Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.06.2015 > 14:46 Versiunea pentru printare
Miercuri, 17 iunie 2015, ora 14:46

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 223/2014 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.8/2014 pentru modificarea și completarea unor acte normative și alte măsuri fiscal-bugetare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:277 130 78 8 13 15 21 12
- voturi pentru (DA):185 129 1 5 13 14 20 3
- voturi împotrivă (NU):88 1 77 3 - - - 7
- abțineri:3 - - - - 1 - 2
- nu au votat:1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Alexe Costel PNL NU
2. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Antal István UDMR DA
7. Anton Marin PSD DA
8. Arsene Ionel PSD DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axente Ioan PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL NU
13. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
14. Bălan Ion PSD DA
15. Benga Ioan PSD DA
16. Berci Vasile PNL NU
17. Bîrsășteanu Florică PSD DA
18. Blănariu Valentin - DA
19. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
20. Bode Lucian Nicolae PNL NU
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
22. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Bordeianu Dan PSD DA
25. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
26. Buican Cristian PNL NU
27. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
28. Burlacu Ștefan ND DA
29. Calimente Mihăiță PNL NU
30. Calotă Florică Ică ALDE DA
31. Canacheu Costică PNL NU
32. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
33. Călin Ion PSD DA
34. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
35. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
36. Cernea Remus-Florinel - NU
37. Chebac Eugen PSD DA
38. Cherecheș Florica PNL NU
39. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
40. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
41. Cioată Cezar ALDE DA
42. Ciobanu Gheorghe PSD DA
43. Ciobanu Liliana - NU
44. Ciocan Dan PSD DA
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
46. Ciuhodaru Tudor PSD DA
47. Cocei Erland PNL NU
48. Codîrlă Liviu PSD DA
49. Comșa Cornel-George - DA
50. Condurățeanu Andrei-Răzvan - NU
51. Covaci Dorel PSD DA
52. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
53. Crăciunescu Grigore PNL NU
54. Cristea Aurelia PSD DA
55. Cristea Victor PSD DA
56. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
57. Cupă Ion ALDE DA
58. Cupșa Ioan PNL NU
59. Daea Petre PSD DA
60. Dalca Ștefan-Petru ND DA
61. Deaconu Mihai ND DA
62. Delureanu Virgil PSD DA
63. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
64. Dima Toader PSD DA
65. Dîrzu Ioan PSD DA
66. Doboș Anton PNL NU
67. Dobre Mircea-Titus PSD DA
68. Dobre Victor Paul PNL NU
69. Dobrinescu Traian PNL NU
70. Dolha Mircea PNL NU
71. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
72. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
73. Dragomir Gheorghe PNL NU
74. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
75. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
76. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE -
77. Dumbrăvanu Paul - Abținere
78. Dumitru Georgică ALDE DA
79. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
80. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL NU
81. Emacu Gheorghe PSD DA
82. Enache Marian PSD DA
83. Eparu Ion PSD DA
84. Erdei Dolóczki István UDMR DA
85. Fejér László-Ődőn UDMR DA
86. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
87. Firczak Gheorghe Minoritati DA
88. Florea Damian ALDE DA
89. Florea Daniel PSD DA
90. Fonta Nuțu PSD DA
91. Frăticiu Gheorghe PSD DA
92. Galan Constantin ALDE DA
93. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
94. Găină Mihăiță PSD DA
95. Geantă Florian Daniel PSD DA
96. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
97. Gheorghe Florin PSD DA
98. Gheorghe Tinel PNL NU
99. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
100. Ghiveciu Marian PSD DA
101. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
102. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
103. Grecea Maria PNL NU
104. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
105. Gudu Vasile PNL NU
106. Guran Virgil - NU
107. Gust Băloșin Florentin - NU
108. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
109. Harbuz Liviu PSD DA
110. Holban Titi PSD DA
111. Horga Vasile PNL NU
112. Hulea Ioan PSD DA
113. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
114. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
115. Iane Daniel PNL NU
116. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
117. Ibram Iusein Minoritati DA
118. Ignat Miron Minoritati DA
119. Intotero Natalia-Elena PSD DA
120. Ionescu Aurelian ALDE DA
121. Ionescu George PNL NU
122. Iordache Florin PSD DA
123. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
124. Itu Cornel PSD DA
125. Kelemen Hunor UDMR DA
126. Kerekes Károly UDMR DA
127. Khraibani Camelia PSD DA
128. Korodi Attila UDMR DA
129. Lubanovici Mircea PNL NU
130. Lupu Mihai PNL NU
131. Man Mircea PNL NU
132. Manda Iulian Claudiu PSD DA
133. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
134. Manolescu Oana Minoritati DA
135. Marcoci Vlad PSD DA
136. Marcu Viorica PNL NU
137. Marian Ion Cristinel ND DA
138. Marica Petru-Sorin PSD DA
139. Marin Gheorghe PSD DA
140. Marin Laura PSD DA
141. Marocico Ion Minoritati DA
142. Martin Eduard-Stelian PSD DA
143. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
144. Máté András-Levente UDMR DA
145. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
146. Melinte Ion PSD DA
147. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
148. Mihai Aurelian PNL NU
149. Mihăilă Ioan PSD DA
150. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
151. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
152. Mincă Liliana ND DA
153. Mircovici Niculae Minoritati DA
154. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
155. Mocanu Adrian PSD DA
156. Mocioalcă Ion PSD DA
157. Mocioi Niculina PNL NU
158. Moisii Constantin PSD DA
159. Moldovan Ioan ALDE DA
160. Molnar Zsolt UDMR DA
161. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
162. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
163. Movilă Petru ND NU
164. Muntean Mircia PSD DA
165. Munteanu Ioan PSD DA
166. Nassar Rodica PSD DA
167. Neacșu Marian PSD DA
168. Negruț Cornelia ALDE DA
169. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
170. Nichita Cristina PSD DA
171. Nicoară Romeo Florin PNL NU
172. Nicolae Alexandri PNL NU
173. Nicolae Florian PSD DA
174. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
175. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
176. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
177. Nistor Laurențiu PSD DA
178. Nistor Marioara PSD DA
179. Niță Constantin PSD DA
180. Niță Emil PSD DA
181. Nosa Iuliu PSD DA
182. Ochi Ion PSD DA
183. Oltean Ioan PNL DA
184. Orban Ludovic PNL NU
185. Oros Nechita-Adrian PNL NU
186. Palașcă Viorel ALDE DA
187. Palăr Ionel PNL NU
188. Paleologu Theodor PNL NU
189. Pambuccian Varujan Minoritati DA
190. Pană Adriana-Doina PSD DA
191. Pardău Dumitru PNL NU
192. Paul Maria-Andreea PNL NU
193. Păun Nicolae Minoritati DA
194. Pârgaru Ion PSD DA
195. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
196. Peia Ninel PSD DA
197. Petric Octavian PSD DA
198. Pistru Eusebiu-Manea PNL NU
199. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
200. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
201. Pop Georgian PSD DA
202. Popa Octavian-Marius PNL NU
203. Popa Radu Mihai - DA
204. Popescu Dan-Cristian PNL NU
205. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
206. Potor Călin PSD DA
207. Pușcaș Iacob PSD DA
208. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
209. Răducanu Ion PSD DA
210. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
211. Rădulescu Constantin PSD DA
212. Rădulescu Romeo - NU
213. Roman Cristian-Constantin PNL NU
214. Roman Gheorghe PSD NU
215. Roman Ioan Sorin PSD DA
216. Rotaru Răzvan ND NU
217. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
218. Scarlat George PNL NU
219. Secară Florin Mihail PNL NU
220. Sefer Cristian-George PSD DA
221. Seres Dénes UDMR DA
222. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
223. Simedru Dan Coriolan PNL NU
224. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
225. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
226. Solomon Adrian PSD DA
227. Stan Ioan PSD DA
228. Stan Ion PSD DA
229. Stanciu Anghel PSD DA
230. Stănescu Alexandru PSD DA
231. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
232. Stoica Mihaela - NU
233. Stragea Sorin Constantin PSD DA
234. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
235. Stroe Radu PSD DA
236. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
237. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
238. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
239. Szabó Ödön UDMR DA
240. Șcheau Ion PNL NU
241. Șimon Gheorghe PSD DA
242. Șoptică Costel PNL NU
243. Șova Lucian PSD DA
244. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
245. Tabugan Ion PSD DA
246. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
247. Tararache Mihai PNL NU
248. Tămâian Ioan PNL NU
249. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
250. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
251. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
252. Teju Sorin ALDE DA
253. Teodorescu Cătălin-Florin PNL NU
254. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
255. Toader Mircea-Nicu PNL NU
256. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
257. Traicu Rodin PSD DA
258. Tudorache Daniel PSD DA
259. Turcan Raluca PNL NU
260. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
261. Udriște Gheorghe PNL NU
262. Uricec Eugen Constantin PSD DA
263. Ursărescu Dorinel ALDE DA
264. Vainer Aurel Minoritati DA
265. Varga Lucia-Ana PNL NU
266. Varga Vasile PNL NU
267. Vasilică Radu Costin PSD DA
268. Vladu Iulian PNL NU
269. Vlase Petru Gabriel PSD DA
270. Vlădoiu Aurel PSD DA
271. Vreme Valerian PSD DA
272. Weber Mihai PSD DA
273. Zaharcu Neviser PSD DA
274. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
275. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
276. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
277. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 5 decembrie 2019, 17:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro