Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2015 > 13:04 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 iunie 2015, ora 13:04

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: art. 6 alin (3)
PL 445/2015 privind alegerea Senatului și a Camerei Deputaților, precum și pentru organizarea și funcționarea Autorității Electorale Permanente
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:208 95 78 3 11 6 7 8
- voturi pentru (DA):33 9 6 1 11 6 - -
- voturi împotrivă (NU):93 82 3 1 - - 7 -
- abțineri:82 4 69 1 - - - 8
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD NU
2. Alexe Costel PNL Abținere
3. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD NU
6. Andronache Gabriel PNL Abținere
7. Anton Marin PSD NU
8. Arsene Ionel PSD NU
9. Avram Marian PSD DA
10. Axente Ioan PSD NU
11. Babuș Radu PSD DA
12. Baltă Mihai PSD NU
13. Bălan Ion PSD DA
14. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Berci Vasile PNL Abținere
17. Bîrsășteanu Florică PSD NU
18. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
19. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
20. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
21. Boghicevici Claudia PNL Abținere
22. Bónis István UDMR DA
23. Bordeianu Dan PSD NU
24. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
25. Buican Cristian PNL Abținere
26. Calimente Mihăiță PNL Abținere
27. Caloianu Mario-Ernest PSD NU
28. Canacheu Costică PNL DA
29. Cernea Remus-Florinel - Abținere
30. Cherecheș Florica PNL Abținere
31. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
32. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
33. Cioată Cezar ALDE NU
34. Ciobanu Gheorghe PSD NU
35. Ciocan Dan PSD NU
36. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
37. Ciurariu Florin PNL Abținere
38. Cocei Erland PNL Abținere
39. Codîrlă Liviu PSD NU
40. Costin Gheorghe PNL Abținere
41. Covaci Dorel PSD NU
42. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
43. Cristea Aurelia PSD NU
44. Cristea Victor PSD NU
45. Cristian Horia PNL DA
46. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
47. Cupșa Ioan PNL Abținere
48. Daea Petre PSD NU
49. Dascălu Constantin PNL NU
50. Deaconu Mihai ND NU
51. Delureanu Virgil PSD NU
52. Doboș Anton PNL Abținere
53. Dobre Mircea-Titus PSD NU
54. Dobre Victor Paul PNL Abținere
55. Dolha Mircea PNL Abținere
56. Dolha Nechita-Stelian PNL Abținere
57. Dolineaschi Andrei PSD NU
58. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
59. Dragomir Viorel Marian PSD NU
60. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
61. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
62. Dumbrăvanu Paul - Abținere
63. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL Abținere
64. Emacu Gheorghe PSD NU
65. Enache Marian PSD NU
66. Eparu Ion PSD NU
67. Erdei Dolóczki István UDMR DA
68. Firczak Gheorghe Minoritati DA
69. Florea Daniel PSD NU
70. Fonta Nuțu PSD Abținere
71. Frăticiu Gheorghe PSD DA
72. Galan Constantin ALDE NU
73. Găină Mihăiță PSD NU
74. Geantă Florian Daniel PSD NU
75. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
76. Gheorghe Florin PSD NU
77. Gheorghe Tinel PNL Abținere
78. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
79. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
80. Grama Horia PSD NU
81. Grecea Maria PNL Abținere
82. Gudu Vasile PNL Abținere
83. Guran Virgil - Abținere
84. Gust Băloșin Florentin - Abținere
85. Harbuz Liviu PSD NU
86. Hărău Eleonora-Carmen PNL Abținere
87. Holban Titi PSD Abținere
88. Horga Vasile PNL Abținere
89. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
90. Ialomițianu Gheorghe PNL Abținere
91. Iancu Iulian PSD NU
92. Iane Daniel PNL Abținere
93. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
94. Intotero Natalia-Elena PSD DA
95. Ionescu Aurelian ALDE NU
96. Ionescu George PNL Abținere
97. Iordache Florin PSD NU
98. Ispir Raluca-Cristina PNL Abținere
99. Itu Cornel PSD NU
100. Kelemen Hunor UDMR DA
101. Kerekes Károly UDMR DA
102. Kereskényi Gábor UDMR DA
103. Laza-Matiuța Liviu PNL Abținere
104. Lubanovici Mircea PNL Abținere
105. Lupu Mihai PNL NU
106. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
107. Marcoci Vlad PSD NU
108. Marica Petru-Sorin PSD NU
109. Marin Gheorghe PSD NU
110. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
111. Melinte Ion PSD NU
112. Mihai Aurelian PNL Abținere
113. Mihăilă Ioan PSD NU
114. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
115. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
116. Mircovici Niculae Minoritati DA
117. Mironescu Răzvan Horia PNL Abținere
118. Mocioi Niculina PNL Abținere
119. Moldovan Iosif UDMR DA
120. Molnar Zsolt UDMR DA
121. Motreanu Dan-Ștefan PNL Abținere
122. Munteanu Ioan PSD NU
123. Nassar Rodica PSD NU
124. Nazare Alexandru PNL Abținere
125. Neacșu Marian PSD NU
126. Negruț Clement - Abținere
127. Nica Nicolae-Ciprian PSD Abținere
128. Nichita Cristina PSD NU
129. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
130. Nicolae Alexandri PNL Abținere
131. Nicolae Florian PSD NU
132. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
133. Niculae Aurel PSD NU
134. Nistor Gheorghe-Vlad PNL Abținere
135. Nistor Laurențiu PSD NU
136. Nosa Iuliu PSD NU
137. Oltean Ioan PNL Abținere
138. Orban Ludovic PNL DA
139. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
140. Palașcă Viorel ALDE NU
141. Palăr Ionel PNL Abținere
142. Pambuccian Varujan Minoritati DA
143. Pană Adriana-Doina PSD DA
144. Pardău Dumitru PNL Abținere
145. Paul Maria-Andreea PNL DA
146. Petrea Dorin Silviu PSD NU
147. Petric Octavian PSD NU
148. Pistru Eusebiu-Manea PNL Abținere
149. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
150. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
151. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
152. Popeangă Vasile PSD NU
153. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
154. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
155. Potor Călin PSD NU
156. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
157. Răducanu Ion PSD NU
158. Rădulescu Romeo - Abținere
159. Reuer Elena-Ramona PNL Abținere
160. Roman Cristian-Constantin PNL Abținere
161. Roman Gheorghe PSD Abținere
162. Roman Ioan Sorin PSD NU
163. Roman Victor PSD NU
164. Rotaru Răzvan ND Abținere
165. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL Abținere
166. Săpunaru Nini PNL Abținere
167. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
168. Scarlat George PNL Abținere
169. Secară Florin Mihail PNL Abținere
170. Seres Dénes UDMR DA
171. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
172. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
173. Solomon Adrian PSD NU
174. Stan Ioan PSD NU
175. Stanciu Anghel PSD DA
176. Stanciu Zisu PSD NU
177. Stănescu Alexandru PSD NU
178. Stragea Sorin Constantin PSD NU
179. Stroe Radu PSD NU
180. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
181. Surugiu Iulian-Radu PNL Abținere
182. Szabó Ödön UDMR DA
183. Șcheau Ion PNL Abținere
184. Ștefan Viorel PSD NU
185. Tabugan Ion PSD NU
186. Tararache Mihai PNL Abținere
187. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
188. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
189. Teodorescu Cătălin-Florin PNL Abținere
190. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL Abținere
191. Tiuch Cătălin PSD NU
192. Toader Mircea-Nicu PNL Abținere
193. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
194. Tomac Eugen - Abținere
195. Traicu Rodin PSD NU
196. Turcan Raluca PNL Abținere
197. Tușa Adriana Diana PNL Abținere
198. Uricec Eugen Constantin PSD NU
199. Ursărescu Dorinel ALDE NU
200. Varga Lucia-Ana PNL DA
201. Varga Vasile PNL Abținere
202. Vladu Iulian PNL Abținere
203. Vlase Petru Gabriel PSD NU
204. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
205. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
206. Weber Mihai PSD NU
207. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
208. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 15 decembrie 2019, 2:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro