Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.05.2015 > 12:34 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 mai 2015, ora 12:34

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 27/2015 pentru aprobarea unor măsuri în domeniul promovării producerii energiei electrice din surse regenerabile de energie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:112 57 27 1 12 3 4 8
- voturi pentru (DA):44 1 27 - 12 - - 4
- voturi împotrivă (NU):66 56 - 1 - 3 4 2
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD NU
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Andea Petru PSD NU
4. Antal István UDMR DA
5. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
6. Avram Marian PSD NU
7. Axente Ioan PSD NU
8. Babuș Radu PSD NU
9. Baltă Mihai PSD NU
10. Bălan Ion PSD NU
11. Bejinariu Eugen PSD NU
12. Bîrsășteanu Florică PSD NU
13. Bode Lucian Nicolae PNL DA
14. Bogdănici Camelia-Margareta PSD NU
15. Bónis István UDMR DA
16. Calimente Mihăiță PNL DA
17. Canacheu Costică PNL DA
18. Călin Ion PSD NU
19. Cernea Remus-Florinel - DA
20. Chiriță Dumitru - -
21. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
22. Cioată Cezar ALDE NU
23. Ciobanu Liliana - DA
24. Ciocan Dan PSD NU
25. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
26. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
27. Costin Gheorghe PNL DA
28. Covaci Dorel PSD NU
29. Cristea Aurelia PSD NU
30. Cristian Horia PNL DA
31. Delureanu Virgil PSD NU
32. Dobrinescu Traian PNL DA
33. Dragomir Gheorghe PNL DA
34. Dragomir Maria - NU
35. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
36. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
37. Eparu Ion PSD NU
38. Erdei Dolóczki István UDMR DA
39. Frăticiu Gheorghe PSD NU
40. Galan Constantin ALDE NU
41. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
42. Grama Horia PSD NU
43. Guran Virgil - DA
44. Gust Băloșin Florentin - DA
45. Harbuz Liviu PSD NU
46. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
47. Horga Vasile PNL DA
48. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
49. Iancu Iulian PSD NU
50. Iordache Florin PSD NU
51. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
52. Itu Cornel PSD NU
53. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
54. Kelemen Hunor UDMR DA
55. Kerekes Károly UDMR DA
56. Korodi Attila UDMR DA
57. Longher Ghervazen Minoritati NU
58. Lubanovici Mircea PNL DA
59. Lupu Mihai PNL DA
60. Marin Gheorghe PSD NU
61. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
62. Máté András-Levente UDMR DA
63. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
64. Măduța Flavius-Luigi PSD NU
65. Melinte Ion PSD NU
66. Mihăilă Ioan PSD NU
67. Mincă Liliana ND NU
68. Mircovici Niculae Minoritati NU
69. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
70. Moldovan Iosif UDMR DA
71. Muntean Mircia PSD NU
72. Neacșu Marian PSD NU
73. Nicolae Alexandri PNL DA
74. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
75. Niculescu Dumitru - NU
76. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
77. Nistor Marioara PSD NU
78. Niță Emil PSD NU
79. Orban Ludovic PNL DA
80. Pană Adriana-Doina PSD NU
81. Paul Maria-Andreea PNL DA
82. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
83. Petric Octavian PSD NU
84. Popeangă Vasile PSD NU
85. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
86. Rățoi Neculai PSD NU
87. Reuer Elena-Ramona PNL DA
88. Seres Dénes UDMR DA
89. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
90. Stan Ioan PSD NU
91. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
92. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
93. Szabó Ödön UDMR DA
94. Șimon Gheorghe PSD NU
95. Șoptică Costel PNL DA
96. Șova Lucian PSD NU
97. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
98. Tabugan Ion PSD DA
99. Tararache Mihai PNL DA
100. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
101. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
102. Traicu Rodin PSD NU
103. Tudorache Daniel PSD NU
104. Tudorie Violeta PSD NU
105. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD NU
106. Varga Vasile PNL DA
107. Vlase Petru Gabriel PSD NU
108. Vlădoiu Aurel PSD NU
109. Weber Mihai PSD NU
110. Zaharcu Neviser PSD NU
111. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
112. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 7 aprilie 2020, 20:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro