Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.05.2015 > 15:57 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 mai 2015, ora 15:57

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 506/2014 pentru modificarea Legii nr.346/2004 privind stimularea înființării și dezvoltării întreprinderilor mici și mijlocii
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:274 137 79 11 6 14 18 9
- voturi pentru (DA):260 137 76 4 6 14 17 6
- voturi împotrivă (NU):6 - 2 1 - - 1 2
- abțineri:7 - - 6 - - - 1
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
9. Antal István UDMR DA
10. Anton Marin PSD DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Bordeianu Dan PSD DA
24. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
25. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
26. Buican Cristian PNL DA
27. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
28. Burlacu Ștefan ND Abținere
29. Calimente Mihăiță PNL DA
30. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
31. Calotă Florică Ică ALDE DA
32. Canacheu Costică PNL DA
33. Călin Ion PSD DA
34. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
35. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
36. Cernea Remus-Florinel - DA
37. Chebac Eugen PSD DA
38. Cherecheș Florica PNL DA
39. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
40. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
41. Cioată Cezar ALDE DA
42. Ciobanu Gheorghe PSD DA
43. Ciobanu Liliana - Abținere
44. Ciocan Dan PSD DA
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
48. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE NU
49. Ciurariu Florin PNL DA
50. Cocei Erland PNL DA
51. Codîrlă Liviu PSD DA
52. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
53. Costin Gheorghe PNL DA
54. Covaci Dorel PSD DA
55. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
56. Cristea Aurelia PSD DA
57. Cristea Victor PSD DA
58. Cupă Ion ALDE DA
59. Cupșa Ioan PNL DA
60. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
61. Dascălu Constantin PNL DA
62. Deaconu Mihai ND Abținere
63. Delureanu Virgil PSD DA
64. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
65. Dima Toader PSD DA
66. Dîrzu Ioan PSD DA
67. Doboș Anton PNL DA
68. Dobre Mircea-Titus PSD DA
69. Dobre Victor Paul PNL DA
70. Dobrinescu Traian PNL DA
71. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
72. Dolineaschi Andrei PSD DA
73. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
74. Dragomir Gheorghe PNL DA
75. Dragomir Viorel Marian PSD DA
76. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
77. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
78. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
79. Dumbrăvanu Paul - NU
80. Dumitru Georgică ALDE DA
81. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
82. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
83. Emacu Gheorghe PSD DA
84. Enache Marian PSD DA
85. Eparu Ion PSD DA
86. Erdei Dolóczki István UDMR DA
87. Florea Damian ALDE DA
88. Florea Daniel PSD DA
89. Frăticiu Gheorghe PSD DA
90. Galan Constantin ALDE DA
91. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
92. Găină Mihăiță PSD DA
93. Geantă Florian Daniel PSD DA
94. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
95. Gheorghe Florin PSD DA
96. Gheorghe Tinel PNL DA
97. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
98. Ghiveciu Marian PSD DA
99. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
100. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
101. Grama Horia PSD DA
102. Grecea Maria PNL DA
103. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
104. Guran Virgil - NU
105. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
106. Harbuz Liviu PSD DA
107. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
108. Holban Titi PSD DA
109. Horga Vasile PNL DA
110. Hulea Ioan PSD DA
111. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
112. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
113. Iane Daniel PNL DA
114. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
115. Ibram Iusein Minoritati DA
116. Ignat Miron Minoritati DA
117. Intotero Natalia-Elena PSD DA
118. Ionescu Aurelian ALDE DA
119. Ionescu George PNL DA
120. Iordache Florin PSD DA
121. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
122. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
123. Itu Cornel PSD DA
124. Kerekes Károly UDMR DA
125. Khraibani Camelia PSD DA
126. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
127. Longher Ghervazen Minoritati DA
128. Lupu Mihai PNL DA
129. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
130. Manolache Marius PSD DA
131. Manolescu Oana Minoritati DA
132. Marcoci Vlad PSD DA
133. Marcu Viorica PNL DA
134. Marian Ion Cristinel ND DA
135. Marica Petru-Sorin PSD DA
136. Marin Gheorghe PSD DA
137. Marin Laura PSD DA
138. Marocico Ion Minoritati DA
139. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
140. Mazilu Constantin PSD DA
141. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
142. Melinte Ion PSD DA
143. Mihai Aurelian PNL DA
144. Mihăilă Ioan PSD DA
145. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
146. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
147. Mincă Liliana ND DA
148. Mircovici Niculae Minoritati DA
149. Mitrea Manuela PSD DA
150. Mîrza Gavril PSD DA
151. Mocanu Adrian PSD DA
152. Moisii Constantin PSD DA
153. Moldovan Ioan ALDE DA
154. Moldovan Iosif UDMR DA
155. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
156. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
157. Movilă Petru ND NU
158. Muntean Mircia PSD DA
159. Munteanu Ioan PSD DA
160. Nassar Rodica PSD DA
161. Nazare Alexandru PNL DA
162. Neacșu Marian PSD DA
163. Necula Cosmin PSD DA
164. Negruț Clement ND DA
165. Negruț Cornelia ALDE DA
166. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
167. Nichita Cristina PSD DA
168. Nicoară Romeo Florin PNL DA
169. Nicolae Alexandri PNL NU
170. Nicolae Florian PSD DA
171. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
172. Nicolicea Eugen PSD DA
173. Niculae Aurel PSD DA
174. Niculescu Dumitru - DA
175. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
176. Nistor Laurențiu PSD DA
177. Nistor Marioara PSD DA
178. Niță Emil PSD DA
179. Nosa Iuliu PSD DA
180. Oajdea Daniel Vasile ND Abținere
181. Ochi Ion PSD DA
182. Oltean Ioan PNL NU
183. Orban Ludovic PNL DA
184. Oros Nechita-Adrian PNL DA
185. Palașcă Viorel ALDE DA
186. Pambuccian Varujan Minoritati DA
187. Pană Adriana-Doina PSD DA
188. Paul Maria-Andreea PNL DA
189. Pârgaru Ion PSD DA
190. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
191. Peia Ninel PSD DA
192. Petrescu Petre - DA
193. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
194. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
195. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
196. Pop Georgian PSD DA
197. Popa Octavian-Marius PNL DA
198. Popescu Dan-Cristian PNL DA
199. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
200. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
201. Potor Călin PSD DA
202. Preda Cezar-Florin PNL DA
203. Pușcaș Iacob PSD DA
204. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
205. Răducanu Ion PSD DA
206. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
207. Rădulescu Constantin PSD DA
208. Rădulescu Romeo - DA
209. Rățoi Neculai PSD DA
210. Reuer Elena-Ramona PNL DA
211. Rizea Cristian PSD DA
212. Roman Gheorghe PSD DA
213. Roșca Lucreția PSD DA
214. Roșca Mircea PNL DA
215. Rotaru Răzvan ND Abținere
216. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
217. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
218. Scarlat George PNL DA
219. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL -
220. Secară Florin Mihail PNL DA
221. Sefer Cristian-George PSD DA
222. Seres Dénes UDMR DA
223. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
224. Simedru Dan Coriolan PNL DA
225. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
226. Solomon Adrian PSD DA
227. Stan Ioan PSD DA
228. Stanciu Zisu PSD DA
229. Stancu Ionel Minoritati DA
230. Stativă Irinel Ioan PSD DA
231. Stănescu Alexandru PSD DA
232. Stragea Sorin Constantin PSD DA
233. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
234. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
235. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
236. Șcheau Ion PNL DA
237. Șimon Gheorghe PSD DA
238. Șoptică Costel PNL DA
239. Șova Lucian PSD DA
240. Ștefan Viorel PSD DA
241. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
242. Tararache Mihai PNL DA
243. Tămâian Ioan PNL DA
244. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
245. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
246. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
247. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
248. Tiuch Cătălin PSD DA
249. Toader Mircea-Nicu PNL DA
250. Tomac Eugen ND DA
251. Traicu Rodin PSD DA
252. Tudorache Daniel PSD DA
253. Tudorie Violeta PSD DA
254. Turcan Raluca PNL DA
255. Tușa Adriana Diana PNL DA
256. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
257. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
258. Udriște Gheorghe PNL DA
259. Uricec Eugen Constantin PSD DA
260. Ursărescu Dorinel ALDE DA
261. Vainer Aurel Minoritati DA
262. Varga Lucia-Ana PNL DA
263. Varga Vasile PNL DA
264. Vasilică Radu Costin PSD DA
265. Vladu Iulian PNL DA
266. Vlase Petru Gabriel PSD DA
267. Vlădoiu Aurel PSD DA
268. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
269. Vreme Valerian PSD DA
270. Weber Mihai PSD DA
271. Zaharcu Neviser PSD DA
272. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
273. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
274. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 29 martie 2020, 9:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro