Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.05.2015 > 15:28 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 mai 2015, ora 15:28

Subiect vot: Raport PL399/14/15 A - Vot final - raport comun inlocuitor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:336 164 96 12 15 14 20 15
- voturi pentru (DA):332 163 95 12 15 14 20 13
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - -
- abțineri:1 1 - - - - - -
- nu au votat:2 - - - - - - 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Antal István UDMR DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bănicioiu Nicolae PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Berci Vasile PNL DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Bîrsășteanu Florică PSD DA
25. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
26. Blănariu Valentin - DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Boghicevici Claudia PNL DA
31. Bónis István UDMR DA
32. Borbély László UDMR DA
33. Bucur Constantin-Alin PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Burlacu Ștefan ND DA
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
41. Calotă Florică Ică ALDE DA
42. Canacheu Costică PNL DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
46. Cernea Remus-Florinel - DA
47. Chebac Eugen PSD DA
48. Cherecheș Florica PNL DA
49. Chiriță Dumitru - -
50. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
51. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
52. Chițoiu Daniel ALDE DA
53. Cioată Cezar ALDE DA
54. Ciobanu Gheorghe PSD DA
55. Ciobanu Liliana - DA
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
60. Ciuhodaru Tudor PSD DA
61. Ciurariu Florin PNL DA
62. Cocei Erland PNL DA
63. Codîrlă Liviu PSD DA
64. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
65. Constantin Daniel ALDE DA
66. Costin Gheorghe PNL DA
67. Covaci Dorel PSD DA
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
69. Crăciunescu Grigore PNL DA
70. Cristea Aurelia PSD DA
71. Cristea Victor PSD DA
72. Cristian Horia PNL DA
73. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
74. Cupă Ion ALDE DA
75. Cupșa Ioan PNL DA
76. Daea Petre PSD DA
77. Dalca Ștefan-Petru ND DA
78. Dascălu Constantin PNL DA
79. Deaconu Mihai ND DA
80. Delureanu Virgil PSD DA
81. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
82. Diaconu Mihai-Bogdan - -
83. Dima Toader PSD DA
84. Dîrzu Ioan PSD DA
85. Dobre Mircea-Titus PSD DA
86. Dobre Victor Paul PNL DA
87. Dobrinescu Traian PNL DA
88. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
89. Dolineaschi Andrei PSD DA
90. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
91. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
92. Dragomir Gheorghe PNL DA
93. Dragomir Maria - DA
94. Dragomir Viorel Marian PSD DA
95. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
96. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
97. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
98. Dumbrăvanu Paul - DA
99. Dumitru Georgică ALDE DA
100. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
101. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
102. Dușa Mircea PSD DA
103. Emacu Gheorghe PSD DA
104. Enache Marian PSD DA
105. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
106. Eparu Ion PSD DA
107. Erdei Dolóczki István UDMR DA
108. Fejér László-Ődőn UDMR DA
109. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
110. Firczak Gheorghe Minoritati DA
111. Florea Damian ALDE DA
112. Florea Daniel PSD DA
113. Fonta Nuțu PSD DA
114. Frăticiu Gheorghe PSD DA
115. Galan Constantin ALDE DA
116. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
117. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
118. Găină Mihăiță PSD DA
119. Geantă Florian Daniel PSD DA
120. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
121. Gheorghe Florin PSD DA
122. Gheorghe Tinel PNL DA
123. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
124. Ghiveciu Marian PSD DA
125. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
126. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
127. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
128. Grama Horia PSD DA
129. Grecea Maria PNL DA
130. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
131. Gudu Vasile PNL DA
132. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
133. Guran Virgil - DA
134. Gust Băloșin Florentin - DA
135. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
136. Harbuz Liviu PSD DA
137. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
138. Holban Titi PSD DA
139. Horga Vasile PNL DA
140. Hulea Ioan PSD DA
141. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
142. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
143. Iancu Iulian PSD DA
144. Iane Daniel PNL DA
145. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
146. Ibram Iusein Minoritati DA
147. Ignat Miron Minoritati DA
148. Intotero Natalia-Elena PSD DA
149. Ionescu Aurelian ALDE DA
150. Ionescu George PNL DA
151. Iordache Florin PSD DA
152. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
153. Iriza Scarlat - DA
154. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
155. Itu Cornel PSD DA
156. Kelemen Hunor UDMR DA
157. Kerekes Károly UDMR DA
158. Kereskényi Gábor UDMR DA
159. Khraibani Camelia PSD DA
160. Korodi Attila UDMR DA
161. Longher Ghervazen Minoritati DA
162. Lubanovici Mircea PNL DA
163. Man Mircea PNL DA
164. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
165. Marcoci Vlad PSD DA
166. Marcu Viorica PNL DA
167. Marian Ion Cristinel ND DA
168. Marica Petru-Sorin PSD DA
169. Marin Gheorghe PSD DA
170. Marin Laura PSD DA
171. Martin Eduard-Stelian PSD DA
172. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
173. Máté András-Levente UDMR DA
174. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
175. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
176. Melinte Ion PSD DA
177. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
178. Mihai Aurelian PNL DA
179. Mihăilă Ioan PSD DA
180. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
181. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
182. Militaru Lucian PNL DA
183. Mincă Liliana ND DA
184. Mircovici Niculae Minoritati DA
185. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
186. Mitrea Manuela PSD DA
187. Mîrza Gavril PSD DA
188. Mocanu Adrian PSD DA
189. Mocioalcă Ion PSD DA
190. Mocioi Niculina PNL DA
191. Moisii Constantin PSD DA
192. Molnar Zsolt UDMR DA
193. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
194. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
195. Movilă Petru ND DA
196. Muntean Mircia PSD DA
197. Munteanu Ioan PSD DA
198. Murgu Neagu PSD DA
199. Nazare Alexandru PNL DA
200. Neacșu Marian PSD DA
201. Necula Cosmin PSD DA
202. Negruț Clement ND DA
203. Negruț Cornelia ALDE DA
204. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
205. Nichita Cristina PSD DA
206. Nicoară Romeo Florin PNL DA
207. Nicolae Alexandri PNL DA
208. Nicolae Florian PSD DA
209. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
210. Nicolicea Eugen PSD DA
211. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
212. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
213. Nistor Laurențiu PSD DA
214. Nistor Marioara PSD DA
215. Niță Constantin PSD DA
216. Niță Emil PSD DA
217. Nosa Iuliu PSD DA
218. Oajdea Daniel Vasile ND DA
219. Oltean Ioan PNL DA
220. Orban Ludovic PNL DA
221. Oros Nechita-Adrian PNL DA
222. Palașcă Viorel ALDE DA
223. Palăr Ionel PNL DA
224. Pambuccian Varujan Minoritati DA
225. Pană Adriana-Doina PSD DA
226. Pardău Dumitru PNL DA
227. Paul Maria-Andreea PNL DA
228. Păun Nicolae Minoritati DA
229. Pârgaru Ion PSD DA
230. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
231. Peia Ninel PSD DA
232. Petrea Dorin Silviu PSD DA
233. Petrescu Petre - DA
234. Petric Octavian PSD DA
235. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
236. Plumb Rovana PSD DA
237. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
238. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
239. Ponta Victor-Viorel PSD DA
240. Pop Georgian PSD DA
241. Popa Radu Mihai - DA
242. Popeangă Vasile PSD DA
243. Popescu Dan-Cristian PNL DA
244. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
245. Potor Călin PSD DA
246. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
247. Răducanu Ion PSD DA
248. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
249. Rădulescu Constantin PSD DA
250. Rădulescu Romeo - DA
251. Rățoi Neculai PSD DA
252. Reuer Elena-Ramona PNL DA
253. Rizea Cristian PSD DA
254. Roman Cristian-Constantin PNL DA
255. Roman Gheorghe PSD DA
256. Roman Ioan Sorin PSD DA
257. Roman Victor PSD DA
258. Roșca Lucreția PSD DA
259. Roșca Mircea PNL DA
260. Rotaru Răzvan ND DA
261. Sava Andrei-Valentin PSD DA
262. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
263. Săpunaru Nini PNL DA
264. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
265. Scarlat George PNL DA
266. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
267. Secară Florin Mihail PNL DA
268. Sefer Cristian-George PSD DA
269. Seres Dénes UDMR DA
270. Simedru Dan Coriolan PNL DA
271. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
272. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
273. Solomon Adrian PSD DA
274. Stan Ioan PSD DA
275. Stan Ion PSD DA
276. Stanciu Anghel PSD DA
277. Stanciu Zisu PSD DA
278. Stativă Irinel Ioan PSD DA
279. Stănescu Alexandru PSD DA
280. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
281. Stragea Sorin Constantin PSD DA
282. Stroe Radu PSD DA
283. Sturzu Mihai-Răzvan PSD Abținere
284. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
285. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
286. Szabó Ödön UDMR DA
287. Șcheau Ion PNL DA
288. Șimon Gheorghe PSD DA
289. Șoptică Costel PNL DA
290. Șova Lucian PSD DA
291. Ștefan Viorel PSD DA
292. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
293. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
294. Tabugan Ion PSD DA
295. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
296. Tararache Mihai PNL DA
297. Tămâian Ioan PNL DA
298. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
299. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
300. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
301. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
302. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
303. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
304. Toader Mircea-Nicu PNL DA
305. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
306. Tomac Eugen ND DA
307. Traicu Rodin PSD DA
308. Tudorache Daniel PSD DA
309. Tudorie Violeta PSD DA
310. Tudose Mihai PSD DA
311. Turcan Raluca PNL DA
312. Tușa Adriana Diana PNL DA
313. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
314. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
315. Udriște Gheorghe PNL DA
316. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
317. Uricec Eugen Constantin PSD DA
318. Ursărescu Dorinel ALDE DA
319. Vainer Aurel Minoritati DA
320. Varga Lucia-Ana PNL DA
321. Varga Vasile PNL DA
322. Vasilică Radu Costin PSD DA
323. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
324. Vladu Iulian PNL DA
325. Vlase Petru Gabriel PSD DA
326. Vlădoiu Aurel PSD DA
327. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
328. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
329. Vreme Valerian PSD DA
330. Vulpescu Ioan PSD DA
331. Weber Mihai PSD DA
332. Zaharcu Neviser PSD DA
333. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
334. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
335. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
336. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 29 martie 2020, 8:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro