Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.05.2015 > 15:20 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 mai 2015, ora 15:20

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 675/2013 pentru modificarea Legii nr.571/2003 prvind Codul Fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:318 160 83 10 15 14 21 15
- voturi pentru (DA):315 159 83 9 15 14 21 14
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - -
- abțineri:1 - - 1 - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Andea Petru PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Anghel Gabriela-Lola ND DA
6. Anton Marin PSD DA
7. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
8. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Avram Marian PSD DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
15. Bălan Ion PSD DA
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Berci Vasile PNL DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Bîrsășteanu Florică PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
23. Blănariu Valentin - DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
27. Boghicevici Claudia PNL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Bucur Constantin-Alin PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Burlacu Ștefan ND DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Canacheu Costică PNL DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
42. Cernea Remus-Florinel - DA
43. Chebac Eugen PSD DA
44. Chiriță Dumitru - -
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Chițoiu Daniel ALDE DA
48. Cioată Cezar ALDE DA
49. Ciobanu Gheorghe PSD DA
50. Ciobanu Liliana - DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
55. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
56. Cocei Erland PNL DA
57. Codîrlă Liviu PSD DA
58. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
59. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
60. Costin Gheorghe PNL DA
61. Covaci Dorel PSD DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Crăciunescu Grigore PNL DA
64. Cristea Aurelia PSD DA
65. Cristea Victor PSD DA
66. Cristian Horia PNL DA
67. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
68. Cupă Ion ALDE DA
69. Daea Petre PSD DA
70. Dalca Ștefan-Petru ND DA
71. Dascălu Constantin PNL DA
72. Delureanu Virgil PSD DA
73. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
74. Diaconu Mihai-Bogdan - DA
75. Dima Toader PSD DA
76. Dîrzu Ioan PSD DA
77. Dobre Mircea-Titus PSD DA
78. Dobrinescu Traian PNL DA
79. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
80. Dolineaschi Andrei PSD DA
81. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
82. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
83. Dragomir Gheorghe PNL DA
84. Dragomir Maria - DA
85. Dragomir Viorel Marian PSD DA
86. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
87. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
88. Dumbrăvanu Paul - DA
89. Dumitru Georgică ALDE DA
90. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
91. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
92. Dușa Mircea PSD DA
93. Emacu Gheorghe PSD DA
94. Enache Marian PSD DA
95. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
96. Eparu Ion PSD DA
97. Erdei Dolóczki István UDMR DA
98. Fejér László-Ődőn UDMR DA
99. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
100. Firczak Gheorghe Minoritati DA
101. Florea Damian ALDE DA
102. Florea Daniel PSD DA
103. Frăticiu Gheorghe PSD DA
104. Galan Constantin ALDE DA
105. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
106. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
107. Găină Mihăiță PSD DA
108. Geantă Florian Daniel PSD DA
109. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
110. Gheorghe Florin PSD NU
111. Gheorghe Tinel PNL DA
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
114. Ghiveciu Marian PSD DA
115. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
116. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
117. Grama Horia PSD DA
118. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
119. Gudu Vasile PNL DA
120. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
121. Guran Virgil - DA
122. Gust Băloșin Florentin - DA
123. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
124. Harbuz Liviu PSD DA
125. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
126. Holban Titi PSD DA
127. Horga Vasile PNL DA
128. Hulea Ioan PSD DA
129. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
130. Iancu Iulian PSD DA
131. Iane Daniel PNL DA
132. Ibram Iusein Minoritati DA
133. Ionescu Aurelian ALDE DA
134. Ionescu George PNL DA
135. Iordache Florin PSD DA
136. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
137. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
138. Itu Cornel PSD DA
139. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
140. Kelemen Hunor UDMR DA
141. Kerekes Károly UDMR DA
142. Kereskényi Gábor UDMR DA
143. Khraibani Camelia PSD DA
144. Korodi Attila UDMR DA
145. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
146. Longher Ghervazen Minoritati DA
147. Lubanovici Mircea PNL DA
148. Lupu Mihai PNL DA
149. Manda Iulian Claudiu PSD DA
150. Manolache Marius PSD DA
151. Marcoci Vlad PSD DA
152. Marcu Viorica PNL DA
153. Marin Gheorghe PSD DA
154. Marin Laura PSD DA
155. Marocico Ion Minoritati DA
156. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
157. Máté András-Levente UDMR DA
158. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
159. Mazilu Constantin PSD DA
160. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
161. Melinte Ion PSD DA
162. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
163. Mihai Aurelian PNL DA
164. Mihăilă Ioan PSD DA
165. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
166. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
167. Mincă Liliana ND DA
168. Mircovici Niculae Minoritati DA
169. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
170. Mitrea Manuela PSD DA
171. Mîrza Gavril PSD DA
172. Mocanu Adrian PSD DA
173. Mocioalcă Ion PSD DA
174. Mocioi Niculina PNL DA
175. Moisii Constantin PSD DA
176. Moldovan Ioan ALDE DA
177. Moldovan Iosif UDMR DA
178. Molnar Zsolt UDMR DA
179. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
180. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
181. Movilă Petru ND DA
182. Muntean Mircia PSD DA
183. Munteanu Ioan PSD DA
184. Murgu Neagu PSD DA
185. Nazare Alexandru PNL DA
186. Neacșu Marian PSD DA
187. Necula Cosmin PSD DA
188. Negruț Cornelia ALDE DA
189. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
190. Nichita Cristina PSD DA
191. Nicoară Romeo Florin PNL DA
192. Nicolae Alexandri PNL DA
193. Nicolae Florian PSD DA
194. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
195. Nicolicea Eugen PSD DA
196. Niculae Aurel PSD DA
197. Niculescu Dumitru - DA
198. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
199. Nistor Laurențiu PSD DA
200. Nistor Marioara PSD DA
201. Niță Emil PSD DA
202. Nosa Iuliu PSD DA
203. Oajdea Daniel Vasile ND DA
204. Ochi Ion PSD DA
205. Oltean Ioan PNL DA
206. Orban Ludovic PNL DA
207. Oros Nechita-Adrian PNL DA
208. Palașcă Viorel ALDE DA
209. Palăr Ionel PNL DA
210. Paleologu Theodor PNL DA
211. Pambuccian Varujan Minoritati DA
212. Pană Adriana-Doina PSD DA
213. Pardău Dumitru PNL DA
214. Paul Maria-Andreea PNL DA
215. Păun Nicolae Minoritati DA
216. Pârgaru Ion PSD DA
217. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
218. Peia Ninel PSD DA
219. Petrea Dorin Silviu PSD DA
220. Petrescu Petre - DA
221. Petric Octavian PSD DA
222. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
223. Plumb Rovana PSD DA
224. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
225. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
226. Ponta Victor-Viorel PSD DA
227. Pop Georgian PSD DA
228. Popa Octavian-Marius PNL DA
229. Popeangă Vasile PSD DA
230. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
231. Potor Călin PSD DA
232. Preda Cezar-Florin PNL DA
233. Pușcaș Iacob PSD DA
234. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
235. Răducanu Ion PSD DA
236. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
237. Rădulescu Constantin PSD DA
238. Rădulescu Romeo - DA
239. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
240. Reuer Elena-Ramona PNL DA
241. Roman Cristian-Constantin PNL DA
242. Roman Gheorghe PSD DA
243. Roman Ioan Sorin PSD DA
244. Roman Victor PSD DA
245. Roșca Mircea PNL DA
246. Rotaru Răzvan ND DA
247. Rusu Valentin PNL DA
248. Sava Andrei-Valentin PSD DA
249. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
250. Săpunaru Nini PNL DA
251. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
252. Scarlat George PNL DA
253. Sefer Cristian-George PSD DA
254. Seres Dénes UDMR DA
255. Simedru Dan Coriolan PNL DA
256. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
257. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
258. Solomon Adrian PSD DA
259. Stan Ioan PSD DA
260. Stanciu Anghel PSD DA
261. Stancu Ionel Minoritati DA
262. Stativă Irinel Ioan PSD DA
263. Stănescu Alexandru PSD DA
264. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
265. Stoica Mihaela - DA
266. Stragea Sorin Constantin PSD DA
267. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
268. Stroe Radu PSD DA
269. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
270. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
271. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
272. Szabó Ödön UDMR DA
273. Șcheau Ion PNL DA
274. Șimon Gheorghe PSD DA
275. Șoptică Costel PNL DA
276. Șova Lucian PSD DA
277. Ștefan Viorel PSD DA
278. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
279. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
280. Tabugan Ion PSD DA
281. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
282. Tararache Mihai PNL DA
283. Tămâian Ioan PNL DA
284. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
285. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
286. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
287. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
288. Tiuch Cătălin PSD DA
289. Tîlvăr Angel PSD DA
290. Toader Mircea-Nicu PNL DA
291. Tomac Eugen ND DA
292. Traicu Rodin PSD DA
293. Tudorache Daniel PSD DA
294. Tudorie Violeta PSD DA
295. Tudose Mihai PSD DA
296. Turcan Raluca PNL DA
297. Tușa Adriana Diana PNL DA
298. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
299. Udriște Gheorghe PNL DA
300. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
301. Uricec Eugen Constantin PSD DA
302. Ursărescu Dorinel ALDE DA
303. Vainer Aurel Minoritati DA
304. Varga Lucia-Ana PNL DA
305. Vasilică Radu Costin PSD DA
306. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
307. Vladu Iulian PNL DA
308. Vlase Petru Gabriel PSD DA
309. Vlădoiu Aurel PSD DA
310. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
311. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
312. Vreme Valerian PSD DA
313. Vulpescu Ioan PSD DA
314. Weber Mihai PSD DA
315. Zaharcu Neviser PSD DA
316. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
317. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
318. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 5 aprilie 2020, 13:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro