Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.06.2015 > 15:17 Versiunea pentru printare
Marți, 30 iunie 2015, ora 15:17

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 28/2015 pentru modificarea și completarea Legii apelor nr.107/1996
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:301 147 89 9 13 14 17 12
- voturi pentru (DA):199 145 2 7 13 13 17 2
- voturi împotrivă (NU):92 1 86 1 - 1 - 3
- abțineri:9 - 1 1 - - - 7
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Anghel Gabriela-Lola ND DA
7. Anton Marin PSD DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Marian PSD NU
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL NU
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Berci Vasile PNL NU
20. Birchall Ana PSD DA
21. Bîrsășteanu Florică PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL NU
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Borbély László UDMR DA
29. Bucur Constantin-Alin PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
32. Buican Cristian PNL NU
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Burlacu Ștefan ND DA
35. Calimente Mihăiță PNL NU
36. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Canacheu Costică PNL NU
39. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
40. Călin Ion PSD DA
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
43. Cernea Remus-Florinel - NU
44. Chebac Eugen PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL NU
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
47. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
48. Cioată Cezar ALDE DA
49. Ciobanu Gheorghe PSD DA
50. Ciobanu Liliana - Abținere
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
55. Ciuhodaru Tudor PSD -
56. Ciurariu Florin PNL NU
57. Cocei Erland PNL NU
58. Codîrlă Liviu PSD DA
59. Comșa Cornel-George - Abținere
60. Condurățeanu Andrei-Răzvan - Abținere
61. Costin Gheorghe PNL NU
62. Covaci Dorel PSD DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
64. Crăciunescu Grigore PNL NU
65. Cristea Aurelia PSD DA
66. Cristea Victor PSD DA
67. Cristian Horia PNL NU
68. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
69. Cupă Ion ALDE DA
70. Cupșa Ioan PNL NU
71. Daea Petre PSD DA
72. Dalca Ștefan-Petru ND DA
73. Dascălu Constantin PNL NU
74. Deaconu Mihai ND DA
75. Delureanu Virgil PSD DA
76. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
77. Diaconu Mihai-Bogdan - Abținere
78. Dima Toader PSD DA
79. Dîrzu Ioan PSD DA
80. Doboș Anton PNL NU
81. Dobre Mircea-Titus PSD DA
82. Dobrinescu Traian PNL NU
83. Dolha Mircea PNL NU
84. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
85. Dolineaschi Andrei PSD DA
86. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
87. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
88. Dragomir Gheorghe PNL NU
89. Dragomir Maria - Abținere
90. Dragomir Viorel Marian PSD DA
91. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
92. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
93. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
94. Dumbrăvanu Paul - Abținere
95. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
96. Dumitru Georgică ALDE DA
97. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
98. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL NU
99. Dușa Mircea PSD DA
100. Emacu Gheorghe PSD DA
101. Enache Marian PSD DA
102. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
103. Eparu Ion PSD DA
104. Erdei Dolóczki István UDMR DA
105. Fejér László-Ődőn UDMR DA
106. Firczak Gheorghe Minoritati DA
107. Florea Daniel PSD DA
108. Frăticiu Gheorghe PSD DA
109. Galan Constantin ALDE DA
110. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
111. Găină Mihăiță PSD DA
112. Geantă Florian Daniel PSD DA
113. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
114. Gheorghe Florin PSD DA
115. Gheorghe Tinel PNL NU
116. Ghiveciu Marian PSD DA
117. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
118. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
119. Grama Horia PSD DA
120. Grecea Maria PNL NU
121. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
122. Gudu Vasile PNL NU
123. Guran Virgil - NU
124. Gust Băloșin Florentin - DA
125. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
126. Harbuz Liviu PSD DA
127. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
128. Holban Titi PSD DA
129. Horga Vasile PNL NU
130. Hulea Ioan PSD DA
131. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
132. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
133. Iancu Iulian PSD DA
134. Iane Daniel PNL NU
135. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
136. Ibram Iusein Minoritati DA
137. Intotero Natalia-Elena PSD DA
138. Ionescu George PNL NU
139. Iordache Florin PSD DA
140. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
141. Iriza Scarlat - DA
142. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
143. Itu Cornel PSD DA
144. Kelemen Hunor UDMR DA
145. Kerekes Károly UDMR DA
146. Kereskényi Gábor UDMR DA
147. Khraibani Camelia PSD DA
148. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
149. Longher Ghervazen Minoritati DA
150. Lupu Mihai PNL NU
151. Man Mircea PNL NU
152. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
153. Manolache Marius PSD DA
154. Manolescu Oana Minoritati DA
155. Marcoci Vlad PSD DA
156. Marcu Viorica PNL NU
157. Marian Ion Cristinel ND DA
158. Marica Petru-Sorin PSD DA
159. Marin Gheorghe PSD DA
160. Marin Laura PSD DA
161. Marocico Ion Minoritati DA
162. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
163. Máté András-Levente UDMR DA
164. Mazilu Constantin PSD DA
165. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
166. Melinte Ion PSD DA
167. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
168. Mihai Aurelian PNL NU
169. Mihăilă Ioan PSD DA
170. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
171. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
172. Mincă Liliana ND Abținere
173. Mircovici Niculae Minoritati DA
174. Mîrza Gavril PSD DA
175. Mocanu Adrian PSD DA
176. Mocioalcă Ion PSD DA
177. Mocioi Niculina PNL NU
178. Moldovan Ioan ALDE DA
179. Molnar Zsolt UDMR DA
180. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
181. Munteanu Ioan PSD DA
182. Murgu Neagu PSD DA
183. Nassar Rodica PSD DA
184. Nazare Alexandru PNL NU
185. Neacșu Marian PSD DA
186. Negruț Clement - NU
187. Negruț Cornelia ALDE DA
188. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
189. Nichita Cristina PSD DA
190. Nicolae Alexandri PNL NU
191. Nicolae Florian PSD DA
192. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
193. Nicolicea Eugen PSD DA
194. Niculescu Dumitru PSD DA
195. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
196. Nistor Laurențiu PSD DA
197. Nistor Marioara PSD DA
198. Niță Constantin PSD DA
199. Niță Emil PSD DA
200. Nosa Iuliu PSD DA
201. Oajdea Daniel Vasile ND DA
202. Ochi Ion PSD DA
203. Oltean Ioan PNL NU
204. Orban Ludovic PNL NU
205. Palașcă Viorel ALDE DA
206. Palăr Ionel PNL NU
207. Pambuccian Varujan Minoritati DA
208. Pană Adriana-Doina PSD DA
209. Pardău Dumitru PNL NU
210. Paul Maria-Andreea PNL NU
211. Pârgaru Ion PSD DA
212. Petrea Dorin Silviu PSD DA
213. Petric Octavian PSD DA
214. Pistru Eusebiu-Manea PNL NU
215. Plumb Rovana PSD DA
216. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
217. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
218. Pop Georgian PSD DA
219. Popa Octavian-Marius PNL NU
220. Popeangă Vasile PSD DA
221. Popescu Dan-Cristian PNL NU
222. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
223. Potor Călin PSD DA
224. Preda Cezar-Florin PNL NU
225. Pușcaș Iacob PSD DA
226. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
227. Răducanu Ion PSD DA
228. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
229. Rădulescu Constantin PSD DA
230. Roman Cristian-Constantin PNL NU
231. Roman Gheorghe PNL NU
232. Roman Ioan Sorin PSD DA
233. Roman Victor PSD DA
234. Roșca Mircea PNL NU
235. Rotaru Răzvan ND NU
236. Sava Andrei-Valentin PSD DA
237. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL NU
238. Săpunaru Nini PNL NU
239. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
240. Scarlat George PNL NU
241. Secară Florin Mihail PNL NU
242. Sefer Cristian-George PSD DA
243. Seres Dénes UDMR DA
244. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
245. Simedru Dan Coriolan PNL NU
246. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
247. Solomon Adrian PSD DA
248. Stan Ioan PSD DA
249. Stanciu Anghel PSD DA
250. Stanciu Zisu PSD DA
251. Stancu Ionel Minoritati DA
252. Stativă Irinel Ioan PSD DA
253. Stănescu Alexandru PSD DA
254. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
255. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
256. Stroe Radu PSD DA
257. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
258. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
259. Surdu Raluca PNL NU
260. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
261. Szabó Ödön UDMR DA
262. Șcheau Ion PNL NU
263. Șimon Gheorghe PSD DA
264. Șoptică Costel PNL NU
265. Șova Lucian PSD DA
266. Ștefan Viorel PSD DA
267. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
268. Tabugan Ion PSD DA
269. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
270. Tararache Mihai PNL NU
271. Tămâian Ioan PNL NU
272. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
273. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
274. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
275. Teju Sorin ALDE DA
276. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
277. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
278. Tiuch Cătălin PSD DA
279. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
280. Traicu Rodin PSD DA
281. Tudorache Daniel PSD DA
282. Tudorie Violeta PSD DA
283. Tudose Mihai PSD DA
284. Turcan Raluca PNL NU
285. Tușa Adriana Diana PNL NU
286. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
287. Udriște Gheorghe PNL NU
288. Urcan Ionaș-Florin PNL Abținere
289. Uricec Eugen Constantin PSD DA
290. Ursărescu Dorinel ALDE DA
291. Vainer Aurel Minoritati DA
292. Varga Lucia-Ana PNL NU
293. Vladu Iulian PNL NU
294. Vlase Petru Gabriel PSD DA
295. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
296. Vreme Valerian PSD DA
297. Weber Mihai PSD DA
298. Zaharcu Neviser PSD DA
299. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
300. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
301. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 10 decembrie 2019, 2:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro