Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.06.2015 > 15:18 Versiunea pentru printare
Marți, 30 iunie 2015, ora 15:18

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 527/2015 privind modificarea și completarea Legii nr. 7/2006 privind statutul funcționarului public parlamentar
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:298 146 88 9 13 13 17 12
- voturi pentru (DA):198 144 1 8 13 11 17 4
- voturi împotrivă (NU):4 - 3 - - - - 1
- abțineri:94 - 84 1 - 2 - 7
- nu au votat:2 2 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL Abținere
6. Anghel Gabriela-Lola ND DA
7. Anton Marin PSD DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL Abținere
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Marian PSD -
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL Abținere
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Berci Vasile PNL Abținere
20. Birchall Ana PSD DA
21. Bîrsășteanu Florică PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Borbély László UDMR DA
29. Bucur Constantin-Alin PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
32. Buican Cristian PNL Abținere
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Burlacu Ștefan ND DA
35. Calimente Mihăiță PNL Abținere
36. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Canacheu Costică PNL Abținere
39. Cazan Mircea-Vasile PNL Abținere
40. Călin Ion PSD DA
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
43. Cernea Remus-Florinel - Abținere
44. Chebac Eugen PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL Abținere
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
47. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
48. Cioată Cezar ALDE DA
49. Ciobanu Gheorghe PSD DA
50. Ciobanu Liliana - DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL Abținere
55. Ciurariu Florin PNL Abținere
56. Cocei Erland PNL Abținere
57. Codîrlă Liviu PSD DA
58. Comșa Cornel-George - DA
59. Condurățeanu Andrei-Răzvan - Abținere
60. Costin Gheorghe PNL Abținere
61. Covaci Dorel PSD DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
63. Crăciunescu Grigore PNL Abținere
64. Cristea Aurelia PSD DA
65. Cristea Victor PSD DA
66. Cristian Horia PNL Abținere
67. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
68. Cupă Ion ALDE DA
69. Cupșa Ioan PNL Abținere
70. Daea Petre PSD DA
71. Dalca Ștefan-Petru ND DA
72. Dascălu Constantin PNL Abținere
73. Deaconu Mihai ND DA
74. Delureanu Virgil PSD DA
75. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
76. Diaconu Mihai-Bogdan - Abținere
77. Dima Toader PSD DA
78. Dîrzu Ioan PSD DA
79. Doboș Anton PNL Abținere
80. Dobre Mircea-Titus PSD DA
81. Dobrinescu Traian PNL Abținere
82. Dolha Mircea PNL Abținere
83. Dolha Nechita-Stelian PNL Abținere
84. Dolineaschi Andrei PSD DA
85. Donțu Mihai-Aurel PNL Abținere
86. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
87. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
88. Dragomir Maria - DA
89. Dragomir Viorel Marian PSD DA
90. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
91. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
92. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
93. Dumbrăvanu Paul - Abținere
94. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
95. Dumitru Georgică ALDE DA
96. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
97. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL Abținere
98. Dușa Mircea PSD DA
99. Emacu Gheorghe PSD DA
100. Enache Marian PSD DA
101. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
102. Eparu Ion PSD DA
103. Erdei Dolóczki István UDMR DA
104. Fejér László-Ődőn UDMR DA
105. Firczak Gheorghe Minoritati DA
106. Florea Daniel PSD DA
107. Frăticiu Gheorghe PSD DA
108. Galan Constantin ALDE DA
109. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
110. Găină Mihăiță PSD DA
111. Geantă Florian Daniel PSD DA
112. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
113. Gheorghe Florin PSD DA
114. Gheorghe Tinel PNL Abținere
115. Ghiveciu Marian PSD DA
116. Gireadă Dumitru-Verginel PNL Abținere
117. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
118. Grama Horia PSD DA
119. Grecea Maria PNL Abținere
120. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
121. Gudu Vasile PNL Abținere
122. Guran Virgil - Abținere
123. Gust Băloșin Florentin - Abținere
124. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
125. Harbuz Liviu PSD DA
126. Hărău Eleonora-Carmen PNL Abținere
127. Holban Titi PSD DA
128. Horga Vasile PNL Abținere
129. Hulea Ioan PSD DA
130. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
131. Ialomițianu Gheorghe PNL Abținere
132. Iancu Iulian PSD DA
133. Iane Daniel PNL Abținere
134. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
135. Ibram Iusein Minoritati DA
136. Intotero Natalia-Elena PSD DA
137. Ionescu George PNL Abținere
138. Iordache Florin PSD DA
139. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
140. Iriza Scarlat - NU
141. Ispir Raluca-Cristina PNL Abținere
142. Itu Cornel PSD DA
143. Kelemen Hunor UDMR DA
144. Kerekes Károly UDMR DA
145. Kereskényi Gábor UDMR DA
146. Khraibani Camelia PSD DA
147. Laza-Matiuța Liviu PNL Abținere
148. Longher Ghervazen Minoritati DA
149. Lupu Mihai PNL NU
150. Man Mircea PNL Abținere
151. Manea Victor-Gheorghe PNL Abținere
152. Manolache Marius PSD DA
153. Marcoci Vlad PSD DA
154. Marcu Viorica PNL Abținere
155. Marian Ion Cristinel ND DA
156. Marica Petru-Sorin PSD DA
157. Marin Gheorghe PSD DA
158. Marin Laura PSD DA
159. Marocico Ion Minoritati DA
160. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
161. Máté András-Levente UDMR DA
162. Mazilu Constantin PSD DA
163. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
164. Melinte Ion PSD DA
165. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
166. Mihai Aurelian PNL Abținere
167. Mihăilă Ioan PSD DA
168. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
169. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
170. Mincă Liliana ND DA
171. Mircovici Niculae Minoritati Abținere
172. Mîrza Gavril PSD DA
173. Mocanu Adrian PSD DA
174. Mocioalcă Ion PSD DA
175. Mocioi Niculina PNL Abținere
176. Moldovan Ioan ALDE DA
177. Molnar Zsolt UDMR DA
178. Motreanu Dan-Ștefan PNL Abținere
179. Munteanu Ioan PSD DA
180. Murgu Neagu PSD DA
181. Nassar Rodica PSD DA
182. Nazare Alexandru PNL Abținere
183. Neacșu Marian PSD DA
184. Negruț Clement - Abținere
185. Negruț Cornelia ALDE DA
186. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
187. Nichita Cristina PSD DA
188. Nicolae Alexandri PNL Abținere
189. Nicolae Florian PSD DA
190. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
191. Nicolicea Eugen PSD DA
192. Niculescu Dumitru PSD DA
193. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
194. Nistor Laurențiu PSD DA
195. Nistor Marioara PSD DA
196. Niță Constantin PSD DA
197. Niță Emil PSD DA
198. Nosa Iuliu PSD DA
199. Oajdea Daniel Vasile ND DA
200. Ochi Ion PSD DA
201. Oltean Ioan PNL Abținere
202. Orban Ludovic PNL Abținere
203. Palașcă Viorel ALDE DA
204. Palăr Ionel PNL Abținere
205. Pambuccian Varujan Minoritati DA
206. Pană Adriana-Doina PSD DA
207. Pardău Dumitru PNL Abținere
208. Paul Maria-Andreea PNL Abținere
209. Pârgaru Ion PSD DA
210. Peia Ninel PSD DA
211. Petrea Dorin Silviu PSD DA
212. Petric Octavian PSD DA
213. Pistru Eusebiu-Manea PNL Abținere
214. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
215. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
216. Pop Georgian PSD DA
217. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
218. Popeangă Vasile PSD DA
219. Popescu Dan-Cristian PNL Abținere
220. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL Abținere
221. Potor Călin PSD DA
222. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
223. Pușcaș Iacob PSD DA
224. Răducanu Ion PSD DA
225. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
226. Rădulescu Constantin PSD DA
227. Roman Cristian-Constantin PNL Abținere
228. Roman Gheorghe PNL Abținere
229. Roman Ioan Sorin PSD DA
230. Roman Victor PSD DA
231. Rotaru Răzvan ND Abținere
232. Sava Andrei-Valentin PSD DA
233. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL Abținere
234. Săpunaru Nini PNL NU
235. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
236. Scarlat George PNL Abținere
237. Secară Florin Mihail PNL Abținere
238. Sefer Cristian-George PSD DA
239. Seres Dénes UDMR DA
240. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
241. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
242. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
243. Solomon Adrian PSD DA
244. Stan Ioan PSD DA
245. Stanciu Anghel PSD DA
246. Stanciu Zisu PSD DA
247. Stancu Ionel Minoritati DA
248. Stativă Irinel Ioan PSD -
249. Stănescu Alexandru PSD DA
250. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
251. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
252. Stroe Radu PSD DA
253. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
254. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
255. Surdu Raluca PNL Abținere
256. Surugiu Iulian-Radu PNL Abținere
257. Szabó Ödön UDMR DA
258. Șcheau Ion PNL Abținere
259. Șimon Gheorghe PSD DA
260. Șoptică Costel PNL Abținere
261. Șova Lucian PSD DA
262. Ștefan Viorel PSD DA
263. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
264. Tabugan Ion PSD DA
265. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
266. Tararache Mihai PNL Abținere
267. Tămâian Ioan PNL Abținere
268. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
269. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
270. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
271. Teju Sorin ALDE DA
272. Teodorescu Cătălin-Florin PNL Abținere
273. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
274. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL Abținere
275. Tiuch Cătălin PSD DA
276. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
277. Traicu Rodin PSD DA
278. Tudorache Daniel PSD DA
279. Tudorie Violeta PSD DA
280. Tudose Mihai PSD DA
281. Turcan Raluca PNL Abținere
282. Tușa Adriana Diana PNL Abținere
283. Țîmpău Radu Bogdan PNL Abținere
284. Udriște Gheorghe PNL Abținere
285. Urcan Ionaș-Florin PNL Abținere
286. Uricec Eugen Constantin PSD DA
287. Ursărescu Dorinel ALDE DA
288. Vainer Aurel Minoritati DA
289. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
290. Vladu Iulian PNL Abținere
291. Vlase Petru Gabriel PSD DA
292. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
293. Vreme Valerian PSD DA
294. Weber Mihai PSD DA
295. Zaharcu Neviser PSD DA
296. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
297. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
298. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 16 decembrie 2019, 7:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro