Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.06.2015 > 15:22 Versiunea pentru printare
Miercuri, 10 iunie 2015, ora 15:22

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 358/2015 pentru modificarea și completarea alin (2) al art.96 din Legea nr.448/2006 republicată privind protecția și promovarea drepturile persoanelor cu handicap
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:289 146 85 9 10 15 14 10
- voturi pentru (DA):124 11 84 4 10 5 1 9
- voturi împotrivă (NU):156 131 - 2 - 9 13 1
- abțineri:8 4 - 3 - 1 - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD NU
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati NU
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Anton Marin PSD NU
6. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
7. Avram Marian PSD NU
8. Axente Ioan PSD NU
9. Babuș Radu PSD NU
10. Balan Ioan PNL DA
11. Baltă Mihai PSD NU
12. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
13. Bălan Ion PSD NU
14. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Benga Ioan PSD NU
17. Berci Vasile PNL DA
18. Birchall Ana PSD NU
19. Bîrsășteanu Florică PSD NU
20. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
23. Bogdănici Camelia-Margareta PSD NU
24. Boghicevici Claudia PNL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Bordeianu Dan PSD NU
27. Bucur Constantin-Alin PSD NU
28. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
31. Burlacu Ștefan ND Abținere
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Caloianu Mario-Ernest PSD NU
34. Calotă Florică Ică ALDE NU
35. Canacheu Costică PNL DA
36. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
37. Călin Ion PSD NU
38. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
39. Cernea Remus-Florinel - DA
40. Chebac Eugen PSD NU
41. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
42. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
43. Ciobanu Gheorghe PSD NU
44. Ciobanu Liliana - DA
45. Ciocan Dan PSD NU
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
48. Ciuhodaru Tudor PSD DA
49. Cocei Erland PNL DA
50. Codîrlă Liviu PSD NU
51. Comșa Cornel-George - DA
52. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
53. Covaci Dorel PSD Abținere
54. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
55. Crăciunescu Grigore PNL DA
56. Cristea Aurelia PSD NU
57. Cristea Victor PSD NU
58. Cristian Horia PNL DA
59. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
60. Cupă Ion ALDE NU
61. Daea Petre PSD NU
62. Dalca Ștefan-Petru ND NU
63. Dascălu Constantin PNL DA
64. Delureanu Virgil PSD NU
65. Diaconu Adrian-Nicolae PSD NU
66. Dima Toader PSD NU
67. Dîrzu Ioan PSD NU
68. Doboș Anton PNL DA
69. Dobre Mircea-Titus PSD NU
70. Dobre Victor Paul PNL DA
71. Dobrinescu Traian PNL DA
72. Dolha Mircea PNL DA
73. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
74. Dolineaschi Andrei PSD DA
75. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
76. Dragomir Gheorghe PNL DA
77. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
78. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
79. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
80. Dumbrăvanu Paul - DA
81. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
82. Dumitru Ioana-Jenica PSD NU
83. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
84. Emacu Gheorghe PSD NU
85. Enache Marian PSD NU
86. Enea Constantin-Cosmin PSD NU
87. Eparu Ion PSD NU
88. Erdei Dolóczki István UDMR DA
89. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
90. Firczak Gheorghe Minoritati DA
91. Florea Damian ALDE NU
92. Fonta Nuțu PSD NU
93. Frăticiu Gheorghe PSD NU
94. Galan Constantin ALDE NU
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
96. Găină Mihăiță PSD NU
97. Geantă Florian Daniel PSD NU
98. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
99. Gheorghe Florin PSD NU
100. Gheorghe Tinel PNL DA
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
102. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
103. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
104. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
105. Grama Horia PSD NU
106. Grecea Maria PNL DA
107. Guran Virgil - DA
108. Gust Băloșin Florentin - DA
109. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
110. Harbuz Liviu PSD NU
111. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
112. Holban Titi PSD DA
113. Horga Vasile PNL DA
114. Hulea Ioan PSD DA
115. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
116. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
117. Iancu Iulian PSD NU
118. Iane Daniel PNL DA
119. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
120. Ibram Iusein Minoritati NU
121. Ignat Miron Minoritati NU
122. Intotero Natalia-Elena PSD NU
123. Ionescu Aurelian ALDE NU
124. Ionescu George PNL DA
125. Iordache Florin PSD NU
126. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
127. Iriza Scarlat - NU
128. Itu Cornel PSD NU
129. Kereskényi Gábor UDMR DA
130. Khraibani Camelia PSD NU
131. Korodi Attila UDMR DA
132. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
133. Longher Ghervazen Minoritati NU
134. Lubanovici Mircea PNL DA
135. Lupu Mihai PNL DA
136. Man Mircea PNL DA
137. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
138. Manolache Marius PSD DA
139. Marcoci Vlad PSD NU
140. Marcu Viorica PNL DA
141. Marian Ion Cristinel ND Abținere
142. Marica Petru-Sorin PSD NU
143. Marin Gheorghe PSD NU
144. Marin Laura PSD NU
145. Marocico Ion Minoritati Abținere
146. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
147. Máté András-Levente UDMR DA
148. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
149. Mazilu Constantin PSD NU
150. Măduța Flavius-Luigi PSD NU
151. Melinte Ion PSD NU
152. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
153. Mihai Aurelian PNL DA
154. Mihăilă Ioan PSD NU
155. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
156. Mincă Liliana ND Abținere
157. Mircovici Niculae Minoritati DA
158. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
159. Mîrza Gavril PSD NU
160. Mocanu Adrian PSD NU
161. Mocioalcă Ion PSD NU
162. Mocioi Niculina PNL DA
163. Moisii Constantin PSD NU
164. Moldovan Ioan ALDE NU
165. Moldovan Iosif UDMR DA
166. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
167. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
168. Muntean Mircia PSD NU
169. Munteanu Ioan PSD NU
170. Murgu Neagu PSD NU
171. Nassar Rodica PSD NU
172. Nazare Alexandru PNL DA
173. Neacșu Marian PSD NU
174. Necula Cosmin PSD NU
175. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
176. Nicoară Romeo Florin PNL DA
177. Nicolae Florian PSD NU
178. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
179. Niculescu Dumitru PSD NU
180. Nistor Laurențiu PSD NU
181. Nistor Marioara PSD NU
182. Niță Emil PSD NU
183. Nosa Iuliu PSD DA
184. Oajdea Daniel Vasile ND NU
185. Ochi Ion PSD NU
186. Oltean Ioan PNL DA
187. Orban Ludovic PNL DA
188. Oros Nechita-Adrian PNL DA
189. Palașcă Viorel ALDE NU
190. Palăr Ionel PNL DA
191. Paleologu Theodor PNL DA
192. Pambuccian Varujan Minoritati NU
193. Pană Adriana-Doina PSD NU
194. Pardău Dumitru PNL DA
195. Paul Maria-Andreea PNL DA
196. Păun Nicolae Minoritati NU
197. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
198. Peia Ninel PSD DA
199. Petrea Dorin Silviu PSD NU
200. Petric Octavian PSD NU
201. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
202. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
203. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
204. Pop Georgian PSD NU
205. Popa Octavian-Marius PNL DA
206. Popeangă Vasile PSD DA
207. Popescu Dan-Cristian PNL DA
208. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
209. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
210. Potor Călin PSD NU
211. Preda Cezar-Florin PNL DA
212. Pușcaș Iacob PSD NU
213. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
214. Răducanu Ion PSD NU
215. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
216. Rădulescu Constantin PSD NU
217. Rădulescu Romeo - DA
218. Rățoi Neculai PSD NU
219. Reuer Elena-Ramona PNL DA
220. Rizea Cristian PSD NU
221. Roman Cristian-Constantin PNL DA
222. Roman Gheorghe PSD Abținere
223. Roșca Mircea PNL DA
224. Rotaru Răzvan ND DA
225. Săpunaru Nini PNL DA
226. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
227. Scarlat George PNL DA
228. Secară Florin Mihail PNL DA
229. Sefer Cristian-George PSD NU
230. Seres Dénes UDMR DA
231. Simedru Dan Coriolan PNL DA
232. Simionescu Adrian Constantin PSD NU
233. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
234. Solomon Adrian PSD NU
235. Stan Ioan PSD NU
236. Stan Ion PSD DA
237. Stanciu Anghel PSD NU
238. Stanciu Zisu PSD NU
239. Stancu Ionel Minoritati DA
240. Stativă Irinel Ioan PSD DA
241. Stănescu Alexandru PSD NU
242. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
243. Stragea Sorin Constantin PSD NU
244. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
245. Stroe Radu PSD NU
246. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
247. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
248. Szabó Ödön UDMR DA
249. Șcheau Ion PNL DA
250. Șimon Gheorghe PSD NU
251. Șoptică Costel PNL DA
252. Șova Lucian PSD NU
253. Ștefan Viorel PSD NU
254. Ștefănescu Elena Cătălina PSD NU
255. Tabugan Ion PSD NU
256. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
257. Tararache Mihai PNL DA
258. Tămâian Ioan PNL DA
259. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
260. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
261. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
262. Teodorescu Ioan Viorel PSD NU
263. Tiuch Cătălin PSD Abținere
264. Toader Mircea-Nicu PNL DA
265. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
266. Tomac Eugen ND DA
267. Traicu Rodin PSD NU
268. Tudorache Daniel PSD NU
269. Tudorie Violeta PSD NU
270. Turcan Raluca PNL DA
271. Tușa Adriana Diana PNL DA
272. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD NU
273. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
274. Udriște Gheorghe PNL DA
275. Urcan Ionaș-Florin PNL -
276. Ursărescu Dorinel ALDE NU
277. Varga Vasile PNL DA
278. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
279. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD NU
280. Vladu Iulian PNL DA
281. Vlădoiu Aurel PSD NU
282. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
283. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
284. Vreme Valerian PSD NU
285. Zaharcu Neviser PSD NU
286. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
287. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
288. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
289. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 9 decembrie 2019, 20:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro