Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.06.2015 > 10:56 Versiunea pentru printare
Marți, 9 iunie 2015, ora 10:56

Subiect vot: Com.num.validare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:289 141 91 8 12 8 19 10
- voturi pentru (DA):285 141 90 8 12 8 18 8
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:2 - 1 - - - - 1
- nu au votat:2 - - - - - 1 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Antal István UDMR DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PNL DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Berci Vasile PNL DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Bîrsășteanu Florică PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL DA
28. Boghicevici Claudia PNL DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Burlacu Ștefan ND DA
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Canacheu Costică PNL Abținere
38. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
42. Chebac Eugen PSD DA
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Chiriță Dumitru - -
45. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
46. Ciobanu Gheorghe PSD DA
47. Ciobanu Liliana - DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
52. Ciuhodaru Tudor PSD DA
53. Cocei Erland PNL DA
54. Codîrlă Liviu PSD DA
55. Comșa Cornel-George - Abținere
56. Constantin Daniel ALDE DA
57. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
58. Costin Gheorghe PNL DA
59. Covaci Dorel PSD DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Crăciunescu Grigore PNL DA
62. Cristea Aurelia PSD DA
63. Cristea Victor PSD DA
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Dalca Ștefan-Petru ND DA
66. Dascălu Constantin PNL DA
67. Deaconu Mihai ND DA
68. Delureanu Virgil PSD DA
69. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
70. Dima Toader PSD DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Doboș Anton PNL DA
73. Dobre Mircea-Titus PSD DA
74. Dobre Victor Paul PNL DA
75. Dobrinescu Traian PNL DA
76. Dolha Mircea PNL DA
77. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
78. Dolineaschi Andrei PSD DA
79. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
80. Dragomir Gheorghe PNL DA
81. Dragomir Maria - DA
82. Dragomir Viorel Marian PSD DA
83. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
84. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
85. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
86. Dumbrăvanu Paul - DA
87. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
88. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
89. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
90. Dușa Mircea PSD DA
91. Emacu Gheorghe PSD DA
92. Enache Marian PSD DA
93. Eparu Ion PSD DA
94. Erdei Dolóczki István UDMR DA
95. Fejér László-Ődőn UDMR DA
96. Florea Damian ALDE DA
97. Fonta Nuțu PSD DA
98. Frăticiu Gheorghe PSD DA
99. Galan Constantin ALDE DA
100. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
101. Găină Mihăiță PSD DA
102. Geantă Florian Daniel PSD DA
103. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
104. Gheorghe Florin PSD DA
105. Gheorghe Tinel PNL DA
106. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
107. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
108. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
109. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
110. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
111. Grama Horia PSD DA
112. Grecea Maria PNL DA
113. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
114. Gudu Vasile PNL DA
115. Guran Virgil - DA
116. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
117. Harbuz Liviu PSD DA
118. Holban Titi PSD DA
119. Horga Vasile PNL DA
120. Hulea Ioan PSD DA
121. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
122. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
123. Iane Daniel PNL DA
124. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
125. Ibram Iusein Minoritati DA
126. Iliuță Vasile PNL DA
127. Intotero Natalia-Elena PSD DA
128. Ionescu Aurelian ALDE DA
129. Ionescu George PNL DA
130. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
131. Iriza Scarlat - DA
132. Itu Cornel PSD DA
133. Kelemen Hunor UDMR DA
134. Kerekes Károly UDMR DA
135. Kereskényi Gábor UDMR DA
136. Khraibani Camelia PSD DA
137. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
138. Longher Ghervazen Minoritati DA
139. Lubanovici Mircea PNL DA
140. Lupu Mihai PNL DA
141. Manda Iulian Claudiu PSD DA
142. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
143. Marcoci Vlad PSD DA
144. Marcu Viorica PNL DA
145. Marica Petru-Sorin PSD DA
146. Marin Gheorghe PSD DA
147. Marin Laura PSD DA
148. Martin Eduard-Stelian PSD DA
149. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
150. Máté András-Levente UDMR DA
151. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
152. Mazilu Constantin PSD DA
153. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
154. Mihai Aurelian PNL DA
155. Mihăilă Ioan PSD DA
156. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
157. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
158. Militaru Lucian PNL DA
159. Mincă Liliana ND DA
160. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
161. Mitrea Manuela PSD DA
162. Mîrza Gavril PSD DA
163. Mocanu Adrian PSD DA
164. Mocioalcă Ion PSD DA
165. Mocioi Niculina PNL DA
166. Moisii Constantin PSD DA
167. Moldovan Ioan ALDE DA
168. Moldovan Iosif UDMR DA
169. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
170. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
171. Movilă Petru ND DA
172. Muntean Mircia PSD DA
173. Munteanu Ioan PSD DA
174. Murgu Neagu PSD DA
175. Nassar Rodica PSD DA
176. Nazare Alexandru PNL DA
177. Neacșu Marian PSD DA
178. Negruț Clement ND DA
179. Negruț Cornelia ALDE DA
180. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
181. Nichita Cristina PSD DA
182. Nicoară Romeo Florin PNL DA
183. Nicolae Alexandri PNL DA
184. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
185. Niculescu Dumitru PSD DA
186. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
187. Nistor Laurențiu PSD DA
188. Nistor Marioara PSD DA
189. Niță Emil PSD DA
190. Nosa Iuliu PSD DA
191. Oajdea Daniel Vasile ND DA
192. Orban Ludovic PNL DA
193. Oros Nechita-Adrian PNL DA
194. Palașcă Viorel ALDE DA
195. Palăr Ionel PNL DA
196. Paleologu Theodor PNL DA
197. Pambuccian Varujan Minoritati DA
198. Pană Adriana-Doina PSD DA
199. Pardău Dumitru PNL DA
200. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
201. Petrescu Petre - DA
202. Petric Octavian PSD DA
203. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
204. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
205. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
206. Ponta Victor-Viorel PSD DA
207. Pop Georgian PSD DA
208. Popa Octavian-Marius PNL DA
209. Popescu Dan-Cristian PNL DA
210. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
211. Potor Călin PSD DA
212. Preda Cezar-Florin PNL DA
213. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
214. Răducanu Ion PSD DA
215. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
216. Rădulescu Constantin PSD DA
217. Rădulescu Romeo - DA
218. Rățoi Neculai PSD DA
219. Reuer Elena-Ramona PNL DA
220. Rizea Cristian PSD DA
221. Roman Cristian-Constantin PNL DA
222. Roman Gheorghe PSD DA
223. Roman Victor PSD DA
224. Roșca Lucreția PSD DA
225. Rotaru Răzvan ND DA
226. Sava Andrei-Valentin PSD DA
227. Săpunaru Nini PNL DA
228. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
229. Scarlat George PNL DA
230. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
231. Secară Florin Mihail PNL DA
232. Sefer Cristian-George PSD DA
233. Seres Dénes UDMR DA
234. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
235. Simedru Dan Coriolan PNL DA
236. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
237. Solomon Adrian PSD DA
238. Stan Ioan PSD DA
239. Stan Ion PSD DA
240. Stanciu Zisu PSD DA
241. Stănescu Alexandru PSD DA
242. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
243. Stragea Sorin Constantin PSD DA
244. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
245. Stroe Radu PSD DA
246. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
247. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
248. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
249. Szabó Ödön UDMR DA
250. Șcheau Ion PNL DA
251. Șimon Gheorghe PSD DA
252. Șoptică Costel PNL DA
253. Ștefan Viorel PSD DA
254. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE -
255. Tararache Mihai PNL DA
256. Tămâian Ioan PNL DA
257. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
258. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
259. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
260. Teju Sorin ALDE DA
261. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
262. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
263. Tiuch Cătălin PSD DA
264. Tîlvăr Angel PSD DA
265. Toader Mircea-Nicu PNL DA
266. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
267. Traicu Rodin PSD DA
268. Tudorache Daniel PSD DA
269. Tudorie Violeta PSD DA
270. Tudose Mihai PSD DA
271. Turcan Raluca PNL DA
272. Tușa Adriana Diana PNL DA
273. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
274. Udriște Gheorghe PNL DA
275. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
276. Uricec Eugen Constantin PSD DA
277. Ursărescu Dorinel ALDE DA
278. Varga Lucia-Ana PNL DA
279. Varga Vasile PNL DA
280. Vladu Iulian PNL DA
281. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
282. Vreme Valerian PSD DA
283. Vulpescu Ioan PSD DA
284. Weber Mihai PSD DA
285. Zaharcu Neviser PSD DA
286. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
287. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
288. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
289. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 31 martie 2020, 2:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro