Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.06.2015 > 14:52 Versiunea pentru printare
Miercuri, 17 iunie 2015, ora 14:52

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 402/2015 pentru modificarea Legii nr.1/2011 a educației naționale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:280 131 77 9 13 15 22 13
- voturi pentru (DA):270 131 76 3 13 14 22 11
- voturi împotrivă (NU):7 - - 6 - 1 - -
- abțineri:2 - - - - - - 2
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
2. Amet Varol Minoritati DA
3. Andea Petru PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Antal István UDMR DA
6. Anton Marin PSD DA
7. Arsene Ionel PSD DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axente Ioan PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
13. Bălan Ion PSD DA
14. Benga Ioan PSD DA
15. Berci Vasile PNL DA
16. Bîrsășteanu Florică PSD DA
17. Blănariu Valentin - DA
18. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
19. Bode Lucian Nicolae PNL DA
20. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
21. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Bordeianu Dan PSD DA
24. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
25. Buican Cristian PNL DA
26. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
27. Burlacu Ștefan ND NU
28. Calimente Mihăiță PNL DA
29. Calotă Florică Ică ALDE DA
30. Canacheu Costică PNL DA
31. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
32. Călin Ion PSD DA
33. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
34. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
35. Cernea Remus-Florinel - DA
36. Chebac Eugen PSD DA
37. Cherecheș Florica PNL DA
38. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
39. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
40. Cioată Cezar ALDE DA
41. Ciobanu Gheorghe PSD DA
42. Ciobanu Liliana - DA
43. Ciocan Dan PSD DA
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
45. Ciuhodaru Tudor PSD DA
46. Cocei Erland PNL DA
47. Codîrlă Liviu PSD DA
48. Comșa Cornel-George - DA
49. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
50. Covaci Dorel PSD DA
51. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
52. Crăciunescu Grigore PNL DA
53. Cristea Aurelia PSD DA
54. Cristea Victor PSD DA
55. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
56. Cupă Ion ALDE DA
57. Cupșa Ioan PNL DA
58. Daea Petre PSD DA
59. Dalca Ștefan-Petru ND DA
60. Deaconu Mihai ND NU
61. Delureanu Virgil PSD DA
62. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
63. Dima Toader PSD DA
64. Dîrzu Ioan PSD DA
65. Doboș Anton PNL DA
66. Dobre Mircea-Titus PSD DA
67. Dobre Victor Paul PNL DA
68. Dobrinescu Traian PNL DA
69. Dolha Mircea PNL DA
70. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
71. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
72. Dragomir Gheorghe PNL DA
73. Dragomir Maria - DA
74. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
75. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
76. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
77. Dumbrăvanu Paul - Abținere
78. Dumitru Georgică ALDE DA
79. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
80. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
81. Emacu Gheorghe PSD DA
82. Enache Marian PSD DA
83. Eparu Ion PSD DA
84. Erdei Dolóczki István UDMR DA
85. Fejér László-Ődőn UDMR DA
86. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
87. Firczak Gheorghe Minoritati DA
88. Florea Damian ALDE DA
89. Florea Daniel PSD DA
90. Fonta Nuțu PSD DA
91. Frăticiu Gheorghe PSD DA
92. Galan Constantin ALDE DA
93. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
94. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
95. Găină Mihăiță PSD DA
96. Geantă Florian Daniel PSD DA
97. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
98. Gheorghe Florin PSD DA
99. Gheorghe Tinel PNL DA
100. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
101. Ghiveciu Marian PSD DA
102. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
103. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
104. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
105. Grecea Maria PNL DA
106. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
107. Gudu Vasile PNL DA
108. Guran Virgil - Abținere
109. Gust Băloșin Florentin - DA
110. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
111. Harbuz Liviu PSD DA
112. Holban Titi PSD DA
113. Horga Vasile PNL DA
114. Hulea Ioan PSD DA
115. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
116. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
117. Iane Daniel PNL DA
118. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
119. Ibram Iusein Minoritati DA
120. Ignat Miron Minoritati DA
121. Intotero Natalia-Elena PSD DA
122. Ionescu Aurelian ALDE DA
123. Ionescu George PNL DA
124. Iordache Florin PSD DA
125. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
126. Itu Cornel PSD DA
127. Kelemen Hunor UDMR DA
128. Kerekes Károly UDMR DA
129. Khraibani Camelia PSD DA
130. Korodi Attila UDMR DA
131. Lubanovici Mircea PNL DA
132. Lupu Mihai PNL DA
133. Man Mircea PNL DA
134. Manda Iulian Claudiu PSD DA
135. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
136. Manolescu Oana Minoritati DA
137. Marcoci Vlad PSD DA
138. Marcu Viorica PNL DA
139. Marian Ion Cristinel ND NU
140. Marica Petru-Sorin PSD DA
141. Marin Gheorghe PSD DA
142. Marin Laura PSD DA
143. Marocico Ion Minoritati DA
144. Martin Eduard-Stelian PSD DA
145. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
146. Máté András-Levente UDMR DA
147. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
148. Melinte Ion PSD DA
149. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
150. Mihai Aurelian PNL DA
151. Mihăilă Ioan PSD DA
152. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
153. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
154. Mincă Liliana ND NU
155. Mircovici Niculae Minoritati DA
156. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
157. Mocanu Adrian PSD DA
158. Mocioalcă Ion PSD DA
159. Mocioi Niculina PNL DA
160. Moisii Constantin PSD DA
161. Moldovan Ioan ALDE DA
162. Molnar Zsolt UDMR DA
163. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
164. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
165. Movilă Petru ND DA
166. Muntean Mircia PSD DA
167. Munteanu Ioan PSD DA
168. Nassar Rodica PSD DA
169. Neacșu Marian PSD DA
170. Negruț Cornelia ALDE DA
171. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
172. Nichita Cristina PSD DA
173. Nicoară Romeo Florin PNL DA
174. Nicolae Alexandri PNL DA
175. Nicolae Florian PSD DA
176. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
177. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
178. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
179. Nistor Laurențiu PSD DA
180. Nistor Marioara PSD DA
181. Niță Emil PSD DA
182. Nosa Iuliu PSD DA
183. Oajdea Daniel Vasile ND NU
184. Ochi Ion PSD DA
185. Oltean Ioan PNL DA
186. Orban Ludovic PNL DA
187. Oros Nechita-Adrian PNL DA
188. Palașcă Viorel ALDE DA
189. Palăr Ionel PNL DA
190. Paleologu Theodor PNL DA
191. Pambuccian Varujan Minoritati DA
192. Pană Adriana-Doina PSD DA
193. Pardău Dumitru PNL DA
194. Paul Maria-Andreea PNL DA
195. Păun Nicolae Minoritati DA
196. Pârgaru Ion PSD DA
197. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
198. Peia Ninel PSD DA
199. Petric Octavian PSD DA
200. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
201. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
202. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
203. Pop Georgian PSD DA
204. Popa Octavian-Marius PNL DA
205. Popa Radu Mihai - DA
206. Popescu Dan-Cristian PNL -
207. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
208. Potor Călin PSD DA
209. Pușcaș Iacob PSD DA
210. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
211. Răducanu Ion PSD DA
212. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
213. Rădulescu Constantin PSD DA
214. Rădulescu Romeo - DA
215. Roman Cristian-Constantin PNL DA
216. Roman Gheorghe PSD DA
217. Roman Ioan Sorin PSD DA
218. Roșca Mircea PNL DA
219. Rotaru Răzvan ND DA
220. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
221. Scarlat George PNL DA
222. Secară Florin Mihail PNL DA
223. Sefer Cristian-George PSD DA
224. Seres Dénes UDMR DA
225. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
226. Simedru Dan Coriolan PNL DA
227. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
228. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
229. Solomon Adrian PSD DA
230. Stan Ioan PSD DA
231. Stan Ion PSD DA
232. Stanciu Anghel PSD DA
233. Stativă Irinel Ioan PSD DA
234. Stănescu Alexandru PSD DA
235. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
236. Stoica Mihaela - DA
237. Stragea Sorin Constantin PSD DA
238. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
239. Stroe Radu PSD DA
240. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
241. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
242. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
243. Szabó Ödön UDMR DA
244. Șcheau Ion PNL DA
245. Șimon Gheorghe PSD DA
246. Șova Lucian PSD DA
247. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
248. Tabugan Ion PSD DA
249. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
250. Tararache Mihai PNL DA
251. Tămâian Ioan PNL DA
252. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
253. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
254. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
255. Teju Sorin ALDE DA
256. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
257. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
258. Toader Mircea-Nicu PNL DA
259. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
260. Traicu Rodin PSD DA
261. Tudose Mihai PSD DA
262. Turcan Raluca PNL DA
263. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
264. Udriște Gheorghe PNL DA
265. Uricec Eugen Constantin PSD DA
266. Ursărescu Dorinel ALDE DA
267. Vainer Aurel Minoritati DA
268. Varga Lucia-Ana PNL DA
269. Varga Vasile PNL DA
270. Vasilică Radu Costin PSD DA
271. Vladu Iulian PNL DA
272. Vlase Petru Gabriel PSD DA
273. Vlădoiu Aurel PSD DA
274. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
275. Vreme Valerian PSD DA
276. Weber Mihai PSD DA
277. Zaharcu Neviser PSD DA
278. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
279. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
280. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 7 decembrie 2019, 1:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro