Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.06.2015 > 15:18 Versiunea pentru printare
Marți, 30 iunie 2015, ora 15:18

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 286/2015 privind anularea contribuției de asigurări sociale de sănătate pentru anumite categorii de persoane fizice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:301 146 89 9 13 14 17 13
- voturi pentru (DA):300 146 89 9 13 14 17 12
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anghel Gabriela-Lola ND DA
7. Anton Marin PSD DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Marian PSD DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Berci Vasile PNL DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Bîrsășteanu Florică PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Borbély László UDMR DA
29. Bucur Constantin-Alin PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Burlacu Ștefan ND DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Canacheu Costică PNL DA
39. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
43. Cernea Remus-Florinel - DA
44. Chebac Eugen PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
47. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
48. Cioată Cezar ALDE DA
49. Ciobanu Gheorghe PSD DA
50. Ciobanu Liliana - DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
55. Ciuhodaru Tudor PSD DA
56. Ciurariu Florin PNL DA
57. Cocei Erland PNL DA
58. Codîrlă Liviu PSD DA
59. Comșa Cornel-George - DA
60. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
61. Costin Gheorghe PNL DA
62. Covaci Dorel PSD DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
64. Crăciunescu Grigore PNL DA
65. Cristea Aurelia PSD DA
66. Cristea Victor PSD DA
67. Cristian Horia PNL DA
68. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
69. Cupă Ion ALDE DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Daea Petre PSD DA
72. Dalca Ștefan-Petru ND DA
73. Dascălu Constantin PNL DA
74. Deaconu Mihai ND DA
75. Delureanu Virgil PSD DA
76. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
77. Diaconu Mihai-Bogdan - Abținere
78. Dima Toader PSD DA
79. Dîrzu Ioan PSD DA
80. Doboș Anton PNL DA
81. Dobre Mircea-Titus PSD DA
82. Dobrinescu Traian PNL DA
83. Dolha Mircea PNL DA
84. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
85. Dolineaschi Andrei PSD DA
86. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
87. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
88. Dragomir Gheorghe PNL DA
89. Dragomir Maria - DA
90. Dragomir Viorel Marian PSD DA
91. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
92. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
93. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
94. Dumbrăvanu Paul - DA
95. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
96. Dumitru Georgică ALDE DA
97. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
98. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
99. Dușa Mircea PSD DA
100. Emacu Gheorghe PSD DA
101. Enache Marian PSD DA
102. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
103. Eparu Ion PSD DA
104. Erdei Dolóczki István UDMR DA
105. Fejér László-Ődőn UDMR DA
106. Firczak Gheorghe Minoritati DA
107. Florea Daniel PSD DA
108. Frăticiu Gheorghe PSD DA
109. Galan Constantin ALDE DA
110. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
111. Găină Mihăiță PSD DA
112. Geantă Florian Daniel PSD DA
113. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
114. Gheorghe Florin PSD DA
115. Gheorghe Tinel PNL DA
116. Ghiveciu Marian PSD DA
117. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
118. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
119. Grama Horia PSD DA
120. Grecea Maria PNL DA
121. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
122. Gudu Vasile PNL DA
123. Guran Virgil - DA
124. Gust Băloșin Florentin - DA
125. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
126. Harbuz Liviu PSD DA
127. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
128. Holban Titi PSD DA
129. Horga Vasile PNL DA
130. Hulea Ioan PSD DA
131. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
132. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
133. Iancu Iulian PSD DA
134. Iane Daniel PNL DA
135. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
136. Ibram Iusein Minoritati DA
137. Intotero Natalia-Elena PSD DA
138. Ionescu George PNL DA
139. Iordache Florin PSD DA
140. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
141. Iriza Scarlat - DA
142. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
143. Itu Cornel PSD DA
144. Kelemen Hunor UDMR DA
145. Kerekes Károly UDMR DA
146. Kereskényi Gábor UDMR DA
147. Khraibani Camelia PSD DA
148. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
149. Longher Ghervazen Minoritati DA
150. Lupu Mihai PNL DA
151. Man Mircea PNL DA
152. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
153. Manolache Marius PSD DA
154. Manolescu Oana Minoritati DA
155. Marcoci Vlad PSD DA
156. Marcu Viorica PNL DA
157. Marian Ion Cristinel ND DA
158. Marica Petru-Sorin PSD DA
159. Marin Gheorghe PSD DA
160. Marin Laura PSD DA
161. Marocico Ion Minoritati DA
162. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
163. Máté András-Levente UDMR DA
164. Mazilu Constantin PSD DA
165. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
166. Melinte Ion PSD DA
167. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
168. Mihai Aurelian PNL DA
169. Mihăilă Ioan PSD DA
170. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
171. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
172. Mincă Liliana ND DA
173. Mircovici Niculae Minoritati DA
174. Mîrza Gavril PSD DA
175. Mocanu Adrian PSD DA
176. Mocioalcă Ion PSD DA
177. Mocioi Niculina PNL DA
178. Moldovan Ioan ALDE DA
179. Molnar Zsolt UDMR DA
180. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
181. Munteanu Ioan PSD DA
182. Murgu Neagu PSD DA
183. Nassar Rodica PSD DA
184. Nazare Alexandru PNL DA
185. Neacșu Marian PSD DA
186. Negruț Clement - DA
187. Negruț Cornelia ALDE DA
188. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
189. Nichita Cristina PSD DA
190. Nicolae Alexandri PNL DA
191. Nicolae Florian PSD DA
192. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
193. Nicolicea Eugen PSD DA
194. Niculescu Dumitru PSD DA
195. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
196. Nistor Laurențiu PSD DA
197. Nistor Marioara PSD DA
198. Niță Emil PSD DA
199. Nosa Iuliu PSD DA
200. Oajdea Daniel Vasile ND DA
201. Ochi Ion PSD DA
202. Oltean Ioan PNL DA
203. Orban Ludovic PNL DA
204. Palașcă Viorel ALDE DA
205. Palăr Ionel PNL DA
206. Pambuccian Varujan Minoritati DA
207. Pană Adriana-Doina PSD DA
208. Pardău Dumitru PNL DA
209. Paul Maria-Andreea PNL DA
210. Pârgaru Ion PSD DA
211. Peia Ninel PSD DA
212. Petrea Dorin Silviu PSD DA
213. Petric Octavian PSD DA
214. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
215. Plumb Rovana PSD DA
216. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
217. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
218. Pop Georgian PSD DA
219. Popa Octavian-Marius PNL DA
220. Popeangă Vasile PSD DA
221. Popescu Dan-Cristian PNL DA
222. Popescu Florin Aurelian - DA
223. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
224. Potor Călin PSD DA
225. Preda Cezar-Florin PNL DA
226. Pușcaș Iacob PSD DA
227. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
228. Răducanu Ion PSD DA
229. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
230. Rădulescu Constantin PSD DA
231. Roman Cristian-Constantin PNL DA
232. Roman Gheorghe PNL DA
233. Roman Victor PSD DA
234. Roșca Mircea PNL DA
235. Rotaru Răzvan ND DA
236. Sava Andrei-Valentin PSD DA
237. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
238. Săpunaru Nini PNL DA
239. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
240. Scarlat George PNL DA
241. Secară Florin Mihail PNL DA
242. Sefer Cristian-George PSD DA
243. Seres Dénes UDMR DA
244. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
245. Simedru Dan Coriolan PNL DA
246. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
247. Solomon Adrian PSD DA
248. Stan Ioan PSD DA
249. Stanciu Anghel PSD DA
250. Stanciu Zisu PSD DA
251. Stancu Ionel Minoritati DA
252. Stativă Irinel Ioan PSD DA
253. Stănescu Alexandru PSD DA
254. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
255. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
256. Stroe Radu PSD DA
257. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
258. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
259. Surdu Raluca PNL DA
260. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
261. Szabó Ödön UDMR DA
262. Șcheau Ion PNL DA
263. Șimon Gheorghe PSD DA
264. Șoptică Costel PNL DA
265. Șova Lucian PSD DA
266. Ștefan Viorel PSD DA
267. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
268. Tabugan Ion PSD DA
269. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
270. Tararache Mihai PNL DA
271. Tămâian Ioan PNL DA
272. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
273. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
274. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
275. Teju Sorin ALDE DA
276. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
277. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
278. Tiuch Cătălin PSD DA
279. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
280. Traicu Rodin PSD DA
281. Tudorache Daniel PSD DA
282. Tudorie Violeta PSD DA
283. Tudose Mihai PSD DA
284. Turcan Raluca PNL DA
285. Tușa Adriana Diana PNL DA
286. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
287. Udriște Gheorghe PNL DA
288. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
289. Uricec Eugen Constantin PSD DA
290. Ursărescu Dorinel ALDE DA
291. Vainer Aurel Minoritati DA
292. Varga Lucia-Ana PNL DA
293. Vladu Iulian PNL DA
294. Vlase Petru Gabriel PSD DA
295. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
296. Vreme Valerian PSD DA
297. Weber Mihai PSD DA
298. Zaharcu Neviser PSD DA
299. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
300. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
301. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 11 decembrie 2019, 7:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro