Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.05.2015 > 15:57 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 mai 2015, ora 15:57

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 646/2013 pentru modificarea și completarea Legii nr.152 din 15 iulie 1998 privind înființarea Agenției Naționale pentru Locuințe
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:269 132 79 11 6 14 18 9
- voturi pentru (DA):178 132 4 7 5 12 17 1
- voturi împotrivă (NU):82 - 74 4 - - - 4
- abțineri:8 - 1 - - 2 1 4
- nu au votat:1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL NU
3. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Antal István UDMR -
9. Anton Marin PSD DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL NU
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
21. Boghicevici Claudia PNL NU
22. Bónis István UDMR DA
23. Bordeianu Dan PSD DA
24. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
25. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
26. Buican Cristian PNL NU
27. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
28. Burlacu Ștefan ND DA
29. Calimente Mihăiță PNL NU
30. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
31. Calotă Florică Ică ALDE DA
32. Canacheu Costică PNL NU
33. Călin Ion PSD DA
34. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
35. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
36. Cernea Remus-Florinel - NU
37. Chebac Eugen PSD DA
38. Cherecheș Florica PNL NU
39. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
40. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
41. Cioată Cezar ALDE DA
42. Ciobanu Gheorghe PSD DA
43. Ciobanu Liliana - Abținere
44. Ciocan Dan PSD DA
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
48. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
49. Ciurariu Florin PNL NU
50. Cocei Erland PNL NU
51. Codîrlă Liviu PSD DA
52. Condurățeanu Andrei-Răzvan - NU
53. Covaci Dorel PSD DA
54. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
55. Cristea Aurelia PSD DA
56. Cristea Victor PSD DA
57. Cupă Ion ALDE DA
58. Cupșa Ioan PNL NU
59. Dalca Ștefan-Petru ND DA
60. Dascălu Constantin PNL NU
61. Deaconu Mihai ND DA
62. Delureanu Virgil PSD DA
63. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
64. Dima Toader PSD DA
65. Dîrzu Ioan PSD DA
66. Doboș Anton PNL NU
67. Dobre Mircea-Titus PSD DA
68. Dobre Victor Paul PNL NU
69. Dobrinescu Traian PNL NU
70. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
71. Dolineaschi Andrei PSD DA
72. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
73. Dragomir Gheorghe PNL NU
74. Dragomir Viorel Marian PSD DA
75. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
76. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
77. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
78. Dumbrăvanu Paul - Abținere
79. Dumitru Georgică ALDE DA
80. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
81. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL NU
82. Emacu Gheorghe PSD DA
83. Enache Marian PSD DA
84. Eparu Ion PSD DA
85. Erdei Dolóczki István UDMR DA
86. Florea Damian ALDE DA
87. Florea Daniel PSD DA
88. Frăticiu Gheorghe PSD DA
89. Galan Constantin ALDE DA
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
91. Găină Mihăiță PSD DA
92. Geantă Florian Daniel PSD DA
93. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
94. Gheorghe Florin PSD DA
95. Gheorghe Tinel PNL NU
96. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
97. Ghiveciu Marian PSD DA
98. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
99. Gorghiu Alina-Ștefania PNL Abținere
100. Grama Horia PSD DA
101. Grecea Maria PNL NU
102. Gunia Dragoș-Ionel PNL NU
103. Guran Virgil - Abținere
104. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
105. Harbuz Liviu PSD DA
106. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
107. Holban Titi PSD DA
108. Horga Vasile PNL DA
109. Hulea Ioan PSD DA
110. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
111. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
112. Iane Daniel PNL DA
113. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
114. Ibram Iusein Minoritati DA
115. Ignat Miron Minoritati DA
116. Intotero Natalia-Elena PSD DA
117. Ionescu Aurelian ALDE DA
118. Ionescu George PNL NU
119. Iordache Florin PSD DA
120. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
121. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
122. Itu Cornel PSD DA
123. Kerekes Károly UDMR DA
124. Khraibani Camelia PSD DA
125. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
126. Longher Ghervazen Minoritati DA
127. Lupu Mihai PNL NU
128. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
129. Manolache Marius PSD DA
130. Manolescu Oana Minoritati Abținere
131. Marcoci Vlad PSD DA
132. Marcu Viorica PNL NU
133. Marian Ion Cristinel ND DA
134. Marica Petru-Sorin PSD DA
135. Marin Gheorghe PSD DA
136. Marin Laura PSD DA
137. Marocico Ion Minoritati DA
138. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
139. Mazilu Constantin PSD DA
140. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
141. Melinte Ion PSD DA
142. Mihai Aurelian PNL NU
143. Mihăilă Ioan PSD DA
144. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
145. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
146. Mincă Liliana ND DA
147. Mircovici Niculae Minoritati DA
148. Mitrea Manuela PSD DA
149. Mîrza Gavril PSD DA
150. Mocanu Adrian PSD DA
151. Mocioi Niculina PNL NU
152. Moisii Constantin PSD DA
153. Moldovan Ioan ALDE DA
154. Moldovan Iosif UDMR DA
155. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
156. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
157. Movilă Petru ND NU
158. Muntean Mircia PSD DA
159. Munteanu Ioan PSD DA
160. Nassar Rodica PSD DA
161. Nazare Alexandru PNL DA
162. Neacșu Marian PSD DA
163. Necula Cosmin PSD DA
164. Negruț Clement ND NU
165. Negruț Cornelia ALDE DA
166. Nichita Cristina PSD DA
167. Nicoară Romeo Florin PNL NU
168. Nicolae Alexandri PNL NU
169. Nicolae Florian PSD DA
170. Nicolicea Eugen PSD DA
171. Niculae Aurel PSD DA
172. Niculescu Dumitru - DA
173. Nistor Laurențiu PSD DA
174. Nistor Marioara PSD DA
175. Niță Emil PSD DA
176. Nosa Iuliu PSD DA
177. Oajdea Daniel Vasile ND DA
178. Ochi Ion PSD DA
179. Oltean Ioan PNL NU
180. Orban Ludovic PNL NU
181. Oros Nechita-Adrian PNL NU
182. Palașcă Viorel ALDE DA
183. Palăr Ionel PNL NU
184. Pambuccian Varujan Minoritati DA
185. Pană Adriana-Doina PSD DA
186. Paul Maria-Andreea PNL DA
187. Pârgaru Ion PSD DA
188. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
189. Peia Ninel PSD DA
190. Petrescu Petre - NU
191. Pistru Eusebiu-Manea PNL NU
192. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
193. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
194. Pop Georgian PSD DA
195. Popa Octavian-Marius PNL NU
196. Popescu Dan-Cristian PNL NU
197. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
198. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL NU
199. Potor Călin PSD DA
200. Preda Cezar-Florin PNL NU
201. Pușcaș Iacob PSD DA
202. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
203. Răducanu Ion PSD DA
204. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
205. Rădulescu Constantin PSD DA
206. Rădulescu Romeo - NU
207. Rățoi Neculai PSD DA
208. Reuer Elena-Ramona PNL NU
209. Rizea Cristian PSD DA
210. Roman Gheorghe PSD DA
211. Roșca Lucreția PSD DA
212. Roșca Mircea PNL NU
213. Rotaru Răzvan ND NU
214. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL NU
215. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
216. Scarlat George PNL NU
217. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
218. Secară Florin Mihail PNL NU
219. Sefer Cristian-George PSD DA
220. Seres Dénes UDMR DA
221. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
222. Simedru Dan Coriolan PNL NU
223. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
224. Solomon Adrian PSD DA
225. Stan Ioan PSD DA
226. Stanciu Zisu PSD DA
227. Stancu Ionel Minoritati DA
228. Stativă Irinel Ioan PSD DA
229. Stănescu Alexandru PSD DA
230. Stragea Sorin Constantin PSD DA
231. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
232. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
233. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
234. Șcheau Ion PNL NU
235. Șimon Gheorghe PSD DA
236. Șoptică Costel PNL NU
237. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
238. Tararache Mihai PNL NU
239. Tămâian Ioan PNL NU
240. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
241. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
242. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
243. Teodorescu Cătălin-Florin PNL NU
244. Tiuch Cătălin PSD DA
245. Toader Mircea-Nicu PNL NU
246. Tomac Eugen ND NU
247. Traicu Rodin PSD DA
248. Tudorache Daniel PSD DA
249. Tudorie Violeta PSD DA
250. Turcan Raluca PNL NU
251. Tușa Adriana Diana PNL NU
252. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
253. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
254. Udriște Gheorghe PNL NU
255. Uricec Eugen Constantin PSD DA
256. Ursărescu Dorinel ALDE DA
257. Vainer Aurel Minoritati DA
258. Varga Lucia-Ana PNL NU
259. Vasilică Radu Costin PSD DA
260. Vladu Iulian PNL NU
261. Vlase Petru Gabriel PSD DA
262. Vlădoiu Aurel PSD DA
263. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
264. Vreme Valerian PSD DA
265. Weber Mihai PSD DA
266. Zaharcu Neviser PSD DA
267. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
268. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
269. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 29 martie 2020, 9:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro