Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.05.2015 > 15:53 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 mai 2015, ora 15:53

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 26/2014 privind acordarea tichetelor de rechizite școlare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:271 136 77 11 8 14 16 9
- voturi pentru (DA):255 135 71 8 8 12 15 6
- voturi împotrivă (NU):5 1 2 1 - - 1 -
- abțineri:8 - 3 1 - 1 - 3
- nu au votat:3 - 1 1 - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND NU
9. Antal István UDMR DA
10. Anton Marin PSD DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
22. Boghicevici Claudia PNL DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Bordeianu Dan PSD DA
25. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
26. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
27. Buican Cristian PNL DA
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Burlacu Ștefan ND DA
30. Calimente Mihăiță PNL DA
31. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
32. Calotă Florică Ică ALDE DA
33. Canacheu Costică PNL NU
34. Călin Ion PSD DA
35. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
37. Cernea Remus-Florinel - Abținere
38. Chebac Eugen PSD DA
39. Cherecheș Florica PNL DA
40. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
41. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
42. Ciobanu Gheorghe PSD DA
43. Ciobanu Liliana - DA
44. Ciocan Dan PSD DA
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
48. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
49. Ciurariu Florin PNL DA
50. Cocei Erland PNL DA
51. Codîrlă Liviu PSD DA
52. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
53. Costin Gheorghe PNL DA
54. Covaci Dorel PSD DA
55. Cristea Aurelia PSD DA
56. Cristea Victor PSD DA
57. Cupă Ion ALDE DA
58. Cupșa Ioan PNL DA
59. Dalca Ștefan-Petru ND DA
60. Dascălu Constantin PNL NU
61. Deaconu Mihai ND DA
62. Delureanu Virgil PSD DA
63. Dima Toader PSD DA
64. Dîrzu Ioan PSD DA
65. Doboș Anton PNL DA
66. Dobre Mircea-Titus PSD DA
67. Dobrinescu Traian PNL DA
68. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
69. Dolineaschi Andrei PSD DA
70. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
71. Dragomir Gheorghe PNL DA
72. Dragomir Viorel Marian PSD DA
73. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
74. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
75. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
76. Dumbrăvanu Paul - Abținere
77. Dumitru Georgică ALDE DA
78. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
79. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
80. Emacu Gheorghe PSD DA
81. Enache Marian PSD DA
82. Eparu Ion PSD DA
83. Erdei Dolóczki István UDMR DA
84. Fejér László-Ődőn UDMR DA
85. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
86. Florea Damian ALDE DA
87. Florea Daniel PSD DA
88. Frăticiu Gheorghe PSD DA
89. Galan Constantin ALDE DA
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
91. Găină Mihăiță PSD DA
92. Geantă Florian Daniel PSD DA
93. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
94. Gheorghe Florin PSD DA
95. Gheorghe Tinel PNL DA
96. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
97. Ghiveciu Marian PSD DA
98. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
99. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
100. Grama Horia PSD DA
101. Grecea Maria PNL Abținere
102. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
103. Guran Virgil - Abținere
104. Gvozdenovici Slavomir Minoritati -
105. Harbuz Liviu PSD DA
106. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
107. Holban Titi PSD DA
108. Horga Vasile PNL DA
109. Hulea Ioan PSD DA
110. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
111. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
112. Iane Daniel PNL DA
113. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
114. Ibram Iusein Minoritati DA
115. Ignat Miron Minoritati DA
116. Intotero Natalia-Elena PSD DA
117. Ionescu George PNL DA
118. Iordache Florin PSD DA
119. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
120. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
121. Itu Cornel PSD DA
122. Kerekes Károly UDMR DA
123. Khraibani Camelia PSD DA
124. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
125. Longher Ghervazen Minoritati DA
126. Lupu Mihai PNL DA
127. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
128. Manolache Marius PSD DA
129. Manolescu Oana Minoritati DA
130. Marcoci Vlad PSD DA
131. Marian Ion Cristinel ND DA
132. Marica Petru-Sorin PSD DA
133. Marin Gheorghe PSD DA
134. Marin Laura PSD DA
135. Marocico Ion Minoritati DA
136. Máté András-Levente UDMR DA
137. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
138. Mazilu Constantin PSD DA
139. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
140. Melinte Ion PSD DA
141. Mihai Aurelian PNL DA
142. Mihăilă Ioan PSD DA
143. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
144. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
145. Mincă Liliana ND DA
146. Mircovici Niculae Minoritati DA
147. Mitrea Manuela PSD DA
148. Mîrza Gavril PSD DA
149. Mocanu Adrian PSD DA
150. Mocioi Niculina PNL -
151. Moisii Constantin PSD DA
152. Moldovan Ioan ALDE DA
153. Moldovan Iosif UDMR DA
154. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
155. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
156. Movilă Petru ND DA
157. Muntean Mircia PSD DA
158. Munteanu Ioan PSD DA
159. Nassar Rodica PSD DA
160. Nazare Alexandru PNL DA
161. Neacșu Marian PSD DA
162. Necula Cosmin PSD DA
163. Negruț Clement ND DA
164. Negruț Cornelia ALDE DA
165. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
166. Nichita Cristina PSD DA
167. Nicoară Romeo Florin PNL DA
168. Nicolae Alexandri PNL DA
169. Nicolae Florian PSD DA
170. Nicolicea Eugen PSD DA
171. Niculae Aurel PSD DA
172. Niculescu Dumitru - DA
173. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
174. Nistor Laurențiu PSD DA
175. Niță Emil PSD DA
176. Nosa Iuliu PSD DA
177. Oajdea Daniel Vasile ND -
178. Ochi Ion PSD DA
179. Oltean Ioan PNL DA
180. Orban Ludovic PNL DA
181. Oros Nechita-Adrian PNL DA
182. Palașcă Viorel ALDE DA
183. Palăr Ionel PNL DA
184. Pambuccian Varujan Minoritati DA
185. Pană Adriana-Doina PSD DA
186. Paul Maria-Andreea PNL DA
187. Pârgaru Ion PSD DA
188. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
189. Peia Ninel PSD DA
190. Petrescu Petre - DA
191. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
192. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
193. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
194. Pop Georgian PSD DA
195. Popa Octavian-Marius PNL DA
196. Popescu Dan-Cristian PNL DA
197. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
198. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
199. Potor Călin PSD DA
200. Preda Cezar-Florin PNL DA
201. Pușcaș Iacob PSD DA
202. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
203. Răducanu Ion PSD DA
204. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
205. Rădulescu Constantin PSD DA
206. Rădulescu Romeo - DA
207. Rățoi Neculai PSD DA
208. Reuer Elena-Ramona PNL DA
209. Rizea Cristian PSD DA
210. Roman Gheorghe PSD DA
211. Roșca Lucreția PSD DA
212. Roșca Mircea PNL DA
213. Rotaru Răzvan ND Abținere
214. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
215. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
216. Scarlat George PNL DA
217. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
218. Secară Florin Mihail PNL DA
219. Sefer Cristian-George PSD DA
220. Seres Dénes UDMR DA
221. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
222. Simedru Dan Coriolan PNL DA
223. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
224. Solomon Adrian PSD DA
225. Stan Ioan PSD DA
226. Stanciu Anghel PSD DA
227. Stanciu Zisu PSD DA
228. Stancu Ionel Minoritati DA
229. Stativă Irinel Ioan PSD DA
230. Stragea Sorin Constantin PSD DA
231. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
232. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
233. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
234. Șcheau Ion PNL DA
235. Șimon Gheorghe PSD DA
236. Șoptică Costel PNL Abținere
237. Șova Lucian PSD DA
238. Ștefan Viorel PSD DA
239. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
240. Tararache Mihai PNL DA
241. Tămâian Ioan PNL DA
242. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
243. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
244. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
245. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
246. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
247. Tiuch Cătălin PSD DA
248. Toader Mircea-Nicu PNL DA
249. Tomac Eugen ND DA
250. Traicu Rodin PSD DA
251. Tudorache Daniel PSD DA
252. Tudorie Violeta PSD DA
253. Turcan Raluca PNL DA
254. Tușa Adriana Diana PNL DA
255. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
256. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
257. Udriște Gheorghe PNL DA
258. Uricec Eugen Constantin PSD DA
259. Ursărescu Dorinel ALDE DA
260. Varga Vasile PNL DA
261. Vasilică Radu Costin PSD NU
262. Vladu Iulian PNL DA
263. Vlase Petru Gabriel PSD DA
264. Vlădoiu Aurel PSD DA
265. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
266. Vreme Valerian PSD DA
267. Weber Mihai PSD DA
268. Zaharcu Neviser PSD DA
269. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
270. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
271. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 29 martie 2020, 9:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro