Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.06.2015 > 10:19 Versiunea pentru printare
Marți, 9 iunie 2015, ora 10:19

Subiect vot: Procedură
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:219 119 71 1 - 6 16 6
- voturi pentru (DA):211 115 69 1 - 6 15 5
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:2 2 - - - - - -
- nu au votat:6 2 2 - - - 1 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Anton Marin PSD DA
6. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
7. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Avram Marian PSD DA
10. Axente Ioan PSD DA
11. Baltă Mihai PSD DA
12. Bălan Ion PSD DA
13. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Benga Ioan PSD DA
16. Berci Vasile PNL DA
17. Birchall Ana PSD DA
18. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
19. Bode Lucian Nicolae PNL DA
20. Boghicevici Claudia PNL DA
21. Bordeianu Dan PSD DA
22. Buican Cristian PNL DA
23. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
24. Calimente Mihăiță PNL DA
25. Calotă Florică Ică ALDE DA
26. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
27. Călin Ion PSD DA
28. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
29. Chiriță Dumitru - -
30. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
31. Ciobanu Liliana - DA
32. Ciocan Dan PSD DA
33. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
34. Ciuhodaru Tudor PSD -
35. Ciurariu Florin PNL DA
36. Cocei Erland PNL DA
37. Codîrlă Liviu PSD DA
38. Constantin Daniel ALDE -
39. Costin Gheorghe PNL DA
40. Covaci Dorel PSD DA
41. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
42. Crăciunescu Grigore PNL DA
43. Cristea Aurelia PSD DA
44. Cristea Victor PSD DA
45. Cristian Horia PNL DA
46. Cupșa Ioan PNL DA
47. Daea Petre PSD DA
48. Delureanu Virgil PSD DA
49. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
50. Dima Toader PSD DA
51. Dîrzu Ioan PSD DA
52. Doboș Anton PNL DA
53. Dobre Mircea-Titus PSD DA
54. Dobre Victor Paul PNL DA
55. Dobrinescu Traian PNL DA
56. Dolha Mircea PNL DA
57. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
58. Dolineaschi Andrei PSD DA
59. Dragomir Gheorghe PNL DA
60. Dragomir Viorel Marian PSD DA
61. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
62. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
63. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL -
64. Dușa Mircea PSD DA
65. Enache Marian PSD DA
66. Eparu Ion PSD DA
67. Florea Damian ALDE DA
68. Fonta Nuțu PSD DA
69. Frăticiu Gheorghe PSD DA
70. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
71. Găină Mihăiță PSD DA
72. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
73. Gheorghe Tinel PNL DA
74. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
75. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
76. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
77. Grama Horia PSD DA
78. Grecea Maria PNL DA
79. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
80. Gudu Vasile PNL DA
81. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
82. Gust Băloșin Florentin - DA
83. Holban Titi PSD DA
84. Horga Vasile PNL DA
85. Hulea Ioan PSD DA
86. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
87. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
88. Iane Daniel PNL DA
89. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
90. Ibram Iusein Minoritati DA
91. Intotero Natalia-Elena PSD DA
92. Ionescu Aurelian ALDE DA
93. Ionescu George PNL DA
94. Iordache Florin PSD DA
95. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
96. Iriza Scarlat - DA
97. Itu Cornel PSD DA
98. Khraibani Camelia PSD DA
99. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
100. Lubanovici Mircea PNL DA
101. Lupu Mihai PNL DA
102. Marcoci Vlad PSD DA
103. Marcu Viorica PNL DA
104. Marica Petru-Sorin PSD DA
105. Marin Gheorghe PSD DA
106. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
107. Mihăilă Ioan PSD DA
108. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
109. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
110. Militaru Lucian PNL DA
111. Mircovici Niculae Minoritati DA
112. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
113. Mitrea Manuela PSD DA
114. Mîrza Gavril PSD DA
115. Mocioi Niculina PNL DA
116. Moisii Constantin PSD DA
117. Moldovan Ioan ALDE DA
118. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
119. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
120. Muntean Mircia PSD DA
121. Munteanu Ioan PSD DA
122. Murgu Neagu PSD DA
123. Nassar Rodica PSD DA
124. Neacșu Marian PSD DA
125. Necula Cosmin PSD DA
126. Negruț Cornelia ALDE DA
127. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
128. Nichita Cristina PSD DA
129. Nicolae Alexandri PNL DA
130. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
131. Nicolicea Eugen PSD Abținere
132. Niculescu Dumitru PSD DA
133. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
134. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
135. Nistor Laurențiu PSD DA
136. Nistor Marioara PSD DA
137. Niță Emil PSD DA
138. Nosa Iuliu PSD DA
139. Ochi Ion PSD DA
140. Orban Ludovic PNL DA
141. Palașcă Viorel ALDE DA
142. Palăr Ionel PNL DA
143. Pambuccian Varujan Minoritati DA
144. Pană Adriana-Doina PSD DA
145. Pardău Dumitru PNL DA
146. Paul Maria-Andreea PNL DA
147. Peia Ninel PSD DA
148. Petrescu Petre - DA
149. Petric Octavian PSD DA
150. Plumb Rovana PSD DA
151. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
152. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
153. Ponta Victor-Viorel PSD DA
154. Pop Georgian PSD DA
155. Popa Octavian-Marius PNL DA
156. Popeangă Vasile PSD DA
157. Popescu Dan-Cristian PNL DA
158. Potor Călin PSD DA
159. Preda Cezar-Florin PNL DA
160. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
161. Răducanu Ion PSD DA
162. Rățoi Neculai PSD DA
163. Reuer Elena-Ramona PNL DA
164. Rizea Cristian PSD DA
165. Roman Cristian-Constantin PNL DA
166. Roșca Lucreția PSD DA
167. Rotaru Răzvan ND DA
168. Sava Andrei-Valentin PSD DA
169. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
170. Scarlat George PNL DA
171. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
172. Secară Florin Mihail PNL DA
173. Sefer Cristian-George PSD DA
174. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
175. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
176. Solomon Adrian PSD DA
177. Stan Ioan PSD DA
178. Stan Ion PSD DA
179. Stanciu Anghel PSD -
180. Stanciu Zisu PSD DA
181. Stativă Irinel Ioan PSD DA
182. Stănescu Alexandru PSD DA
183. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
184. Stoica Mihaela - DA
185. Stragea Sorin Constantin PSD DA
186. Stroe Radu PSD DA
187. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
188. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
189. Șcheau Ion PNL DA
190. Ștefan Viorel PSD DA
191. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
192. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
193. Tararache Mihai PNL -
194. Tămâian Ioan PNL DA
195. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
196. Teju Sorin ALDE DA
197. Tiuch Cătălin PSD DA
198. Tîlvăr Angel PSD DA
199. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
200. Traicu Rodin PSD DA
201. Tudorache Daniel PSD DA
202. Tudorie Violeta PSD DA
203. Tudose Mihai PSD DA
204. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
205. Udriște Gheorghe PNL DA
206. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
207. Uricec Eugen Constantin PSD DA
208. Ursărescu Dorinel ALDE DA
209. Varga Lucia-Ana PNL DA
210. Vladu Iulian PNL DA
211. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
212. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
213. Vreme Valerian PSD Abținere
214. Vulpescu Ioan PSD DA
215. Zaharcu Neviser PSD DA
216. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
217. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
218. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
219. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 6 decembrie 2019, 22:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro