moisii Constantin PSD DA
105. Moldovan Ioan ALDE NU
106. Moldovan Iosif UDMR DA
107. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
108. Muntean Mircia PSD DA
109. Munteanu Ioan PSD DA
110. Nazare Alexandru PNL NU
111. Neacșu Marian PSD DA
112. Negruț Cornelia ALDE DA
113. Nichita Cristina PSD DA
114. Nicoară Romeo Florin PNL NU
115. Nicolae Alexandri PNL NU
116. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
117. Niculae Aurel PSD DA
118. Niculescu Dumitru - DA
119. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
120. Nistor Marioara PSD DA
121. Niță Emil PSD DA
122. Nosa Iuliu PSD DA
123. Oltean Ioan PNL NU
124. Orban Ludovic PNL NU
125. Palăr Ionel PNL NU
126. Pambuccian Varujan Minoritati DA
127. Pană Adriana-Doina PSD DA
128. Pardău Dumitru PNL NU
129. Paul Maria-Andreea PNL NU
130. Petric Octavian PSD DA
131. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
132. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
133. Popeangă Vasile PSD DA
134. Preda Cezar-Florin PNL NU
135. Răducanu Ion PSD DA
136. Rățoi Neculai PSD DA
137. Reuer Elena-Ramona PNL NU
138. Roman Cristian-Constantin PNL NU
139. Roman Gheorghe PSD DA
140. Săpunaru Nini PNL NU
141. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
142. Seres Dénes UDMR DA
143. Simedru Dan Coriolan PNL NU
144. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
145. Stan Ioan PSD DA
146. Stan Ion PSD DA
147. Stancu Ionel Minoritati Abținere
148. Stativă Irinel Ioan PSD DA
149. Stănescu Alexandru PSD DA
150. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
151. Stragea Sorin Constantin PSD DA
152. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
153. Stroe Radu PSD DA
154. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
155. Szabó Ödön UDMR DA
156. Șcheau Ion PNL NU
157. Șimon Gheorghe PSD DA
158. Șoptică Costel PNL NU
159. Șova Lucian PSD DA
160. Ștefan Viorel PSD DA
161. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
162. Tabugan Ion PSD DA
163. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
164. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
165. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
166. Tudorache Daniel PSD DA
167. Tudorie Violeta PSD DA
168. Udriște Gheorghe PNL NU
169. Urcan Ionaș-Florin PNL NU
170. Vainer Aurel Minoritati Abținere
171. Varga Vasile PNL NU
172. Vladu Iulian PNL NU
173. Vlase Petru Gabriel PSD DA
174. Vlădoiu Aurel PSD DA
175. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
176. Zaharcu Neviser PSD DA
177. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
178. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
179. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 1 aprilie 2020, 7:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro