Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.05.2015 > 12:09 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 mai 2015, ora 12:09

Subiect vot: PL 367/2015 ama.6
PL 367/2015 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.3/2015 pentru aprobarea schemelor de plăți care se aplică în agricultură în perioada 2015-2020 și pentru modificarea art.2 din Legea nr.36/1991 privind societățile agricole și alte forme de asociere în agricultură
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:143 66 46 1 13 7 2 8
- voturi pentru (DA):89 63 1 1 12 7 2 3
- voturi împotrivă (NU):49 2 44 - - - - 3
- abțineri:3 - - - 1 - - 2
- nu au votat:2 1 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
4. Antal István UDMR DA
5. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
6. Avram Marian PSD DA
7. Axente Ioan PSD DA
8. Baltă Mihai PSD DA
9. Bălan Ion PSD DA
10. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Benga Ioan PSD DA
13. Bîrsășteanu Florică PSD DA
14. Bode Lucian Nicolae PNL NU
15. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
16. Bónis István UDMR DA
17. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
18. Canacheu Costică PNL NU
19. Călin Ion PSD DA
20. Chiriță Dumitru - NU
21. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
22. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
23. Ciobanu Liliana - DA
24. Ciocan Dan PSD DA
25. Costin Gheorghe PNL NU
26. Covaci Dorel PSD DA
27. Crăciunescu Grigore PNL NU
28. Cristea Aurelia PSD DA
29. Cristea Victor PSD DA
30. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
31. Daea Petre PSD DA
32. Dascălu Constantin PNL NU
33. Delureanu Virgil PSD DA
34. Dima Toader PSD NU
35. Doboș Anton PNL NU
36. Dobrinescu Traian PNL NU
37. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
38. Dragomir Gheorghe PNL NU
39. Dragomir Maria - DA
40. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
41. Dumbrăvanu Paul - Abținere
42. Emacu Gheorghe PSD DA
43. Eparu Ion PSD DA
44. Firczak Gheorghe Minoritati DA
45. Frăticiu Gheorghe PSD DA
46. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
47. Gheorghe Florin PSD DA
48. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
49. Gudu Vasile PNL NU
50. Guran Virgil - NU
51. Gust Băloșin Florentin - NU
52. Harbuz Liviu PSD DA
53. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
54. Holban Titi PSD DA
55. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
56. Iancu Iulian PSD DA
57. Iane Daniel PNL NU
58. Iordache Florin PSD NU
59. Itu Cornel PSD DA
60. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
61. Kelemen Hunor UDMR DA
62. Kerekes Károly UDMR DA
63. Kereskényi Gábor UDMR DA
64. Korodi Attila UDMR DA
65. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
66. Longher Ghervazen Minoritati DA
67. Lubanovici Mircea PNL NU
68. Lupu Mihai PNL DA
69. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
70. Marcoci Vlad PSD DA
71. Marin Gheorghe PSD -
72. Marin Laura PSD DA
73. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
74. Máté András-Levente UDMR DA
75. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
76. Melinte Ion PSD DA
77. Mihai Aurelian PNL NU
78. Mihăilă Ioan PSD DA
79. Militaru Lucian PNL NU
80. Mincă Liliana ND DA
81. Mircovici Niculae Minoritati DA
82. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
83. Moisii Constantin PSD DA
84. Moldovan Ioan ALDE DA
85. Moldovan Iosif UDMR DA
86. Muntean Mircia PSD DA
87. Munteanu Ioan PSD DA
88. Neacșu Marian PSD DA
89. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
90. Nichita Cristina PSD DA
91. Nicolae Alexandri PNL NU
92. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
93. Niculescu Dumitru - DA
94. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
95. Nistor Marioara PSD DA
96. Niță Emil PSD DA
97. Nosa Iuliu PSD DA
98. Oltean Ioan PNL NU
99. Orban Ludovic PNL NU
100. Pambuccian Varujan Minoritati DA
101. Pană Adriana-Doina PSD DA
102. Paul Maria-Andreea PNL NU
103. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
104. Peia Ninel PSD DA
105. Petric Octavian PSD DA
106. Popeangă Vasile PSD DA
107. Preda Cezar-Florin PNL NU
108. Răducanu Ion PSD DA
109. Rățoi Neculai PSD DA
110. Reuer Elena-Ramona PNL NU
111. Roman Cristian-Constantin PNL NU
112. Roman Gheorghe PSD DA
113. Săpunaru Nini PNL -
114. Scarlat George PNL NU
115. Seres Dénes UDMR DA
116. Simedru Dan Coriolan PNL NU
117. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
118. Stan Ioan PSD DA
119. Stănescu Alexandru PSD DA
120. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
121. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
122. Szabó Ödön UDMR DA
123. Șcheau Ion PNL NU
124. Șoptică Costel PNL NU
125. Șova Lucian PSD DA
126. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
127. Tabugan Ion PSD DA
128. Tararache Mihai PNL NU
129. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
130. Teodorescu Cătălin-Florin PNL NU
131. Tudorache Daniel PSD DA
132. Tudorie Violeta PSD DA
133. Udriște Gheorghe PNL NU
134. Urcan Ionaș-Florin PNL NU
135. Vainer Aurel Minoritati DA
136. Varga Vasile PNL NU
137. Vlase Petru Gabriel PSD DA
138. Vlădoiu Aurel PSD DA
139. Zaharcu Neviser PSD DA
140. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
141. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
142. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
143. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 29 martie 2020, 9:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro