Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2015 > 14:49 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 iunie 2015, ora 14:49

Subiect vot: Dezbaterea cu prioritate a PLx 491/2015 și PLx 193/2014
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:214 118 57 4 9 9 10 7
- voturi pentru (DA):208 116 53 4 9 9 10 7
- voturi împotrivă (NU):2 1 1 - - - - -
- abțineri:2 - 2 - - - - -
- nu au votat:2 1 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Avram Marian PSD DA
7. Axente Ioan PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Baltă Mihai PSD DA
10. Bălan Ion PSD DA
11. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Birchall Ana PSD DA
14. Bîrsășteanu Florică PSD DA
15. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
16. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
17. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
18. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
19. Bordeianu Dan PSD DA
20. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
21. Buican Cristian PNL DA
22. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
23. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
24. Calotă Florică Ică ALDE DA
25. Cernea Remus-Florinel - DA
26. Chebac Eugen PSD DA
27. Cherecheș Florica PNL DA
28. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
29. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
30. Cioată Cezar ALDE DA
31. Ciobanu Gheorghe PSD DA
32. Ciocan Dan PSD DA
33. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
34. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
35. Ciuhodaru Tudor PSD DA
36. Ciurariu Florin PNL DA
37. Cocei Erland PNL DA
38. Codîrlă Liviu PSD DA
39. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
40. Crăciunescu Grigore PNL DA
41. Cristea Aurelia PSD DA
42. Cristian Horia PNL DA
43. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
44. Dalca Ștefan-Petru ND DA
45. Dascălu Constantin PNL DA
46. Deaconu Mihai ND DA
47. Delureanu Virgil PSD DA
48. Dima Toader PSD DA
49. Dîrzu Ioan PSD DA
50. Doboș Anton PNL DA
51. Dobre Mircea-Titus PSD DA
52. Dobre Victor Paul PNL DA
53. Dobrinescu Traian PNL DA
54. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
55. Dragomir Gheorghe PNL DA
56. Dragomir Viorel Marian PSD DA
57. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
58. Dumbrăvanu Paul - DA
59. Emacu Gheorghe PSD DA
60. Eparu Ion PSD DA
61. Erdei Dolóczki István UDMR DA
62. Firczak Gheorghe Minoritati DA
63. Florea Daniel PSD DA
64. Frăticiu Gheorghe PSD DA
65. Galan Constantin ALDE DA
66. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
67. Gheorghe Florin PSD DA
68. Gheorghe Tinel PNL NU
69. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
70. Ghiveciu Marian PSD DA
71. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
72. Grama Horia PSD DA
73. Grecea Maria PNL DA
74. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
75. Gudu Vasile PNL DA
76. Guran Virgil - DA
77. Gust Băloșin Florentin - DA
78. Harbuz Liviu PSD DA
79. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
80. Holban Titi PSD DA
81. Horga Vasile PNL DA
82. Hulea Ioan PSD DA
83. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
84. Iancu Iulian PSD DA
85. Iane Daniel PNL DA
86. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
87. Ibram Iusein Minoritati DA
88. Intotero Natalia-Elena PSD DA
89. Ionescu George PNL DA
90. Iordache Florin PSD DA
91. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
92. Itu Cornel PSD -
93. Kerekes Károly UDMR DA
94. Kereskényi Gábor UDMR DA
95. Khraibani Camelia PSD DA
96. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
97. Lupu Mihai PNL DA
98. Man Mircea PNL DA
99. Manda Iulian Claudiu PSD DA
100. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
101. Marcoci Vlad PSD DA
102. Marica Petru-Sorin PSD DA
103. Marin Gheorghe PSD DA
104. Marin Laura PSD DA
105. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
106. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
107. Mazilu Constantin PSD DA
108. Melinte Ion PSD DA
109. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
110. Mihai Aurelian PNL DA
111. Mihăilă Ioan PSD DA
112. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
113. Militaru Lucian PNL DA
114. Mircovici Niculae Minoritati DA
115. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
116. Mitrea Manuela PSD DA
117. Mocanu Adrian PSD DA
118. Mocioalcă Ion PSD DA
119. Mocioi Niculina PNL DA
120. Moldovan Ioan ALDE DA
121. Moldovan Iosif UDMR DA
122. Molnar Zsolt UDMR DA
123. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
124. Movilă Petru - DA
125. Munteanu Ioan PSD DA
126. Nazare Alexandru PNL DA
127. Neacșu Marian PSD DA
128. Necula Cosmin PSD DA
129. Negruț Clement - DA
130. Negruț Cornelia ALDE DA
131. Nicoară Romeo Florin PNL DA
132. Nicolae Florian PSD DA
133. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL -
134. Nicolicea Eugen PSD DA
135. Niculae Aurel PSD DA
136. Niculescu Dumitru PSD DA
137. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
138. Nistor Laurențiu PSD DA
139. Nistor Marioara PSD DA
140. Niță Emil PSD DA
141. Nosa Iuliu PSD DA
142. Oajdea Daniel Vasile ND DA
143. Ochi Ion PSD DA
144. Palăr Ionel PNL DA
145. Pană Adriana-Doina PSD DA
146. Paul Maria-Andreea PNL DA
147. Păun Nicolae Minoritati DA
148. Petrea Dorin Silviu PSD DA
149. Petric Octavian PSD DA
150. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
151. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
152. Pop Georgian PSD DA
153. Popa Octavian-Marius PNL DA
154. Popeangă Vasile PSD DA
155. Popescu Dan-Cristian PNL DA
156. Potor Călin PSD DA
157. Pușcaș Iacob PSD DA
158. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
159. Răducanu Ion PSD DA
160. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
161. Rădulescu Constantin PSD NU
162. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
163. Reuer Elena-Ramona PNL Abținere
164. Roman Cristian-Constantin PNL DA
165. Roman Ioan Sorin PSD DA
166. Roman Victor PSD DA
167. Roșca Lucreția PSD DA
168. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
169. Săpunaru Nini PNL DA
170. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
171. Scarlat George PNL DA
172. Secară Florin Mihail PNL DA
173. Seres Dénes UDMR DA
174. Simedru Dan Coriolan PNL DA
175. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
176. Solomon Adrian PSD DA
177. Stan Ioan PSD DA
178. Stan Ion PSD DA
179. Stativă Irinel Ioan PSD DA
180. Stănescu Alexandru PSD DA
181. Stragea Sorin Constantin PSD DA
182. Stroe Radu PSD DA
183. Szabó Ödön UDMR DA
184. Șimon Gheorghe PSD DA
185. Șova Lucian PSD DA
186. Ștefan Viorel PSD DA
187. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
188. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
189. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
190. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
191. Teju Sorin ALDE DA
192. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
193. Tiuch Cătălin PSD DA
194. Toader Mircea-Nicu PNL DA
195. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
196. Traicu Rodin PSD DA
197. Tudorache Daniel PSD DA
198. Tudorie Violeta PSD DA
199. Turcan Raluca PNL DA
200. Tușa Adriana Diana PNL DA
201. Udriște Gheorghe PNL DA
202. Uricec Eugen Constantin PSD DA
203. Vainer Aurel Minoritati DA
204. Varga Lucia-Ana PNL DA
205. Vladu Iulian PNL Abținere
206. Vlase Petru Gabriel PSD DA
207. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
208. Vreme Valerian PSD DA
209. Weber Mihai PSD DA
210. Zaharcu Neviser PSD DA
211. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
212. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
213. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
214. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 6 decembrie 2019, 22:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro