Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.05.2015 > 15:20 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 mai 2015, ora 15:20

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 211/2014 pentru modificarea și completarea Legii 211/2011 privind regimul deșeurilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:319 162 84 9 14 14 21 15
- voturi pentru (DA):309 162 78 7 14 14 20 14
- voturi împotrivă (NU):1 - - 1 - - - -
- abțineri:6 - 5 1 - - - -
- nu au votat:3 - 1 - - - 1 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Andea Petru PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Anton Marin PSD DA
6. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
7. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Avram Marian PSD DA
10. Axente Ioan PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Baltă Mihai PSD DA
13. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
14. Bălan Ion PSD DA
15. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Benga Ioan PSD DA
18. Berci Vasile PNL DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Bîrsășteanu Florică PSD DA
21. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
22. Blănariu Valentin - DA
23. Bode Lucian Nicolae PNL DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
26. Boghicevici Claudia PNL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Bordeianu Dan PSD DA
29. Bucur Constantin-Alin PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Burlacu Ștefan ND DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Canacheu Costică PNL DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
42. Cernea Remus-Florinel - DA
43. Chebac Eugen PSD DA
44. Chiriță Dumitru - -
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Chițoiu Daniel ALDE DA
48. Cioată Cezar ALDE -
49. Ciobanu Gheorghe PSD DA
50. Ciobanu Liliana - DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
55. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
56. Cocei Erland PNL DA
57. Codîrlă Liviu PSD DA
58. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
59. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
60. Costin Gheorghe PNL DA
61. Covaci Dorel PSD DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Crăciunescu Grigore PNL DA
64. Cristea Aurelia PSD DA
65. Cristea Victor PSD DA
66. Cristian Horia PNL Abținere
67. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
68. Cupă Ion ALDE DA
69. Daea Petre PSD DA
70. Dalca Ștefan-Petru ND DA
71. Dascălu Constantin PNL DA
72. Delureanu Virgil PSD DA
73. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
74. Diaconu Mihai-Bogdan - DA
75. Dima Toader PSD DA
76. Dîrzu Ioan PSD DA
77. Doboș Anton PNL DA
78. Dobre Mircea-Titus PSD DA
79. Dobrinescu Traian PNL DA
80. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
81. Dolineaschi Andrei PSD DA
82. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
83. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
84. Dragomir Gheorghe PNL DA
85. Dragomir Maria - DA
86. Dragomir Viorel Marian PSD DA
87. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
88. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
89. Dumbrăvanu Paul - DA
90. Dumitru Georgică ALDE DA
91. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
92. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
93. Dușa Mircea PSD DA
94. Emacu Gheorghe PSD DA
95. Enache Marian PSD DA
96. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
97. Eparu Ion PSD DA
98. Erdei Dolóczki István UDMR DA
99. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
100. Firczak Gheorghe Minoritati DA
101. Florea Damian ALDE DA
102. Florea Daniel PSD DA
103. Frăticiu Gheorghe PSD DA
104. Galan Constantin ALDE DA
105. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
106. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
107. Găină Mihăiță PSD DA
108. Geantă Florian Daniel PSD DA
109. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
110. Gheorghe Florin PSD DA
111. Gheorghe Tinel PNL DA
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
114. Ghiveciu Marian PSD DA
115. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
116. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
117. Grama Horia PSD DA
118. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
119. Gudu Vasile PNL DA
120. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
121. Guran Virgil - DA
122. Gust Băloșin Florentin - DA
123. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
124. Harbuz Liviu PSD DA
125. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
126. Holban Titi PSD DA
127. Horga Vasile PNL DA
128. Hulea Ioan PSD DA
129. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
130. Iancu Iulian PSD DA
131. Iane Daniel PNL DA
132. Ibram Iusein Minoritati DA
133. Ionescu Aurelian ALDE DA
134. Ionescu George PNL DA
135. Iordache Florin PSD DA
136. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
137. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
138. Itu Cornel PSD DA
139. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
140. Kelemen Hunor UDMR DA
141. Kerekes Károly UDMR DA
142. Kereskényi Gábor UDMR DA
143. Khraibani Camelia PSD DA
144. Korodi Attila UDMR DA
145. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
146. Longher Ghervazen Minoritati DA
147. Lubanovici Mircea PNL DA
148. Lupu Mihai PNL DA
149. Manda Iulian Claudiu PSD DA
150. Manolache Marius PSD DA
151. Marcoci Vlad PSD DA
152. Marcu Viorica PNL DA
153. Marin Gheorghe PSD DA
154. Marin Laura PSD DA
155. Marocico Ion Minoritati DA
156. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
157. Máté András-Levente UDMR DA
158. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
159. Mazilu Constantin PSD DA
160. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
161. Melinte Ion PSD DA
162. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
163. Mihai Aurelian PNL DA
164. Mihăilă Ioan PSD DA
165. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
166. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
167. Mincă Liliana ND DA
168. Mircovici Niculae Minoritati DA
169. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
170. Mitrea Manuela PSD DA
171. Mîrza Gavril PSD DA
172. Mocanu Adrian PSD DA
173. Mocioalcă Ion PSD DA
174. Mocioi Niculina PNL DA
175. Moisii Constantin PSD DA
176. Moldovan Ioan ALDE DA
177. Moldovan Iosif UDMR DA
178. Molnar Zsolt UDMR DA
179. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
180. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
181. Movilă Petru ND DA
182. Muntean Mircia PSD DA
183. Munteanu Ioan PSD DA
184. Murgu Neagu PSD DA
185. Nazare Alexandru PNL DA
186. Neacșu Marian PSD DA
187. Necula Cosmin PSD DA
188. Negruț Cornelia ALDE DA
189. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
190. Nichita Cristina PSD DA
191. Nicoară Romeo Florin PNL DA
192. Nicolae Alexandri PNL DA
193. Nicolae Florian PSD DA
194. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
195. Nicolicea Eugen PSD DA
196. Niculae Aurel PSD DA
197. Niculescu Dumitru - DA
198. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
199. Nistor Laurențiu PSD DA
200. Nistor Marioara PSD DA
201. Niță Emil PSD DA
202. Nosa Iuliu PSD DA
203. Oajdea Daniel Vasile ND DA
204. Ochi Ion PSD DA
205. Oltean Ioan PNL DA
206. Orban Ludovic PNL DA
207. Oros Nechita-Adrian PNL DA
208. Palașcă Viorel ALDE DA
209. Palăr Ionel PNL DA
210. Paleologu Theodor PNL DA
211. Pambuccian Varujan Minoritati DA
212. Pană Adriana-Doina PSD DA
213. Pardău Dumitru PNL -
214. Paul Maria-Andreea PNL DA
215. Păun Nicolae Minoritati DA
216. Pârgaru Ion PSD DA
217. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
218. Peia Ninel PSD DA
219. Petrea Dorin Silviu PSD DA
220. Petrescu Petre - DA
221. Petric Octavian PSD DA
222. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
223. Plumb Rovana PSD DA
224. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
225. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
226. Ponta Victor-Viorel PSD DA
227. Pop Georgian PSD DA
228. Popa Octavian-Marius PNL DA
229. Popeangă Vasile PSD DA
230. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
231. Potor Călin PSD DA
232. Preda Cezar-Florin PNL DA
233. Pușcaș Iacob PSD DA
234. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
235. Răducanu Ion PSD DA
236. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
237. Rădulescu Constantin PSD DA
238. Rădulescu Romeo - DA
239. Rățoi Neculai PSD DA
240. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
241. Reuer Elena-Ramona PNL Abținere
242. Roman Cristian-Constantin PNL DA
243. Roman Gheorghe PSD DA
244. Roman Ioan Sorin PSD DA
245. Roman Victor PSD DA
246. Roșca Mircea PNL DA
247. Rotaru Răzvan ND DA
248. Rusu Valentin PNL DA
249. Sava Andrei-Valentin PSD DA
250. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
251. Săpunaru Nini PNL DA
252. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
253. Scarlat George PNL DA
254. Sefer Cristian-George PSD DA
255. Seres Dénes UDMR DA
256. Simedru Dan Coriolan PNL DA
257. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
258. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
259. Solomon Adrian PSD DA
260. Stan Ioan PSD DA
261. Stanciu Anghel PSD DA
262. Stancu Ionel Minoritati DA
263. Stativă Irinel Ioan PSD DA
264. Stănescu Alexandru PSD DA
265. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
266. Stoica Mihaela - DA
267. Stragea Sorin Constantin PSD DA
268. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
269. Stroe Radu PSD DA
270. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
271. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
272. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
273. Szabó Ödön UDMR DA
274. Șcheau Ion PNL DA
275. Șimon Gheorghe PSD DA
276. Șoptică Costel PNL DA
277. Șova Lucian PSD DA
278. Ștefan Viorel PSD DA
279. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
280. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
281. Tabugan Ion PSD DA
282. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
283. Tararache Mihai PNL DA
284. Tămâian Ioan PNL DA
285. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
286. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
287. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
288. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
289. Tiuch Cătălin PSD DA
290. Tîlvăr Angel PSD DA
291. Toader Mircea-Nicu PNL DA
292. Tomac Eugen ND Abținere
293. Traicu Rodin PSD DA
294. Tudorache Daniel PSD DA
295. Tudorie Violeta PSD DA
296. Tudose Mihai PSD DA
297. Turcan Raluca PNL DA
298. Tușa Adriana Diana PNL DA
299. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
300. Udriște Gheorghe PNL DA
301. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
302. Uricec Eugen Constantin PSD DA
303. Ursărescu Dorinel ALDE DA
304. Vainer Aurel Minoritati DA
305. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
306. Vasilică Radu Costin PSD DA
307. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
308. Vladu Iulian PNL DA
309. Vlase Petru Gabriel PSD DA
310. Vlădoiu Aurel PSD DA
311. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
312. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
313. Vreme Valerian PSD DA
314. Vulpescu Ioan PSD DA
315. Weber Mihai PSD DA
316. Zaharcu Neviser PSD DA
317. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
318. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
319. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 1 aprilie 2020, 8:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro