Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2015 > 14:46 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 iunie 2015, ora 14:46

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: amr. 2
PL 476/2015 privind anularea unor obligații fiscale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:196 116 47 4 6 9 9 5
- voturi pentru (DA):65 4 47 1 6 2 - 5
- voturi împotrivă (NU):123 107 - 2 - 5 9 -
- abțineri:5 2 - 1 - 2 - -
- nu au votat:3 3 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Amet Varol Minoritati NU
4. Andea Petru PSD NU
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Avram Marian PSD DA
7. Axente Ioan PSD NU
8. Babuș Radu PSD NU
9. Baltă Mihai PSD NU
10. Bălan Ion PSD NU
11. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
12. Bejinariu Eugen PSD NU
13. Birchall Ana PSD NU
14. Bîrsășteanu Florică PSD NU
15. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
16. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
17. Bode Lucian Nicolae PNL DA
18. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
19. Bogdănici Camelia-Margareta PSD NU
20. Bordeianu Dan PSD NU
21. Buican Cristian PNL DA
22. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
23. Caloianu Mario-Ernest PSD NU
24. Calotă Florică Ică ALDE NU
25. Cernea Remus-Florinel - DA
26. Chebac Eugen PSD NU
27. Cherecheș Florica PNL DA
28. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
29. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
30. Cioată Cezar ALDE NU
31. Ciobanu Gheorghe PSD NU
32. Ciocan Dan PSD NU
33. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
34. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
35. Ciuhodaru Tudor PSD NU
36. Ciurariu Florin PNL DA
37. Cocei Erland PNL DA
38. Codîrlă Liviu PSD NU
39. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
40. Crăciunescu Grigore PNL DA
41. Cristea Aurelia PSD NU
42. Cristea Victor PSD NU
43. Cristian Horia PNL DA
44. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
45. Dalca Ștefan-Petru ND NU
46. Dascălu Constantin PNL DA
47. Deaconu Mihai ND NU
48. Delureanu Virgil PSD NU
49. Dima Toader PSD NU
50. Dîrzu Ioan PSD NU
51. Doboș Anton PNL DA
52. Dobre Mircea-Titus PSD NU
53. Dobre Victor Paul PNL DA
54. Dobrinescu Traian PNL DA
55. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
56. Dolineaschi Andrei PSD NU
57. Dragomir Viorel Marian PSD NU
58. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
59. Dumbrăvanu Paul - DA
60. Emacu Gheorghe PSD NU
61. Eparu Ion PSD NU
62. Erdei Dolóczki István UDMR DA
63. Firczak Gheorghe Minoritati NU
64. Florea Daniel PSD NU
65. Frăticiu Gheorghe PSD NU
66. Galan Constantin ALDE NU
67. Gheorghe Florin PSD NU
68. Gheorghe Tinel PNL DA
69. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
70. Ghiveciu Marian PSD NU
71. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
72. Grama Horia PSD NU
73. Grecea Maria PNL DA
74. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
75. Gudu Vasile PNL DA
76. Guran Virgil - DA
77. Harbuz Liviu PSD NU
78. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
79. Holban Titi PSD NU
80. Horga Vasile PNL DA
81. Hulea Ioan PSD NU
82. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
83. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
84. Iancu Iulian PSD NU
85. Iane Daniel PNL DA
86. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
87. Ibram Iusein Minoritati NU
88. Intotero Natalia-Elena PSD NU
89. Iordache Florin PSD NU
90. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
91. Itu Cornel PSD NU
92. Kerekes Károly UDMR DA
93. Kereskényi Gábor UDMR DA
94. Khraibani Camelia PSD NU
95. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
96. Lupu Mihai PNL DA
97. Man Mircea PNL DA
98. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
99. Marcoci Vlad PSD NU
100. Marica Petru-Sorin PSD NU
101. Marin Gheorghe PSD NU
102. Marin Laura PSD NU
103. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
104. Mazilu Constantin PSD NU
105. Melinte Ion PSD NU
106. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
107. Mihai Aurelian PNL DA
108. Mihăilă Ioan PSD NU
109. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
110. Mircovici Niculae Minoritati NU
111. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
112. Mitrea Manuela PSD NU
113. Mocanu Adrian PSD NU
114. Mocioalcă Ion PSD -
115. Mocioi Niculina PNL DA
116. Moldovan Ioan ALDE NU
117. Moldovan Iosif UDMR DA
118. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
119. Movilă Petru - DA
120. Munteanu Ioan PSD NU
121. Nazare Alexandru PNL DA
122. Neacșu Marian PSD NU
123. Necula Cosmin PSD NU
124. Negruț Clement - DA
125. Negruț Cornelia ALDE NU
126. Nicoară Romeo Florin PNL DA
127. Nicolae Florian PSD NU
128. Nicolicea Eugen PSD DA
129. Niculae Aurel PSD NU
130. Niculescu Dumitru PSD NU
131. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
132. Nistor Laurențiu PSD NU
133. Nistor Marioara PSD -
134. Niță Emil PSD NU
135. Nosa Iuliu PSD NU
136. Oajdea Daniel Vasile ND Abținere
137. Ochi Ion PSD NU
138. Palăr Ionel PNL DA
139. Paleologu Theodor PNL DA
140. Pană Adriana-Doina PSD NU
141. Paul Maria-Andreea PNL DA
142. Păun Nicolae Minoritati DA
143. Petrea Dorin Silviu PSD NU
144. Petric Octavian PSD NU
145. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
146. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
147. Popa Octavian-Marius PNL DA
148. Popeangă Vasile PSD NU
149. Pușcaș Iacob PSD NU
150. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
151. Răducanu Ion PSD NU
152. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
153. Rădulescu Constantin PSD Abținere
154. Resmeriță Cornel-Cristian PSD NU
155. Roman Cristian-Constantin PNL DA
156. Roman Ioan Sorin PSD NU
157. Roman Victor PSD NU
158. Roșca Lucreția PSD NU
159. Săpunaru Nini PNL DA
160. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
161. Scarlat George PNL DA
162. Simedru Dan Coriolan PNL DA
163. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
164. Solomon Adrian PSD NU
165. Stan Ioan PSD NU
166. Stan Ion PSD DA
167. Stativă Irinel Ioan PSD NU
168. Stănescu Alexandru PSD NU
169. Stragea Sorin Constantin PSD NU
170. Stroe Radu PSD NU
171. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
172. Szabó Ödön UDMR DA
173. Șimon Gheorghe PSD NU
174. Șova Lucian PSD NU
175. Ștefan Viorel PSD NU
176. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE NU
177. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
178. Tătaru Florin-Cristian PSD -
179. Teju Sorin ALDE NU
180. Teodorescu Ioan Viorel PSD NU
181. Tiuch Cătălin PSD Abținere
182. Toader Mircea-Nicu PNL DA
183. Traicu Rodin PSD NU
184. Tudorie Violeta PSD NU
185. Turcan Raluca PNL DA
186. Udriște Gheorghe PNL DA
187. Uricec Eugen Constantin PSD NU
188. Vainer Aurel Minoritati DA
189. Varga Lucia-Ana PNL DA
190. Vlase Petru Gabriel PSD DA
191. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
192. Weber Mihai PSD NU
193. Zaharcu Neviser PSD NU
194. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
195. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
196. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 9 decembrie 2019, 20:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro