Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.06.2015 > 15:20 Versiunea pentru printare
Miercuri, 10 iunie 2015, ora 15:20

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 369/2015 pentru modificarea Art.96 din Legea 303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:288 143 86 10 10 15 14 10
- voturi pentru (DA):259 133 83 5 2 14 13 9
- voturi împotrivă (NU):11 7 2 1 - - 1 -
- abțineri:15 1 1 3 8 1 - 1
- nu au votat:3 2 - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Anton Marin PSD DA
6. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
7. Avram Marian PSD DA
8. Axente Ioan PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL DA
11. Baltă Mihai PSD DA
12. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
13. Bălan Ion PSD DA
14. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
15. Benga Ioan PSD DA
16. Berci Vasile PNL DA
17. Birchall Ana PSD DA
18. Bîrsășteanu Florică PSD DA
19. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
22. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
23. Boghicevici Claudia PNL DA
24. Bónis István UDMR Abținere
25. Bordeianu Dan PSD DA
26. Bucur Constantin-Alin PSD DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD -
28. Buican Cristian PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Burlacu Ștefan ND Abținere
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Canacheu Costică PNL DA
35. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
38. Cernea Remus-Florinel - DA
39. Chebac Eugen PSD DA
40. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
41. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
42. Ciobanu Gheorghe PSD DA
43. Ciobanu Liliana - DA
44. Ciocan Dan PSD DA
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciuhodaru Tudor PSD DA
48. Cocei Erland PNL DA
49. Codîrlă Liviu PSD DA
50. Comșa Cornel-George - DA
51. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
52. Covaci Dorel PSD DA
53. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
54. Crăciunescu Grigore PNL DA
55. Cristea Aurelia PSD DA
56. Cristea Victor PSD DA
57. Cristian Horia PNL DA
58. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
59. Cupă Ion ALDE DA
60. Daea Petre PSD DA
61. Dalca Ștefan-Petru ND -
62. Dascălu Constantin PNL DA
63. Deaconu Mihai ND Abținere
64. Delureanu Virgil PSD DA
65. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
66. Dima Toader PSD DA
67. Doboș Anton PNL DA
68. Dobre Mircea-Titus PSD DA
69. Dobre Victor Paul PNL DA
70. Dobrinescu Traian PNL DA
71. Dolha Mircea PNL DA
72. Dolineaschi Andrei PSD DA
73. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
74. Dragomir Gheorghe PNL DA
75. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD -
76. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
77. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
78. Dumbrăvanu Paul - Abținere
79. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
80. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
81. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
82. Emacu Gheorghe PSD DA
83. Enache Marian PSD DA
84. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
85. Eparu Ion PSD DA
86. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
87. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
88. Firczak Gheorghe Minoritati DA
89. Florea Damian ALDE DA
90. Fonta Nuțu PSD DA
91. Frăticiu Gheorghe PSD DA
92. Galan Constantin ALDE DA
93. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
94. Găină Mihăiță PSD DA
95. Geantă Florian Daniel PSD DA
96. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
97. Gheorghe Florin PSD DA
98. Gheorghe Tinel PNL DA
99. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
100. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
101. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
102. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
103. Grama Horia PSD NU
104. Grecea Maria PNL DA
105. Guran Virgil - DA
106. Gust Băloșin Florentin - DA
107. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
108. Harbuz Liviu PSD DA
109. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
110. Holban Titi PSD DA
111. Horga Vasile PNL DA
112. Hulea Ioan PSD DA
113. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
114. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
115. Iancu Iulian PSD DA
116. Iane Daniel PNL DA
117. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
118. Ibram Iusein Minoritati DA
119. Ignat Miron Minoritati DA
120. Intotero Natalia-Elena PSD DA
121. Ionescu Aurelian ALDE DA
122. Ionescu George PNL DA
123. Iordache Florin PSD DA
124. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
125. Iriza Scarlat - DA
126. Itu Cornel PSD Abținere
127. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
128. Khraibani Camelia PSD DA
129. Korodi Attila UDMR Abținere
130. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
131. Longher Ghervazen Minoritati DA
132. Lubanovici Mircea PNL DA
133. Lupu Mihai PNL DA
134. Man Mircea PNL DA
135. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
136. Manolache Marius PSD NU
137. Marcoci Vlad PSD DA
138. Marcu Viorica PNL DA
139. Marian Ion Cristinel ND NU
140. Marica Petru-Sorin PSD DA
141. Marin Gheorghe PSD DA
142. Marin Laura PSD DA
143. Marocico Ion Minoritati DA
144. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
145. Máté András-Levente UDMR Abținere
146. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
147. Mazilu Constantin PSD DA
148. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
149. Melinte Ion PSD DA
150. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
151. Mihai Aurelian PNL DA
152. Mihăilă Ioan PSD DA
153. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
154. Mincă Liliana ND Abținere
155. Mircovici Niculae Minoritati Abținere
156. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
157. Mîrza Gavril PSD DA
158. Mocanu Adrian PSD DA
159. Mocioalcă Ion PSD DA
160. Mocioi Niculina PNL DA
161. Moisii Constantin PSD DA
162. Moldovan Ioan ALDE DA
163. Moldovan Iosif UDMR Abținere
164. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
165. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
166. Muntean Mircia PSD DA
167. Munteanu Ioan PSD DA
168. Murgu Neagu PSD DA
169. Nassar Rodica PSD DA
170. Nazare Alexandru PNL DA
171. Neacșu Marian PSD DA
172. Necula Cosmin PSD DA
173. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
174. Nicoară Romeo Florin PNL DA
175. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
176. Niculescu Dumitru PSD DA
177. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
178. Nistor Laurențiu PSD DA
179. Nistor Marioara PSD DA
180. Niță Emil PSD DA
181. Nosa Iuliu PSD DA
182. Oajdea Daniel Vasile ND DA
183. Ochi Ion PSD DA
184. Oltean Ioan PNL DA
185. Orban Ludovic PNL DA
186. Oros Nechita-Adrian PNL DA
187. Palașcă Viorel ALDE DA
188. Palăr Ionel PNL DA
189. Paleologu Theodor PNL DA
190. Pambuccian Varujan Minoritati DA
191. Pană Adriana-Doina PSD DA
192. Pardău Dumitru PNL DA
193. Paul Maria-Andreea PNL DA
194. Păun Nicolae Minoritati DA
195. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
196. Peia Ninel PSD DA
197. Petrea Dorin Silviu PSD DA
198. Petric Octavian PSD DA
199. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
200. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
201. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
202. Pop Georgian PSD DA
203. Popa Octavian-Marius PNL DA
204. Popeangă Vasile PSD DA
205. Popescu Dan-Cristian PNL DA
206. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
207. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
208. Potor Călin PSD DA
209. Preda Cezar-Florin PNL DA
210. Pușcaș Iacob PSD DA
211. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
212. Răducanu Ion PSD DA
213. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
214. Rădulescu Constantin PSD DA
215. Rădulescu Romeo - DA
216. Rățoi Neculai PSD DA
217. Reuer Elena-Ramona PNL DA
218. Rizea Cristian PSD DA
219. Roman Cristian-Constantin PNL DA
220. Roman Gheorghe PSD DA
221. Roșca Mircea PNL DA
222. Rotaru Răzvan ND DA
223. Săpunaru Nini PNL DA
224. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
225. Scarlat George PNL DA
226. Secară Florin Mihail PNL DA
227. Sefer Cristian-George PSD DA
228. Seres Dénes UDMR DA
229. Simedru Dan Coriolan PNL DA
230. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
231. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
232. Solomon Adrian PSD NU
233. Stan Ioan PSD DA
234. Stan Ion PSD NU
235. Stanciu Anghel PSD DA
236. Stanciu Zisu PSD DA
237. Stancu Ionel Minoritati DA
238. Stănescu Alexandru PSD DA
239. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
240. Stragea Sorin Constantin PSD DA
241. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
242. Stroe Radu PSD DA
243. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
244. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
245. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
246. Szabó Ödön UDMR Abținere
247. Șcheau Ion PNL DA
248. Șimon Gheorghe PSD DA
249. Șoptică Costel PNL DA
250. Șova Lucian PSD DA
251. Ștefan Viorel PSD DA
252. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
253. Tabugan Ion PSD DA
254. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
255. Tararache Mihai PNL DA
256. Tămâian Ioan PNL DA
257. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
258. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
259. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
260. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
261. Tiuch Cătălin PSD DA
262. Toader Mircea-Nicu PNL DA
263. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
264. Tomac Eugen ND DA
265. Traicu Rodin PSD DA
266. Tudorache Daniel PSD DA
267. Tudorie Violeta PSD DA
268. Turcan Raluca PNL DA
269. Tușa Adriana Diana PNL DA
270. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
271. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
272. Udriște Gheorghe PNL DA
273. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
274. Ursărescu Dorinel ALDE DA
275. Varga Lucia-Ana PNL DA
276. Varga Vasile PNL DA
277. Vasilică Radu Costin PSD NU
278. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
279. Vladu Iulian PNL DA
280. Vlădoiu Aurel PSD DA
281. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
282. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
283. Vreme Valerian PSD DA
284. Zaharcu Neviser PSD DA
285. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
286. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
287. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
288. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 12 decembrie 2019, 15:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro