Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2015 > 11:31 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 iunie 2015, ora 11:31

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: art. 111 alin (4) - eliminare amendament admis
PL 371/2015 privind Codul fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:199 109 65 1 8 1 10 5
- voturi pentru (DA):83 3 65 1 8 1 - 5
- voturi împotrivă (NU):115 105 - - - - 10 -
- abțineri:1 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Andea Petru PSD NU
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István UDMR DA
7. Anton Marin PSD NU
8. Arsene Ionel PSD NU
9. Avram Constantin ALDE NU
10. Axente Ioan PSD NU
11. Babuș Radu PSD NU
12. Baltă Mihai PSD NU
13. Bălan Ion PSD NU
14. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Berci Vasile PNL DA
17. Birchall Ana PSD NU
18. Bîrsășteanu Florică PSD NU
19. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
20. Bode Lucian Nicolae PNL DA
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
22. Bogdănici Camelia-Margareta PSD NU
23. Boghicevici Claudia PNL DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Bordeianu Dan PSD NU
26. Bucur Constantin-Alin PSD NU
27. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
28. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Caloianu Mario-Ernest PSD NU
33. Calotă Florică Ică ALDE NU
34. Canacheu Costică PNL DA
35. Cernea Remus-Florinel - DA
36. Cherecheș Florica PNL DA
37. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
38. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
39. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
40. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
41. Ciuhodaru Tudor PSD NU
42. Ciurariu Florin PNL DA
43. Cocei Erland PNL DA
44. Codîrlă Liviu PSD NU
45. Costin Gheorghe PNL DA
46. Covaci Dorel PSD NU
47. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
48. Cristea Aurelia PSD NU
49. Cristian Horia PNL DA
50. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
51. Cupșa Ioan PNL DA
52. Dascălu Constantin PNL DA
53. Delureanu Virgil PSD NU
54. Dima Toader PSD NU
55. Dîrzu Ioan PSD NU
56. Doboș Anton PNL DA
57. Dobre Mircea-Titus PSD NU
58. Dobre Victor Paul PNL DA
59. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
60. Dolineaschi Andrei PSD NU
61. Dragomir Viorel Marian PSD NU
62. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
63. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
64. Dumitru Ioana-Jenica PSD NU
65. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
66. Emacu Gheorghe PSD NU
67. Enache Marian PSD NU
68. Eparu Ion PSD NU
69. Erdei Dolóczki István UDMR DA
70. Florea Daniel PSD NU
71. Frăticiu Gheorghe PSD NU
72. Geantă Florian Daniel PSD NU
73. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
74. Gheorghe Tinel PNL DA
75. Grama Horia PSD NU
76. Grecea Maria PNL DA
77. Gudu Vasile PNL DA
78. Guran Virgil - DA
79. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
80. Horga Vasile PNL DA
81. Hulea Ioan PSD Abținere
82. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
83. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
84. Iancu Iulian PSD NU
85. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
86. Intotero Natalia-Elena PSD NU
87. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
88. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
89. Itu Cornel PSD NU
90. Kelemen Hunor UDMR DA
91. Kerekes Károly UDMR DA
92. Khraibani Camelia PSD NU
93. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
94. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
95. Marcoci Vlad PSD NU
96. Marica Petru-Sorin PSD NU
97. Marin Gheorghe PSD NU
98. Marin Laura PSD NU
99. Melinte Ion PSD NU
100. Mihai Aurelian PNL DA
101. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
102. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
103. Mocioi Niculina PNL DA
104. Moisii Constantin PSD NU
105. Moldovan Ioan ALDE NU
106. Moldovan Iosif UDMR DA
107. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
108. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
109. Munteanu Ioan PSD NU
110. Murgu Neagu PSD NU
111. Nassar Rodica PSD NU
112. Nazare Alexandru PNL DA
113. Neacșu Marian PSD NU
114. Necula Cosmin PSD NU
115. Negruț Clement - DA
116. Negruț Cornelia ALDE NU
117. Nichita Cristina PSD NU
118. Nicolae Florian PSD NU
119. Niculae Aurel PSD NU
120. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
121. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
122. Nistor Laurențiu PSD NU
123. Niță Emil PSD NU
124. Nosa Iuliu PSD NU
125. Ochi Ion PSD NU
126. Orban Ludovic PNL DA
127. Palașcă Viorel ALDE NU
128. Paleologu Theodor PNL DA
129. Pană Adriana-Doina PSD NU
130. Pardău Dumitru PNL DA
131. Paul Maria-Andreea PNL DA
132. Pârgaru Ion PSD NU
133. Petric Octavian PSD NU
134. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
135. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
136. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
137. Popa Octavian-Marius PNL DA
138. Popeangă Vasile PSD NU
139. Popescu Dan-Cristian PNL DA
140. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
141. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
142. Potor Călin PSD NU
143. Pușcaș Iacob PSD NU
144. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
145. Răducanu Ion PSD NU
146. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
147. Rățoi Neculai PSD NU
148. Reuer Elena-Ramona PNL DA
149. Roman Cristian-Constantin PNL DA
150. Roman Ioan Sorin PSD NU
151. Roman Victor PSD DA
152. Roșca Lucreția PSD NU
153. Rotaru Răzvan ND DA
154. Sava Andrei-Valentin PSD NU
155. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
156. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
157. Seres Dénes UDMR DA
158. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE NU
159. Simedru Dan Coriolan PNL DA
160. Simionescu Adrian Constantin PSD NU
161. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
162. Solomon Adrian PSD NU
163. Stan Ioan PSD NU
164. Stan Ion PSD DA
165. Stanciu Anghel PSD NU
166. Stragea Sorin Constantin PSD NU
167. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
168. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
169. Șcheau Ion PNL DA
170. Șimon Gheorghe PSD NU
171. Șova Lucian PSD NU
172. Ștefan Viorel PSD NU
173. Tararache Mihai PNL DA
174. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
175. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
176. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
177. Teodorescu Ioan Viorel PSD NU
178. Toader Mircea-Nicu PNL DA
179. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
180. Tomac Eugen - DA
181. Traicu Rodin PSD NU
182. Tudorache Daniel PSD NU
183. Turcan Raluca PNL DA
184. Tușa Adriana Diana PNL DA
185. Udriște Gheorghe PNL DA
186. Uricec Eugen Constantin PSD NU
187. Ursărescu Dorinel ALDE NU
188. Varga Lucia-Ana PNL DA
189. Varga Vasile PNL DA
190. Vladu Iulian PNL DA
191. Vlase Petru Gabriel PSD NU
192. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
193. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
194. Vreme Valerian PSD NU
195. Weber Mihai PSD NU
196. Zaharcu Neviser PSD NU
197. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
198. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
199. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 29 martie 2020, 9:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro