Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.05.2015 > 15:49 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 mai 2015, ora 15:49

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 669/2013 pentru completarea art.74 din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:281 138 80 11 8 16 19 9
- voturi pentru (DA):279 137 80 11 8 16 19 8
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Antal István UDMR DA
10. Anton Marin PSD DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
22. Boghicevici Claudia PNL DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Bordeianu Dan PSD DA
25. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
26. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
27. Buican Cristian PNL DA
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Burlacu Ștefan ND DA
30. Calimente Mihăiță PNL DA
31. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
32. Calotă Florică Ică ALDE DA
33. Canacheu Costică PNL DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
37. Cernea Remus-Florinel - DA
38. Chebac Eugen PSD DA
39. Cherecheș Florica PNL DA
40. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
41. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
42. Cioată Cezar ALDE DA
43. Ciobanu Gheorghe PSD DA
44. Ciobanu Liliana - DA
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
49. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
50. Ciurariu Florin PNL DA
51. Cocei Erland PNL DA
52. Codîrlă Liviu PSD DA
53. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
54. Costin Gheorghe PNL DA
55. Covaci Dorel PSD DA
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
57. Cristea Aurelia PSD DA
58. Cristea Victor PSD DA
59. Cupă Ion ALDE DA
60. Cupșa Ioan PNL DA
61. Dalca Ștefan-Petru ND DA
62. Dascălu Constantin PNL DA
63. Deaconu Mihai ND DA
64. Delureanu Virgil PSD DA
65. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
66. Dima Toader PSD DA
67. Dîrzu Ioan PSD DA
68. Doboș Anton PNL DA
69. Dobre Mircea-Titus PSD DA
70. Dobre Victor Paul PNL DA
71. Dobrinescu Traian PNL DA
72. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
73. Dolineaschi Andrei PSD DA
74. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
75. Dragomir Gheorghe PNL DA
76. Dragomir Viorel Marian PSD DA
77. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
78. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
79. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
80. Dumbrăvanu Paul - DA
81. Dumitru Georgică ALDE DA
82. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
83. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
84. Emacu Gheorghe PSD DA
85. Enache Marian PSD DA
86. Eparu Ion PSD DA
87. Erdei Dolóczki István UDMR DA
88. Fejér László-Ődőn UDMR DA
89. Firczak Gheorghe Minoritati DA
90. Florea Damian ALDE DA
91. Florea Daniel PSD DA
92. Frăticiu Gheorghe PSD DA
93. Galan Constantin ALDE DA
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
95. Găină Mihăiță PSD DA
96. Geantă Florian Daniel PSD DA
97. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
98. Gheorghe Florin PSD DA
99. Gheorghe Tinel PNL DA
100. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
101. Ghiveciu Marian PSD DA
102. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
103. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
104. Grama Horia PSD DA
105. Grecea Maria PNL DA
106. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
107. Guran Virgil - Abținere
108. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
109. Harbuz Liviu PSD DA
110. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
111. Holban Titi PSD DA
112. Horga Vasile PNL DA
113. Hulea Ioan PSD DA
114. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
115. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
116. Iane Daniel PNL DA
117. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
118. Ibram Iusein Minoritati DA
119. Ignat Miron Minoritati DA
120. Intotero Natalia-Elena PSD DA
121. Ionescu Aurelian ALDE DA
122. Ionescu George PNL DA
123. Iordache Florin PSD DA
124. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
125. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
126. Itu Cornel PSD DA
127. Kerekes Károly UDMR DA
128. Khraibani Camelia PSD DA
129. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
130. Longher Ghervazen Minoritati DA
131. Lupu Mihai PNL DA
132. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
133. Manolache Marius PSD DA
134. Manolescu Oana Minoritati DA
135. Marcoci Vlad PSD -
136. Marcu Viorica PNL DA
137. Marian Ion Cristinel ND DA
138. Marica Petru-Sorin PSD DA
139. Marin Gheorghe PSD DA
140. Marin Laura PSD DA
141. Marocico Ion Minoritati DA
142. Máté András-Levente UDMR DA
143. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
144. Mazilu Constantin PSD DA
145. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
146. Melinte Ion PSD DA
147. Mihai Aurelian PNL DA
148. Mihăilă Ioan PSD DA
149. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
150. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
151. Mincă Liliana ND DA
152. Mircovici Niculae Minoritati DA
153. Mitrea Manuela PSD DA
154. Mîrza Gavril PSD DA
155. Mocanu Adrian PSD DA
156. Mocioi Niculina PNL DA
157. Moisii Constantin PSD DA
158. Moldovan Ioan ALDE DA
159. Moldovan Iosif UDMR DA
160. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
161. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
162. Movilă Petru ND DA
163. Muntean Mircia PSD DA
164. Munteanu Ioan PSD DA
165. Nassar Rodica PSD DA
166. Nazare Alexandru PNL DA
167. Neacșu Marian PSD DA
168. Necula Cosmin PSD DA
169. Negruț Clement ND DA
170. Negruț Cornelia ALDE DA
171. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
172. Nichita Cristina PSD DA
173. Nicoară Romeo Florin PNL DA
174. Nicolae Alexandri PNL DA
175. Nicolae Florian PSD DA
176. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
177. Niculae Aurel PSD DA
178. Niculescu Dumitru - DA
179. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
180. Nistor Laurențiu PSD DA
181. Nistor Marioara PSD DA
182. Niță Emil PSD DA
183. Nosa Iuliu PSD DA
184. Oajdea Daniel Vasile ND DA
185. Ochi Ion PSD DA
186. Oltean Ioan PNL DA
187. Orban Ludovic PNL DA
188. Oros Nechita-Adrian PNL DA
189. Palașcă Viorel ALDE DA
190. Palăr Ionel PNL DA
191. Pambuccian Varujan Minoritati DA
192. Pană Adriana-Doina PSD DA
193. Paul Maria-Andreea PNL DA
194. Păun Nicolae Minoritati DA
195. Pârgaru Ion PSD DA
196. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
197. Peia Ninel PSD DA
198. Petrescu Petre - DA
199. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
200. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
201. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
202. Pop Georgian PSD DA
203. Popa Octavian-Marius PNL DA
204. Popescu Dan-Cristian PNL DA
205. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
206. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
207. Potor Călin PSD DA
208. Preda Cezar-Florin PNL DA
209. Pușcaș Iacob PSD DA
210. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
211. Răducanu Ion PSD DA
212. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
213. Rădulescu Constantin PSD DA
214. Rădulescu Romeo - DA
215. Rățoi Neculai PSD DA
216. Reuer Elena-Ramona PNL DA
217. Rizea Cristian PSD DA
218. Roman Gheorghe PSD DA
219. Roșca Lucreția PSD DA
220. Roșca Mircea PNL DA
221. Rotaru Răzvan ND DA
222. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
223. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
224. Scarlat George PNL DA
225. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
226. Secară Florin Mihail PNL DA
227. Sefer Cristian-George PSD DA
228. Seres Dénes UDMR DA
229. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
230. Simedru Dan Coriolan PNL DA
231. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
232. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
233. Solomon Adrian PSD DA
234. Stan Ioan PSD DA
235. Stanciu Anghel PSD DA
236. Stanciu Zisu PSD DA
237. Stancu Ionel Minoritati DA
238. Stativă Irinel Ioan PSD DA
239. Stragea Sorin Constantin PSD DA
240. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
241. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
242. Șcheau Ion PNL DA
243. Șimon Gheorghe PSD DA
244. Șoptică Costel PNL DA
245. Șova Lucian PSD DA
246. Ștefan Viorel PSD DA
247. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
248. Tararache Mihai PNL DA
249. Tămâian Ioan PNL DA
250. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
251. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
252. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
253. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
254. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
255. Tiuch Cătălin PSD DA
256. Toader Mircea-Nicu PNL DA
257. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
258. Tomac Eugen ND DA
259. Traicu Rodin PSD DA
260. Tudorache Daniel PSD DA
261. Tudorie Violeta PSD DA
262. Turcan Raluca PNL DA
263. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
264. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
265. Udriște Gheorghe PNL DA
266. Uricec Eugen Constantin PSD DA
267. Ursărescu Dorinel ALDE DA
268. Vainer Aurel Minoritati DA
269. Varga Lucia-Ana PNL DA
270. Varga Vasile PNL DA
271. Vasilică Radu Costin PSD DA
272. Vladu Iulian PNL DA
273. Vlase Petru Gabriel PSD DA
274. Vlădoiu Aurel PSD DA
275. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
276. Vreme Valerian PSD DA
277. Weber Mihai PSD DA
278. Zaharcu Neviser PSD DA
279. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
280. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
281. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 10 aprilie 2020, 12:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro