Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2015 > 13:19 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 iunie 2015, ora 13:19

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: amr. 14 - vot 2
PL 445/2015 privind alegerea Senatului și a Camerei Deputaților, precum și pentru organizarea și funcționarea Autorității Electorale Permanente
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:232 115 76 4 11 7 8 11
- voturi pentru (DA):114 8 76 3 11 5 2 9
- voturi împotrivă (NU):113 105 - - - 1 6 1
- abțineri:2 1 - - - - - 1
- nu au votat:3 1 - 1 - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD NU
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati -
5. Andea Petru PSD NU
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anton Marin PSD DA
8. Arsene Ionel PSD NU
9. Avram Marian PSD DA
10. Axente Ioan PSD NU
11. Babuș Radu PSD NU
12. Baltă Mihai PSD NU
13. Bălan Ion PSD NU
14. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Berci Vasile PNL DA
17. Birchall Ana PSD NU
18. Bîrsășteanu Florică PSD NU
19. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
20. Blănariu Valentin - NU
21. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
22. Bode Lucian Nicolae PNL DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
24. Boghicevici Claudia PNL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Borbély László UDMR DA
27. Bordeianu Dan PSD NU
28. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Caloianu Mario-Ernest PSD -
33. Calotă Florică Ică ALDE NU
34. Canacheu Costică PNL DA
35. Cernea Remus-Florinel - DA
36. Cherecheș Florica PNL DA
37. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
38. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
39. Cioată Cezar ALDE DA
40. Ciobanu Gheorghe PSD NU
41. Ciocan Dan PSD NU
42. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
43. Ciuhodaru Tudor PSD DA
44. Ciurariu Florin PNL DA
45. Cocei Erland PNL DA
46. Codîrlă Liviu PSD NU
47. Costin Gheorghe PNL DA
48. Covaci Dorel PSD NU
49. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
50. Cristea Aurelia PSD NU
51. Cristea Victor PSD NU
52. Cristian Horia PNL DA
53. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
54. Cupșa Ioan PNL DA
55. Daea Petre PSD NU
56. Dascălu Constantin PNL DA
57. Deaconu Mihai ND DA
58. Delureanu Virgil PSD NU
59. Dima Toader PSD NU
60. Doboș Anton PNL DA
61. Dobre Mircea-Titus PSD NU
62. Dobre Victor Paul PNL DA
63. Dolha Mircea PNL DA
64. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
65. Dolineaschi Andrei PSD NU
66. Dragomir Gheorghe PNL DA
67. Dragomir Maria - DA
68. Dragomir Viorel Marian PSD NU
69. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
70. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
71. Dumbrăvanu Paul - DA
72. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
73. Emacu Gheorghe PSD NU
74. Enache Marian PSD NU
75. Eparu Ion PSD NU
76. Erdei Dolóczki István UDMR DA
77. Firczak Gheorghe Minoritati DA
78. Florea Daniel PSD NU
79. Frăticiu Gheorghe PSD NU
80. Galan Constantin ALDE NU
81. Găină Mihăiță PSD DA
82. Geantă Florian Daniel PSD NU
83. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
84. Gheorghe Florin PSD NU
85. Gheorghe Tinel PNL DA
86. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
87. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
88. Grama Horia PSD NU
89. Grecea Maria PNL DA
90. Gudu Vasile PNL DA
91. Guran Virgil - DA
92. Gust Băloșin Florentin - DA
93. Harbuz Liviu PSD NU
94. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
95. Horga Vasile PNL DA
96. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
97. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
98. Iancu Iulian PSD NU
99. Iane Daniel PNL DA
100. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
101. Ibram Iusein Minoritati NU
102. Intotero Natalia-Elena PSD NU
103. Ionescu Aurelian ALDE DA
104. Ionescu George PNL DA
105. Iordache Florin PSD NU
106. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
107. Itu Cornel PSD NU
108. Kelemen Hunor UDMR DA
109. Kereskényi Gábor UDMR DA
110. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
111. Lupu Mihai PNL DA
112. Man Mircea PNL DA
113. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
114. Marcoci Vlad PSD NU
115. Marica Petru-Sorin PSD NU
116. Marin Gheorghe PSD NU
117. Marin Laura PSD NU
118. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
119. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
120. Melinte Ion PSD NU
121. Mihai Aurelian PNL DA
122. Mihăilă Ioan PSD NU
123. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
124. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
125. Mircovici Niculae Minoritati DA
126. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
127. Mocioi Niculina PNL DA
128. Moldovan Iosif UDMR DA
129. Molnar Zsolt UDMR DA
130. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
131. Movilă Petru - DA
132. Munteanu Ioan PSD NU
133. Nassar Rodica PSD NU
134. Nazare Alexandru PNL DA
135. Neacșu Marian PSD NU
136. Necula Cosmin PSD NU
137. Negruț Clement - DA
138. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
139. Nichita Cristina PSD NU
140. Nicoară Romeo Florin PNL DA
141. Nicolae Alexandri PNL DA
142. Nicolae Florian PSD DA
143. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
144. Nicolicea Eugen PSD NU
145. Niculae Aurel PSD NU
146. Niculescu Dumitru PSD NU
147. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
148. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
149. Nistor Laurențiu PSD NU
150. Niță Emil PSD NU
151. Nosa Iuliu PSD NU
152. Oajdea Daniel Vasile ND -
153. Ochi Ion PSD NU
154. Oltean Ioan PNL DA
155. Orban Ludovic PNL DA
156. Oros Nechita-Adrian PNL DA
157. Palașcă Viorel ALDE NU
158. Palăr Ionel PNL DA
159. Pambuccian Varujan Minoritati DA
160. Pană Adriana-Doina PSD NU
161. Pardău Dumitru PNL DA
162. Paul Maria-Andreea PNL DA
163. Petrea Dorin Silviu PSD NU
164. Petric Octavian PSD NU
165. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
166. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
167. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
168. Popa Octavian-Marius PNL DA
169. Popeangă Vasile PSD DA
170. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
171. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
172. Potor Călin PSD NU
173. Răducanu Ion PSD NU
174. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
175. Rădulescu Romeo - DA
176. Resmeriță Cornel-Cristian PSD NU
177. Reuer Elena-Ramona PNL DA
178. Roman Cristian-Constantin PNL DA
179. Roman Gheorghe PSD DA
180. Roman Ioan Sorin PSD NU
181. Roman Victor PSD NU
182. Roșca Lucreția PSD NU
183. Rotaru Răzvan ND DA
184. Sava Andrei-Valentin PSD NU
185. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
186. Săpunaru Nini PNL DA
187. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
188. Scarlat George PNL DA
189. Secară Florin Mihail PNL DA
190. Seres Dénes UDMR DA
191. Simedru Dan Coriolan PNL DA
192. Simionescu Adrian Constantin PSD NU
193. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
194. Solomon Adrian PSD NU
195. Stan Ioan PSD NU
196. Stanciu Anghel PSD Abținere
197. Stanciu Zisu PSD NU
198. Stănescu Alexandru PSD NU
199. Stragea Sorin Constantin PSD NU
200. Stroe Radu PSD NU
201. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
202. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
203. Szabó Ödön UDMR DA
204. Șcheau Ion PNL DA
205. Șimon Gheorghe PSD NU
206. Șova Lucian PSD NU
207. Ștefan Viorel PSD NU
208. Tararache Mihai PNL DA
209. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
210. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
211. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
212. Teodorescu Ioan Viorel PSD NU
213. Tiuch Cătălin PSD DA
214. Toader Mircea-Nicu PNL DA
215. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
216. Tomac Eugen - DA
217. Traicu Rodin PSD NU
218. Turcan Raluca PNL DA
219. Tușa Adriana Diana PNL DA
220. Uricec Eugen Constantin PSD NU
221. Ursărescu Dorinel ALDE NU
222. Varga Lucia-Ana PNL DA
223. Varga Vasile PNL DA
224. Vladu Iulian PNL DA
225. Vlase Petru Gabriel PSD NU
226. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
227. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
228. Vreme Valerian PSD NU
229. Weber Mihai PSD NU
230. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
231. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
232. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 7 decembrie 2019, 7:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro