Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.06.2015 > 15:13 Versiunea pentru printare
Marți, 30 iunie 2015, ora 15:13

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 494/2015 privind fondul de garantare a asiguraților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:293 144 87 9 13 12 17 11
- voturi pentru (DA):184 143 - - 12 11 17 1
- voturi împotrivă (NU):11 - 3 6 - - - 2
- abțineri:98 1 84 3 1 1 - 8
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL Abținere
6. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
7. Anton Marin PSD DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL Abținere
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PSD Abținere
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL Abținere
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL Abținere
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel ND NU
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Borbély László UDMR DA
30. Bucur Constantin-Alin PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
33. Buican Cristian PNL Abținere
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burlacu Ștefan ND NU
36. Calimente Mihăiță PNL Abținere
37. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
38. Calotă Florică Ică ALDE DA
39. Canacheu Costică PNL Abținere
40. Cazan Mircea-Vasile PNL Abținere
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
44. Cernea Remus-Florinel - NU
45. Chebac Eugen PSD DA
46. Cherecheș Florica PNL Abținere
47. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
48. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
49. Cioată Cezar ALDE DA
50. Ciobanu Gheorghe PSD DA
51. Ciobanu Liliana - Abținere
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL Abținere
56. Ciuhodaru Tudor PSD DA
57. Ciurariu Florin PNL Abținere
58. Cocei Erland PNL Abținere
59. Codîrlă Liviu PSD DA
60. Comșa Cornel-George - DA
61. Condurățeanu Andrei-Răzvan - Abținere
62. Costin Gheorghe PNL Abținere
63. Covaci Dorel PSD DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
65. Crăciunescu Grigore PNL Abținere
66. Cristea Aurelia PSD DA
67. Cristea Victor PSD DA
68. Cristian Horia PNL Abținere
69. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
70. Cupă Ion ALDE DA
71. Cupșa Ioan PNL Abținere
72. Daea Petre PSD DA
73. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
74. Deaconu Mihai ND NU
75. Delureanu Virgil PSD DA
76. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
77. Dima Toader PSD DA
78. Dîrzu Ioan PSD DA
79. Doboș Anton PNL Abținere
80. Dobre Mircea-Titus PSD DA
81. Dobrinescu Traian PNL Abținere
82. Dolha Mircea PNL Abținere
83. Dolha Nechita-Stelian PNL Abținere
84. Dolineaschi Andrei PSD DA
85. Donțu Mihai-Aurel PNL Abținere
86. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
87. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
88. Dragomir Maria - Abținere
89. Dragomir Viorel Marian PSD DA
90. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
91. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
92. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
93. Dumbrăvanu Paul - Abținere
94. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
95. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL Abținere
96. Dușa Mircea PSD DA
97. Emacu Gheorghe PSD DA
98. Enache Marian PSD DA
99. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
100. Eparu Ion PSD DA
101. Erdei Dolóczki István UDMR DA
102. Fejér László-Ődőn UDMR DA
103. Firczak Gheorghe Minoritati DA
104. Florea Daniel PSD DA
105. Frăticiu Gheorghe PSD DA
106. Galan Constantin ALDE DA
107. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
108. Găină Mihăiță PSD DA
109. Geantă Florian Daniel PSD DA
110. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
111. Gheorghe Florin PSD DA
112. Gheorghe Tinel PNL Abținere
113. Ghiveciu Marian PSD DA
114. Gireadă Dumitru-Verginel PNL Abținere
115. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
116. Grama Horia PSD DA
117. Grecea Maria PNL Abținere
118. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
119. Gudu Vasile PNL Abținere
120. Guran Virgil - Abținere
121. Gust Băloșin Florentin - Abținere
122. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
123. Harbuz Liviu PSD DA
124. Hărău Eleonora-Carmen PNL Abținere
125. Holban Titi PSD DA
126. Horga Vasile PNL NU
127. Hulea Ioan PSD DA
128. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
129. Ialomițianu Gheorghe PNL Abținere
130. Iancu Iulian PSD DA
131. Iane Daniel PNL Abținere
132. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
133. Ibram Iusein Minoritati DA
134. Intotero Natalia-Elena PSD DA
135. Ionescu George PNL Abținere
136. Iordache Florin PSD DA
137. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
138. Iriza Scarlat - NU
139. Ispir Raluca-Cristina PNL Abținere
140. Itu Cornel PSD DA
141. Kelemen Hunor UDMR Abținere
142. Kerekes Károly UDMR DA
143. Kereskényi Gábor UDMR DA
144. Khraibani Camelia PSD DA
145. Laza-Matiuța Liviu PNL Abținere
146. Lupu Mihai PNL Abținere
147. Man Mircea PNL Abținere
148. Manea Victor-Gheorghe PNL Abținere
149. Manolache Marius PSD DA
150. Manolescu Oana Minoritati DA
151. Marcoci Vlad PSD DA
152. Marcu Viorica PNL Abținere
153. Marian Ion Cristinel ND NU
154. Marica Petru-Sorin PSD DA
155. Marin Gheorghe PSD DA
156. Marin Laura PSD DA
157. Marocico Ion Minoritati DA
158. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
159. Máté András-Levente UDMR DA
160. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
161. Melinte Ion PSD DA
162. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
163. Mihai Aurelian PNL Abținere
164. Mihăilă Ioan PSD DA
165. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
166. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
167. Mincă Liliana ND NU
168. Mircovici Niculae Minoritati DA
169. Mîrza Gavril PSD DA
170. Mocanu Adrian PSD DA
171. Mocioalcă Ion PSD DA
172. Mocioi Niculina PNL Abținere
173. Moldovan Ioan ALDE DA
174. Molnar Zsolt UDMR DA
175. Motreanu Dan-Ștefan PNL Abținere
176. Munteanu Ioan PSD DA
177. Murgu Neagu PSD DA
178. Nassar Rodica PSD DA
179. Nazare Alexandru PNL Abținere
180. Neacșu Marian PSD DA
181. Negruț Clement - Abținere
182. Negruț Cornelia ALDE DA
183. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
184. Nichita Cristina PSD DA
185. Nicolae Alexandri PNL Abținere
186. Nicolae Florian PSD DA
187. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
188. Nicolicea Eugen PSD DA
189. Niculescu Dumitru PSD DA
190. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
191. Nistor Laurențiu PSD DA
192. Nistor Marioara PSD DA
193. Niță Constantin PSD DA
194. Niță Emil PSD DA
195. Nosa Iuliu PSD DA
196. Oajdea Daniel Vasile ND NU
197. Ochi Ion PSD DA
198. Oltean Ioan PNL Abținere
199. Orban Ludovic PNL Abținere
200. Palașcă Viorel ALDE DA
201. Palăr Ionel PNL Abținere
202. Pambuccian Varujan Minoritati DA
203. Pană Adriana-Doina PSD DA
204. Pardău Dumitru PNL Abținere
205. Paul Maria-Andreea PNL NU
206. Pârgaru Ion PSD DA
207. Peia Ninel PSD DA
208. Petrea Dorin Silviu PSD DA
209. Petric Octavian PSD DA
210. Pistru Eusebiu-Manea PNL Abținere
211. Plumb Rovana PSD DA
212. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
213. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
214. Pop Georgian PSD DA
215. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
216. Popeangă Vasile PSD DA
217. Popescu Dan-Cristian PNL Abținere
218. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL Abținere
219. Potor Călin PSD DA
220. Pușcaș Iacob PSD DA
221. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
222. Răducanu Ion PSD DA
223. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
224. Rădulescu Constantin PSD DA
225. Roman Cristian-Constantin PNL Abținere
226. Roman Gheorghe PNL Abținere
227. Roman Ioan Sorin PSD DA
228. Roman Victor PSD DA
229. Roșca Mircea PNL NU
230. Rotaru Răzvan ND Abținere
231. Sava Andrei-Valentin PSD DA
232. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL Abținere
233. Săpunaru Nini PNL Abținere
234. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
235. Scarlat George PNL Abținere
236. Secară Florin Mihail PNL Abținere
237. Sefer Cristian-George PSD DA
238. Seres Dénes UDMR DA
239. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
240. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
241. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
242. Solomon Adrian PSD DA
243. Stan Ioan PSD DA
244. Stanciu Anghel PSD DA
245. Stanciu Zisu PSD DA
246. Stănescu Alexandru PSD DA
247. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
248. Stroe Radu PSD DA
249. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
250. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
251. Surdu Raluca PNL Abținere
252. Surugiu Iulian-Radu PNL Abținere
253. Szabó Ödön UDMR DA
254. Șcheau Ion PNL Abținere
255. Șimon Gheorghe PSD DA
256. Șoptică Costel PNL Abținere
257. Șova Lucian PSD DA
258. Ștefan Viorel PSD DA
259. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
260. Tabugan Ion PSD DA
261. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
262. Tararache Mihai PNL Abținere
263. Tămâian Ioan PNL Abținere
264. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
265. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
266. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
267. Teju Sorin ALDE DA
268. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
269. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL Abținere
270. Tiuch Cătălin PSD DA
271. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
272. Traicu Rodin PSD DA
273. Tudorache Daniel PSD DA
274. Tudorie Violeta PSD DA
275. Tudose Mihai PSD DA
276. Turcan Raluca PNL Abținere
277. Tușa Adriana Diana PNL Abținere
278. Țîmpău Radu Bogdan PNL Abținere
279. Udriște Gheorghe PNL Abținere
280. Urcan Ionaș-Florin PNL Abținere
281. Uricec Eugen Constantin PSD DA
282. Ursărescu Dorinel ALDE DA
283. Vainer Aurel Minoritati DA
284. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
285. Vladu Iulian PNL Abținere
286. Vlase Petru Gabriel PSD DA
287. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
288. Vreme Valerian PSD DA
289. Weber Mihai PSD DA
290. Zaharcu Neviser PSD DA
291. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
292. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
293. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 6 decembrie 2019, 15:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro