Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.06.2015 > 15:24 Versiunea pentru printare
Miercuri, 10 iunie 2015, ora 15:24

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 302/2015 pentru modificarea și completarea Legii nr.448/2006 privind protecția și promovarea drepturilor persoanelor cu handicap
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:288 147 86 9 7 15 14 10
- voturi pentru (DA):285 147 83 9 7 15 14 10
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:2 - 2 - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Anton Marin PSD DA
6. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
7. Avram Marian PSD DA
8. Axente Ioan PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL DA
11. Baltă Mihai PSD DA
12. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
13. Bălan Ion PSD DA
14. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Benga Ioan PSD DA
17. Berci Vasile PNL DA
18. Birchall Ana PSD DA
19. Bîrsășteanu Florică PSD DA
20. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
23. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
24. Boghicevici Claudia PNL DA
25. Bordeianu Dan PSD DA
26. Bucur Constantin-Alin PSD DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Buican Cristian PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Burlacu Ștefan ND DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Canacheu Costică PNL DA
35. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
38. Cernea Remus-Florinel - DA
39. Chebac Eugen PSD DA
40. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
41. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
42. Ciobanu Gheorghe PSD DA
43. Ciobanu Liliana - DA
44. Ciocan Dan PSD DA
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciuhodaru Tudor PSD DA
48. Cocei Erland PNL DA
49. Codîrlă Liviu PSD DA
50. Comșa Cornel-George - DA
51. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
52. Covaci Dorel PSD DA
53. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
54. Crăciunescu Grigore PNL DA
55. Cristea Aurelia PSD DA
56. Cristea Victor PSD DA
57. Cristian Horia PNL DA
58. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
59. Cupă Ion ALDE DA
60. Daea Petre PSD DA
61. Dascălu Constantin PNL DA
62. Deaconu Mihai ND DA
63. Delureanu Virgil PSD DA
64. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
65. Dima Toader PSD DA
66. Dîrzu Ioan PSD DA
67. Doboș Anton PNL DA
68. Dobre Mircea-Titus PSD DA
69. Dobre Victor Paul PNL DA
70. Dobrinescu Traian PNL DA
71. Dolha Mircea PNL DA
72. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
73. Dolineaschi Andrei PSD DA
74. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
75. Dragomir Gheorghe PNL DA
76. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
77. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
78. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
79. Dumbrăvanu Paul - DA
80. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
81. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
82. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
83. Emacu Gheorghe PSD DA
84. Enache Marian PSD DA
85. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
86. Eparu Ion PSD DA
87. Erdei Dolóczki István UDMR DA
88. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
89. Firczak Gheorghe Minoritati DA
90. Florea Damian ALDE DA
91. Fonta Nuțu PSD DA
92. Frăticiu Gheorghe PSD DA
93. Galan Constantin ALDE DA
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
95. Găină Mihăiță PSD DA
96. Geantă Florian Daniel PSD DA
97. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
98. Gheorghe Florin PSD DA
99. Gheorghe Tinel PNL DA
100. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
101. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
102. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
103. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
104. Grama Horia PSD DA
105. Grecea Maria PNL DA
106. Guran Virgil - DA
107. Gust Băloșin Florentin - DA
108. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
109. Harbuz Liviu PSD DA
110. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
111. Holban Titi PSD DA
112. Horga Vasile PNL DA
113. Hulea Ioan PSD DA
114. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
115. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
116. Iancu Iulian PSD DA
117. Iane Daniel PNL DA
118. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
119. Ibram Iusein Minoritati DA
120. Ignat Miron Minoritati DA
121. Intotero Natalia-Elena PSD DA
122. Ionescu Aurelian ALDE DA
123. Ionescu George PNL DA
124. Iordache Florin PSD DA
125. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
126. Iriza Scarlat - DA
127. Itu Cornel PSD DA
128. Kereskényi Gábor UDMR DA
129. Khraibani Camelia PSD DA
130. Korodi Attila UDMR DA
131. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
132. Longher Ghervazen Minoritati DA
133. Lubanovici Mircea PNL DA
134. Lupu Mihai PNL DA
135. Man Mircea PNL DA
136. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
137. Manolache Marius PSD DA
138. Marcoci Vlad PSD DA
139. Marcu Viorica PNL DA
140. Marian Ion Cristinel ND DA
141. Marica Petru-Sorin PSD DA
142. Marin Gheorghe PSD DA
143. Marin Laura PSD DA
144. Marocico Ion Minoritati DA
145. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
146. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
147. Mazilu Constantin PSD DA
148. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
149. Melinte Ion PSD DA
150. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
151. Mihai Aurelian PNL DA
152. Mihăilă Ioan PSD DA
153. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
154. Mincă Liliana ND DA
155. Mircovici Niculae Minoritati DA
156. Mironescu Răzvan Horia PNL -
157. Mîrza Gavril PSD DA
158. Mocanu Adrian PSD DA
159. Mocioalcă Ion PSD DA
160. Mocioi Niculina PNL DA
161. Moisii Constantin PSD DA
162. Moldovan Ioan ALDE DA
163. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
164. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
165. Muntean Mircia PSD DA
166. Munteanu Ioan PSD DA
167. Murgu Neagu PSD DA
168. Nassar Rodica PSD DA
169. Nazare Alexandru PNL DA
170. Neacșu Marian PSD DA
171. Necula Cosmin PSD DA
172. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
173. Nicoară Romeo Florin PNL DA
174. Nicolae Florian PSD DA
175. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
176. Niculescu Dumitru PSD DA
177. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
178. Nistor Laurențiu PSD DA
179. Nistor Marioara PSD DA
180. Niță Constantin PSD DA
181. Niță Emil PSD DA
182. Nosa Iuliu PSD DA
183. Oajdea Daniel Vasile ND DA
184. Ochi Ion PSD DA
185. Oltean Ioan PNL DA
186. Orban Ludovic PNL DA
187. Oros Nechita-Adrian PNL DA
188. Palașcă Viorel ALDE DA
189. Palăr Ionel PNL DA
190. Paleologu Theodor PNL DA
191. Pambuccian Varujan Minoritati DA
192. Pană Adriana-Doina PSD DA
193. Pardău Dumitru PNL DA
194. Paul Maria-Andreea PNL DA
195. Păun Nicolae Minoritati DA
196. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
197. Peia Ninel PSD DA
198. Petrea Dorin Silviu PSD DA
199. Petric Octavian PSD DA
200. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
201. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
202. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
203. Pop Georgian PSD DA
204. Popa Octavian-Marius PNL DA
205. Popeangă Vasile PSD DA
206. Popescu Dan-Cristian PNL DA
207. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
208. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
209. Potor Călin PSD DA
210. Preda Cezar-Florin PNL DA
211. Pușcaș Iacob PSD DA
212. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
213. Răducanu Ion PSD DA
214. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
215. Rădulescu Constantin PSD DA
216. Rădulescu Romeo - DA
217. Rățoi Neculai PSD DA
218. Reuer Elena-Ramona PNL DA
219. Rizea Cristian PSD DA
220. Roman Cristian-Constantin PNL Abținere
221. Roman Gheorghe PSD DA
222. Roșca Mircea PNL DA
223. Rotaru Răzvan ND DA
224. Săpunaru Nini PNL DA
225. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
226. Scarlat George PNL DA
227. Secară Florin Mihail PNL DA
228. Sefer Cristian-George PSD DA
229. Seres Dénes UDMR DA
230. Simedru Dan Coriolan PNL DA
231. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
232. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
233. Solomon Adrian PSD DA
234. Stan Ioan PSD DA
235. Stan Ion PSD DA
236. Stanciu Anghel PSD DA
237. Stanciu Zisu PSD DA
238. Stancu Ionel Minoritati DA
239. Stativă Irinel Ioan PSD DA
240. Stănescu Alexandru PSD DA
241. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
242. Stragea Sorin Constantin PSD DA
243. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
244. Stroe Radu PSD DA
245. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
246. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
247. Szabó Ödön UDMR DA
248. Șcheau Ion PNL DA
249. Șimon Gheorghe PSD DA
250. Șoptică Costel PNL DA
251. Șova Lucian PSD DA
252. Ștefan Viorel PSD DA
253. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
254. Tabugan Ion PSD DA
255. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
256. Tararache Mihai PNL DA
257. Tămâian Ioan PNL DA
258. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
259. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
260. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
261. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
262. Toader Mircea-Nicu PNL DA
263. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
264. Tomac Eugen ND DA
265. Traicu Rodin PSD DA
266. Tudorache Daniel PSD DA
267. Tudorie Violeta PSD DA
268. Turcan Raluca PNL DA
269. Tușa Adriana Diana PNL DA
270. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
271. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
272. Udriște Gheorghe PNL DA
273. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
274. Ursărescu Dorinel ALDE DA
275. Varga Lucia-Ana PNL DA
276. Varga Vasile PNL DA
277. Vasilică Radu Costin PSD DA
278. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
279. Vladu Iulian PNL DA
280. Vlădoiu Aurel PSD DA
281. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
282. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
283. Vreme Valerian PSD DA
284. Zaharcu Neviser PSD DA
285. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
286. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
287. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
288. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 8 decembrie 2019, 2:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro