Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.05.2015 > 15:58 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 mai 2015, ora 15:58

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 522/2014 privind modificarea Legii nr.176 din 18 octombrie 2000 privind dispozitivele medicale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:267 130 80 11 5 14 18 9
- voturi pentru (DA):262 129 79 10 5 14 18 7
- voturi împotrivă (NU):3 - 1 1 - - - 1
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anghel Gabriela-Lola ND DA
7. Antal István UDMR DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Birchall Ana PSD DA
19. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
20. Boghicevici Claudia PNL DA
21. Bónis István UDMR DA
22. Bordeianu Dan PSD DA
23. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
24. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
25. Buican Cristian PNL DA
26. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
27. Burlacu Ștefan ND DA
28. Calimente Mihăiță PNL DA
29. Calotă Florică Ică ALDE DA
30. Canacheu Costică PNL DA
31. Călin Ion PSD DA
32. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
33. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
34. Cernea Remus-Florinel - DA
35. Chebac Eugen PSD DA
36. Cherecheș Florica PNL DA
37. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
38. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
39. Cioată Cezar ALDE DA
40. Ciobanu Gheorghe PSD DA
41. Ciobanu Liliana - DA
42. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
44. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
45. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
46. Ciurariu Florin PNL DA
47. Cocei Erland PNL DA
48. Codîrlă Liviu PSD DA
49. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
50. Costin Gheorghe PNL DA
51. Covaci Dorel PSD DA
52. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
53. Cristea Aurelia PSD DA
54. Cristea Victor PSD DA
55. Cupă Ion ALDE DA
56. Cupșa Ioan PNL DA
57. Dalca Ștefan-Petru ND DA
58. Dascălu Constantin PNL DA
59. Deaconu Mihai ND DA
60. Delureanu Virgil PSD DA
61. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
62. Dima Toader PSD DA
63. Dîrzu Ioan PSD DA
64. Doboș Anton PNL DA
65. Dobre Mircea-Titus PSD DA
66. Dobre Victor Paul PNL DA
67. Dobrinescu Traian PNL DA
68. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
69. Dolineaschi Andrei PSD DA
70. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
71. Dragomir Gheorghe PNL DA
72. Dragomir Viorel Marian PSD DA
73. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
74. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
75. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
76. Dumbrăvanu Paul - Abținere
77. Dumitru Georgică ALDE DA
78. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
79. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
80. Emacu Gheorghe PSD DA
81. Enache Marian PSD DA
82. Eparu Ion PSD DA
83. Erdei Dolóczki István UDMR DA
84. Florea Damian ALDE DA
85. Florea Daniel PSD DA
86. Frăticiu Gheorghe PSD DA
87. Galan Constantin ALDE DA
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
89. Găină Mihăiță PSD DA
90. Geantă Florian Daniel PSD DA
91. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
92. Gheorghe Florin PSD DA
93. Gheorghe Tinel PNL DA
94. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
95. Ghiveciu Marian PSD DA
96. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
97. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
98. Grama Horia PSD DA
99. Grecea Maria PNL DA
100. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
101. Guran Virgil - NU
102. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
103. Harbuz Liviu PSD DA
104. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
105. Holban Titi PSD DA
106. Horga Vasile PNL DA
107. Hulea Ioan PSD DA
108. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
109. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
110. Iane Daniel PNL DA
111. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
112. Ibram Iusein Minoritati DA
113. Ignat Miron Minoritati DA
114. Intotero Natalia-Elena PSD DA
115. Ionescu Aurelian ALDE DA
116. Ionescu George PNL DA
117. Iordache Florin PSD DA
118. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
119. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
120. Itu Cornel PSD DA
121. Kerekes Károly UDMR DA
122. Khraibani Camelia PSD DA
123. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
124. Longher Ghervazen Minoritati DA
125. Lupu Mihai PNL DA
126. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
127. Manolache Marius PSD DA
128. Manolescu Oana Minoritati DA
129. Marcoci Vlad PSD DA
130. Marcu Viorica PNL DA
131. Marian Ion Cristinel ND DA
132. Marica Petru-Sorin PSD DA
133. Marin Gheorghe PSD DA
134. Marin Laura PSD DA
135. Marocico Ion Minoritati DA
136. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
137. Mazilu Constantin PSD DA
138. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
139. Melinte Ion PSD DA
140. Mihai Aurelian PNL DA
141. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
142. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
143. Mincă Liliana ND DA
144. Mircovici Niculae Minoritati DA
145. Mitrea Manuela PSD DA
146. Mîrza Gavril PSD DA
147. Mocanu Adrian PSD DA
148. Mocioi Niculina PNL DA
149. Moisii Constantin PSD DA
150. Moldovan Ioan ALDE DA
151. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
152. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
153. Movilă Petru ND NU
154. Muntean Mircia PSD DA
155. Munteanu Ioan PSD DA
156. Nassar Rodica PSD DA
157. Nazare Alexandru PNL DA
158. Neacșu Marian PSD DA
159. Necula Cosmin PSD DA
160. Negruț Clement ND DA
161. Negruț Cornelia ALDE DA
162. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
163. Nichita Cristina PSD DA
164. Nicoară Romeo Florin PNL DA
165. Nicolae Alexandri PNL DA
166. Nicolae Florian PSD DA
167. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
168. Nicolicea Eugen PSD DA
169. Niculae Aurel PSD DA
170. Niculescu Dumitru - DA
171. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
172. Nistor Laurențiu PSD DA
173. Nistor Marioara PSD DA
174. Niță Emil PSD DA
175. Nosa Iuliu PSD DA
176. Oajdea Daniel Vasile ND DA
177. Ochi Ion PSD DA
178. Oltean Ioan PNL DA
179. Orban Ludovic PNL DA
180. Oros Nechita-Adrian PNL DA
181. Palașcă Viorel ALDE DA
182. Palăr Ionel PNL DA
183. Pambuccian Varujan Minoritati DA
184. Pană Adriana-Doina PSD DA
185. Paul Maria-Andreea PNL DA
186. Pârgaru Ion PSD DA
187. Peia Ninel PSD DA
188. Petrescu Petre - DA
189. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
190. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
191. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
192. Pop Georgian PSD DA
193. Popa Octavian-Marius PNL DA
194. Popescu Dan-Cristian PNL DA
195. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
196. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
197. Potor Călin PSD DA
198. Preda Cezar-Florin PNL DA
199. Pușcaș Iacob PSD DA
200. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
201. Răducanu Ion PSD DA
202. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
203. Rădulescu Constantin PSD DA
204. Rădulescu Romeo - DA
205. Rățoi Neculai PSD DA
206. Reuer Elena-Ramona PNL DA
207. Rizea Cristian PSD DA
208. Roman Gheorghe PSD DA
209. Roșca Lucreția PSD DA
210. Rotaru Răzvan ND DA
211. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
212. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
213. Scarlat George PNL DA
214. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
215. Secară Florin Mihail PNL DA
216. Seres Dénes UDMR DA
217. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
218. Simedru Dan Coriolan PNL DA
219. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
220. Solomon Adrian PSD DA
221. Stan Ioan PSD DA
222. Stanciu Zisu PSD DA
223. Stancu Ionel Minoritati DA
224. Stativă Irinel Ioan PSD DA
225. Stănescu Alexandru PSD DA
226. Stragea Sorin Constantin PSD DA
227. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
228. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
229. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
230. Șcheau Ion PNL DA
231. Șimon Gheorghe PSD DA
232. Șoptică Costel PNL DA
233. Ștefan Viorel PSD DA
234. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
235. Tararache Mihai PNL DA
236. Tămâian Ioan PNL DA
237. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
238. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
239. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
240. Teodorescu Cătălin-Florin PNL NU
241. Teodorescu Ioan Viorel PSD -
242. Tiuch Cătălin PSD DA
243. Toader Mircea-Nicu PNL DA
244. Tomac Eugen ND DA
245. Traicu Rodin PSD DA
246. Tudorache Daniel PSD DA
247. Tudorie Violeta PSD DA
248. Turcan Raluca PNL DA
249. Tușa Adriana Diana PNL DA
250. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
251. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
252. Udriște Gheorghe PNL DA
253. Uricec Eugen Constantin PSD DA
254. Ursărescu Dorinel ALDE DA
255. Vainer Aurel Minoritati DA
256. Varga Lucia-Ana PNL DA
257. Vasilică Radu Costin PSD DA
258. Vladu Iulian PNL DA
259. Vlase Petru Gabriel PSD DA
260. Vlădoiu Aurel PSD DA
261. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
262. Vreme Valerian PSD DA
263. Weber Mihai PSD DA
264. Zaharcu Neviser PSD DA
265. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
266. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
267. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 31 martie 2020, 3:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro