Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.06.2015 > 15:18 Versiunea pentru printare
Miercuri, 10 iunie 2015, ora 15:18

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 21/2015 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.70/2014 privind salarizarea personalului din cadrul sistemului public sanitar și sistemului public de asistență socială în anul 2015
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:290 146 85 10 10 15 14 10
- voturi pentru (DA):288 146 84 10 10 14 14 10
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:2 - 1 - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Anton Marin PSD DA
6. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
7. Avram Marian PSD DA
8. Axente Ioan PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL DA
11. Baltă Mihai PSD DA
12. Bălan Ion PSD DA
13. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Benga Ioan PSD DA
16. Berci Vasile PNL DA
17. Birchall Ana PSD DA
18. Bîrsășteanu Florică PSD DA
19. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
22. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
23. Boghicevici Claudia PNL DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Bordeianu Dan PSD DA
26. Bucur Constantin-Alin PSD DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Buican Cristian PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Burlacu Ștefan ND DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Canacheu Costică PNL DA
35. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Cernea Remus-Florinel - DA
38. Chebac Eugen PSD DA
39. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
40. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
41. Ciobanu Gheorghe PSD DA
42. Ciobanu Liliana - DA
43. Ciocan Dan PSD DA
44. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
46. Ciuhodaru Tudor PSD DA
47. Cocei Erland PNL -
48. Codîrlă Liviu PSD DA
49. Comșa Cornel-George - DA
50. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
51. Covaci Dorel PSD DA
52. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
53. Crăciunescu Grigore PNL DA
54. Cristea Aurelia PSD DA
55. Cristea Victor PSD DA
56. Cristian Horia PNL DA
57. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
58. Cupă Ion ALDE DA
59. Daea Petre PSD DA
60. Dalca Ștefan-Petru ND DA
61. Dascălu Constantin PNL DA
62. Deaconu Mihai ND DA
63. Delureanu Virgil PSD DA
64. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
65. Dima Toader PSD DA
66. Dîrzu Ioan PSD DA
67. Doboș Anton PNL DA
68. Dobre Mircea-Titus PSD DA
69. Dobre Victor Paul PNL DA
70. Dobrinescu Traian PNL DA
71. Dolha Mircea PNL DA
72. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
73. Dolineaschi Andrei PSD DA
74. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
75. Dragomir Gheorghe PNL DA
76. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
77. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
78. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
79. Dumbrăvanu Paul - DA
80. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
81. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
82. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
83. Emacu Gheorghe PSD DA
84. Enache Marian PSD DA
85. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
86. Eparu Ion PSD DA
87. Erdei Dolóczki István UDMR DA
88. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
89. Firczak Gheorghe Minoritati DA
90. Florea Damian ALDE DA
91. Fonta Nuțu PSD DA
92. Frăticiu Gheorghe PSD DA
93. Galan Constantin ALDE DA
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
95. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
96. Găină Mihăiță PSD DA
97. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
98. Gheorghe Florin PSD DA
99. Gheorghe Tinel PNL DA
100. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
101. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
102. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
103. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
104. Grama Horia PSD DA
105. Grecea Maria PNL DA
106. Guran Virgil - DA
107. Gust Băloșin Florentin - DA
108. Gvozdenovici Slavomir Minoritati -
109. Harbuz Liviu PSD DA
110. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
111. Holban Titi PSD DA
112. Horga Vasile PNL DA
113. Hulea Ioan PSD DA
114. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
115. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
116. Iancu Iulian PSD DA
117. Iane Daniel PNL DA
118. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
119. Ibram Iusein Minoritati DA
120. Ignat Miron Minoritati DA
121. Intotero Natalia-Elena PSD DA
122. Ionescu Aurelian ALDE DA
123. Ionescu George PNL DA
124. Iordache Florin PSD DA
125. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
126. Iriza Scarlat - DA
127. Itu Cornel PSD DA
128. Kereskényi Gábor UDMR DA
129. Khraibani Camelia PSD DA
130. Korodi Attila UDMR DA
131. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
132. Longher Ghervazen Minoritati DA
133. Lubanovici Mircea PNL DA
134. Lupu Mihai PNL DA
135. Man Mircea PNL DA
136. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
137. Manolache Marius PSD DA
138. Marcoci Vlad PSD DA
139. Marcu Viorica PNL DA
140. Marian Ion Cristinel ND DA
141. Marica Petru-Sorin PSD DA
142. Marin Gheorghe PSD DA
143. Marin Laura PSD DA
144. Marocico Ion Minoritati DA
145. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
146. Máté András-Levente UDMR DA
147. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
148. Mazilu Constantin PSD DA
149. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
150. Melinte Ion PSD DA
151. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
152. Mihai Aurelian PNL DA
153. Mihăilă Ioan PSD DA
154. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
155. Mincă Liliana ND DA
156. Mircovici Niculae Minoritati DA
157. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
158. Mîrza Gavril PSD DA
159. Mocanu Adrian PSD DA
160. Mocioalcă Ion PSD DA
161. Mocioi Niculina PNL DA
162. Moisii Constantin PSD DA
163. Moldovan Ioan ALDE DA
164. Moldovan Iosif UDMR DA
165. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
166. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
167. Muntean Mircia PSD DA
168. Munteanu Ioan PSD DA
169. Murgu Neagu PSD DA
170. Nassar Rodica PSD DA
171. Nazare Alexandru PNL DA
172. Neacșu Marian PSD DA
173. Necula Cosmin PSD DA
174. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
175. Nicoară Romeo Florin PNL DA
176. Nicolae Florian PSD DA
177. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
178. Niculescu Dumitru PSD DA
179. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
180. Nistor Laurențiu PSD DA
181. Nistor Marioara PSD DA
182. Niță Emil PSD DA
183. Nosa Iuliu PSD DA
184. Oajdea Daniel Vasile ND DA
185. Ochi Ion PSD DA
186. Oltean Ioan PNL DA
187. Orban Ludovic PNL DA
188. Oros Nechita-Adrian PNL DA
189. Palașcă Viorel ALDE DA
190. Palăr Ionel PNL DA
191. Paleologu Theodor PNL DA
192. Pambuccian Varujan Minoritati DA
193. Pană Adriana-Doina PSD DA
194. Pardău Dumitru PNL DA
195. Paul Maria-Andreea PNL DA
196. Păun Nicolae Minoritati DA
197. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
198. Peia Ninel PSD DA
199. Petrea Dorin Silviu PSD DA
200. Petric Octavian PSD DA
201. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
202. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
203. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
204. Pop Georgian PSD DA
205. Popa Octavian-Marius PNL DA
206. Popeangă Vasile PSD DA
207. Popescu Dan-Cristian PNL DA
208. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
209. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
210. Potor Călin PSD DA
211. Preda Cezar-Florin PNL DA
212. Pușcaș Iacob PSD DA
213. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
214. Răducanu Ion PSD DA
215. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
216. Rădulescu Constantin PSD DA
217. Rădulescu Romeo - DA
218. Rățoi Neculai PSD DA
219. Reuer Elena-Ramona PNL DA
220. Rizea Cristian PSD DA
221. Roman Cristian-Constantin PNL DA
222. Roman Gheorghe PSD DA
223. Rotaru Răzvan ND DA
224. Săpunaru Nini PNL DA
225. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
226. Scarlat George PNL DA
227. Sefer Cristian-George PSD DA
228. Seres Dénes UDMR DA
229. Simedru Dan Coriolan PNL DA
230. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
231. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
232. Solomon Adrian PSD DA
233. Stan Ioan PSD DA
234. Stan Ion PSD DA
235. Stanciu Anghel PSD DA
236. Stanciu Zisu PSD DA
237. Stancu Ionel Minoritati DA
238. Stativă Irinel Ioan PSD DA
239. Stănescu Alexandru PSD DA
240. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
241. Stragea Sorin Constantin PSD DA
242. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
243. Stroe Radu PSD DA
244. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
245. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
246. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
247. Szabó Ödön UDMR DA
248. Șcheau Ion PNL DA
249. Șimon Gheorghe PSD DA
250. Șoptică Costel PNL DA
251. Șova Lucian PSD DA
252. Ștefan Viorel PSD DA
253. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
254. Tabugan Ion PSD DA
255. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
256. Tararache Mihai PNL DA
257. Tămâian Ioan PNL DA
258. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
259. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
260. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
261. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
262. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
263. Tiuch Cătălin PSD DA
264. Toader Mircea-Nicu PNL DA
265. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
266. Tomac Eugen ND DA
267. Traicu Rodin PSD DA
268. Tudorache Daniel PSD DA
269. Tudorie Violeta PSD DA
270. Turcan Raluca PNL DA
271. Tușa Adriana Diana PNL DA
272. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
273. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
274. Udriște Gheorghe PNL DA
275. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
276. Ursărescu Dorinel ALDE DA
277. Varga Lucia-Ana PNL DA
278. Varga Vasile PNL DA
279. Vasilică Radu Costin PSD DA
280. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
281. Vladu Iulian PNL DA
282. Vlădoiu Aurel PSD DA
283. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
284. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
285. Vreme Valerian PSD DA
286. Zaharcu Neviser PSD DA
287. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
288. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
289. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
290. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 15 decembrie 2019, 20:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro