Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2015 > 12:59 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 iunie 2015, ora 12:59

Subiect vot: PLx 445/2015 amr.1
PL 445/2015 privind alegerea Senatului și a Camerei Deputaților, precum și pentru organizarea și funcționarea Autorității Electorale Permanente
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:194 91 73 2 8 6 7 7
- voturi pentru (DA):26 10 7 1 6 - 1 1
- voturi împotrivă (NU):160 77 65 1 - 6 5 6
- abțineri:7 3 1 - 2 - 1 -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD NU
2. Alexe Costel PNL NU
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati NU
5. Andea Petru PSD NU
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Anton Marin PSD NU
8. Arsene Ionel PSD NU
9. Avram Marian PSD NU
10. Axente Ioan PSD DA
11. Babuș Radu PSD NU
12. Baltă Mihai PSD NU
13. Bălan Ion PSD DA
14. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Berci Vasile PNL NU
17. Bîrsășteanu Florică PSD NU
18. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
19. Bode Lucian Nicolae PNL NU
20. Boghicevici Claudia PNL NU
21. Bónis István UDMR DA
22. Bordeianu Dan PSD NU
23. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
24. Calimente Mihăiță PNL NU
25. Caloianu Mario-Ernest PSD Abținere
26. Canacheu Costică PNL DA
27. Cernea Remus-Florinel - NU
28. Cherecheș Florica PNL NU
29. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
30. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
31. Cioată Cezar ALDE NU
32. Ciobanu Gheorghe PSD NU
33. Ciocan Dan PSD NU
34. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
35. Ciurariu Florin PNL NU
36. Cocei Erland PNL NU
37. Codîrlă Liviu PSD NU
38. Costin Gheorghe PNL DA
39. Covaci Dorel PSD DA
40. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
41. Cristea Aurelia PSD NU
42. Cristea Victor PSD NU
43. Cristian Horia PNL NU
44. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
45. Cupșa Ioan PNL NU
46. Dascălu Constantin PNL NU
47. Deaconu Mihai ND DA
48. Delureanu Virgil PSD NU
49. Dima Toader PSD NU
50. Doboș Anton PNL NU
51. Dobre Mircea-Titus PSD NU
52. Dobre Victor Paul PNL NU
53. Dolha Mircea PNL NU
54. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
55. Dolineaschi Andrei PSD NU
56. Dragomir Gheorghe PNL NU
57. Dragomir Viorel Marian PSD NU
58. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
59. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
60. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL NU
61. Enache Marian PSD NU
62. Eparu Ion PSD NU
63. Firczak Gheorghe Minoritati NU
64. Florea Daniel PSD NU
65. Fonta Nuțu PSD NU
66. Frăticiu Gheorghe PSD DA
67. Galan Constantin ALDE NU
68. Găină Mihăiță PSD DA
69. Geantă Florian Daniel PSD NU
70. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
71. Gheorghe Florin PSD NU
72. Gheorghe Tinel PNL NU
73. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
74. Ghiveciu Marian PSD DA
75. Grama Horia PSD NU
76. Grecea Maria PNL NU
77. Gudu Vasile PNL NU
78. Guran Virgil - NU
79. Gust Băloșin Florentin - NU
80. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
81. Holban Titi PSD NU
82. Horga Vasile PNL NU
83. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
84. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
85. Iancu Iulian PSD NU
86. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
87. Intotero Natalia-Elena PSD NU
88. Ionescu Aurelian ALDE NU
89. Ionescu George PNL NU
90. Iordache Florin PSD NU
91. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
92. Itu Cornel PSD NU
93. Kelemen Hunor UDMR Abținere
94. Kerekes Károly UDMR DA
95. Kereskényi Gábor UDMR DA
96. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
97. Lubanovici Mircea PNL NU
98. Lupu Mihai PNL NU
99. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
100. Marcoci Vlad PSD NU
101. Marica Petru-Sorin PSD NU
102. Marin Gheorghe PSD NU
103. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
104. Mihai Aurelian PNL NU
105. Mihăilă Ioan PSD NU
106. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
107. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
108. Mircovici Niculae Minoritati NU
109. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
110. Mocanu Adrian PSD DA
111. Mocioi Niculina PNL NU
112. Moldovan Iosif UDMR DA
113. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
114. Munteanu Ioan PSD NU
115. Nassar Rodica PSD NU
116. Nazare Alexandru PNL NU
117. Neacșu Marian PSD NU
118. Negruț Clement - NU
119. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
120. Nichita Cristina PSD NU
121. Nicoară Romeo Florin PNL NU
122. Nicolae Alexandri PNL NU
123. Nicolae Florian PSD NU
124. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
125. Niculae Aurel PSD NU
126. Nistor Laurențiu PSD NU
127. Nosa Iuliu PSD NU
128. Oltean Ioan PNL NU
129. Orban Ludovic PNL NU
130. Oros Nechita-Adrian PNL NU
131. Palașcă Viorel ALDE NU
132. Palăr Ionel PNL NU
133. Pambuccian Varujan Minoritati NU
134. Pană Adriana-Doina PSD NU
135. Pardău Dumitru PNL NU
136. Paul Maria-Andreea PNL NU
137. Petrea Dorin Silviu PSD NU
138. Petric Octavian PSD NU
139. Pistru Eusebiu-Manea PNL NU
140. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
141. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
142. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
143. Popeangă Vasile PSD DA
144. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
145. Potor Călin PSD NU
146. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
147. Răducanu Ion PSD NU
148. Rădulescu Romeo - NU
149. Reuer Elena-Ramona PNL NU
150. Roman Cristian-Constantin PNL NU
151. Roman Gheorghe PSD Abținere
152. Roman Ioan Sorin PSD -
153. Roman Victor PSD NU
154. Rotaru Răzvan ND NU
155. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL NU
156. Săpunaru Nini PNL NU
157. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
158. Scarlat George PNL NU
159. Secară Florin Mihail PNL NU
160. Seres Dénes UDMR Abținere
161. Simedru Dan Coriolan PNL NU
162. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
163. Solomon Adrian PSD NU
164. Stan Ioan PSD NU
165. Stanciu Zisu PSD NU
166. Stănescu Alexandru PSD NU
167. Stragea Sorin Constantin PSD NU
168. Stroe Radu PSD NU
169. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
170. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
171. Șcheau Ion PNL NU
172. Ștefan Viorel PSD NU
173. Tabugan Ion PSD DA
174. Tararache Mihai PNL NU
175. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
176. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
177. Teodorescu Cătălin-Florin PNL NU
178. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
179. Tiuch Cătălin PSD DA
180. Toader Mircea-Nicu PNL NU
181. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE Abținere
182. Tomac Eugen - NU
183. Traicu Rodin PSD NU
184. Turcan Raluca PNL NU
185. Uricec Eugen Constantin PSD NU
186. Ursărescu Dorinel ALDE NU
187. Varga Lucia-Ana PNL NU
188. Vladu Iulian PNL DA
189. Vlase Petru Gabriel PSD NU
190. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
191. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
192. Weber Mihai PSD NU
193. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
194. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 11 decembrie 2019, 11:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro