Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.09.2015 > 12:06 Versiunea pentru printare
Joi, 3 septembrie 2015, ora 12:06

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 72/2015 privind vacantarea unui loc de deputat
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:277 138 91 5 8 8 18 9
- voturi pentru (DA):273 138 89 5 7 8 18 8
- voturi împotrivă (NU):1 - - - 1 - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:3 - 2 - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PNL DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bănicioiu Nicolae PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Bîrsășteanu Florică PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL DA
27. Boghicevici Claudia PNL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Bucur Constantin-Alin PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Burlacu Ștefan ND DA
35. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Canacheu Costică PNL DA
38. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
41. Chebac Eugen PSD DA
42. Chiriță Dumitru - -
43. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
44. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciurariu Florin PNL DA
49. Cocei Erland PNL DA
50. Comșa Cornel-George - DA
51. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
52. Costin Gheorghe PNL DA
53. Covaci Dorel PSD DA
54. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
55. Crăciunescu Grigore PNL DA
56. Cristea Aurelia PSD DA
57. Cristea Victor PSD DA
58. Cristian Horia PNL DA
59. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
60. Cupă Ion ALDE DA
61. Cupșa Ioan PNL DA
62. Daea Petre PSD DA
63. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
64. Dascălu Constantin PNL DA
65. Deaconu Mihai ND DA
66. Delureanu Virgil PSD DA
67. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
68. Dima Toader PSD DA
69. Doboș Anton PNL DA
70. Dobre Mircea-Titus PSD DA
71. Dobre Victor Paul PNL DA
72. Dobrinescu Traian PNL -
73. Dolha Mircea PNL DA
74. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
75. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
76. Dragomir Maria - DA
77. Dragomir Viorel Marian PSD DA
78. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
79. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
80. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
81. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
82. Dușa Mircea PSD DA
83. Emacu Gheorghe PSD DA
84. Eparu Ion PSD DA
85. Erdei Dolóczki István UDMR DA
86. Fejér László-Ődőn UDMR DA
87. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
88. Florea Damian ALDE DA
89. Florea Daniel PSD DA
90. Fonta Nuțu PSD DA
91. Frăticiu Gheorghe PSD DA
92. Galan Constantin ALDE DA
93. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
94. Găină Mihăiță PSD DA
95. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
96. Gheorghe Tinel PNL DA
97. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
98. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
99. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
100. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
101. Grama Horia PSD DA
102. Grecea Maria PNL -
103. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
104. Gudu Vasile PNL DA
105. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
106. Guran Virgil PNL DA
107. Gust Băloșin Florentin - DA
108. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
109. Harbuz Liviu PSD DA
110. Holban Titi PSD DA
111. Horga Vasile PNL DA
112. Hulea Ioan PSD DA
113. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
114. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
115. Iancu Iulian PSD DA
116. Iane Daniel PNL DA
117. Ibram Iusein Minoritati DA
118. Iliuță Vasile PNL DA
119. Intotero Natalia-Elena PSD DA
120. Ionescu Aurelian ALDE DA
121. Ionescu George PNL DA
122. Iordache Florin PSD DA
123. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
124. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
125. Itu Cornel PSD DA
126. Kerekes Károly UDMR NU
127. Khraibani Camelia PSD DA
128. Korodi Attila UDMR DA
129. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
130. Longher Ghervazen Minoritati DA
131. Lupu Mihai PNL DA
132. Man Mircea PNL DA
133. Manda Iulian Claudiu PSD DA
134. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
135. Manolescu Oana Minoritati DA
136. Marcoci Vlad PSD DA
137. Marcu Viorica PNL DA
138. Marian Ion Cristinel ND DA
139. Marica Petru-Sorin PSD DA
140. Marin Gheorghe PSD DA
141. Marin Laura PSD DA
142. Martin Eduard-Stelian PSD DA
143. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
144. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
145. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
146. Mihai Aurelian PNL DA
147. Mihăilă Ioan PSD DA
148. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
149. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
150. Militaru Lucian PNL DA
151. Mincă Liliana PSD DA
152. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
153. Mîrza Gavril PSD DA
154. Mocanu Adrian PSD DA
155. Mocioalcă Ion PSD DA
156. Mocioi Niculina PNL DA
157. Moisii Constantin PSD DA
158. Moldovan Ioan ALDE DA
159. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
160. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
161. Movilă Petru - DA
162. Nassar Rodica PSD DA
163. Nazare Alexandru PNL DA
164. Neacșu Marian PSD DA
165. Necula Cosmin PSD DA
166. Negruț Clement - DA
167. Negruț Cornelia ALDE DA
168. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
169. Nichita Cristina PSD DA
170. Nicoară Romeo Florin PNL DA
171. Nicolae Alexandri PNL DA
172. Nicolae Florian PNL DA
173. Niculae Aurel PSD DA
174. Niculescu Dumitru PSD DA
175. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
176. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
177. Nistor Laurențiu PSD DA
178. Nistor Marioara PSD DA
179. Niță Constantin PSD DA
180. Niță Emil PSD DA
181. Nosa Iuliu PSD DA
182. Oajdea Daniel Vasile ND DA
183. Oltean Ioan PNL DA
184. Oros Nechita-Adrian PNL DA
185. Palașcă Viorel ALDE DA
186. Palăr Ionel PNL DA
187. Paleologu Theodor PNL DA
188. Pambuccian Varujan Minoritati DA
189. Paul Maria-Andreea PNL DA
190. Pârgaru Ion PSD DA
191. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
192. Peia Ninel PSD DA
193. Petrea Dorin Silviu PSD DA
194. Petrescu Petre - DA
195. Petric Octavian PSD DA
196. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
197. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
198. Pop Georgian PSD DA
199. Popa Octavian-Marius PNL DA
200. Popeangă Vasile PSD DA
201. Popescu Dan-Cristian PNL DA
202. Pușcaș Iacob PSD DA
203. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
204. Răducanu Ion PSD DA
205. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
206. Rădulescu Constantin PSD DA
207. Rădulescu Romeo - DA
208. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
209. Rizea Cristian PSD DA
210. Roman Cristian-Constantin PNL DA
211. Roman Gheorghe PNL DA
212. Roman Ioan Sorin PSD DA
213. Roman Victor PSD DA
214. Sava Andrei-Valentin PSD DA
215. Săpunaru Nini PNL DA
216. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
217. Scarlat George PNL DA
218. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
219. Secară Florin Mihail PNL DA
220. Sefer Cristian-George PSD DA
221. Seres Dénes UDMR DA
222. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
223. Simedru Dan Coriolan PNL DA
224. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
225. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
226. Solomon Adrian PSD DA
227. Stan Ion PSD DA
228. Stanciu Anghel PSD DA
229. Stanciu Zisu PSD DA
230. Stativă Irinel Ioan PSD DA
231. Stănescu Alexandru PSD DA
232. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
233. Stragea Sorin Constantin PSD DA
234. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
235. Stroe Radu PSD DA
236. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
237. Surdu Raluca PNL DA
238. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
239. Șimon Gheorghe PSD DA
240. Șoptică Costel PNL DA
241. Ștefan Viorel PSD DA
242. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
243. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
244. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
245. Tararache Mihai PNL DA
246. Tămâian Ioan PNL DA
247. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
248. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
249. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
250. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
251. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
252. Toader Mircea-Nicu PNL DA
253. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
254. Traicu Rodin PSD DA
255. Tudorache Daniel PSD DA
256. Tudorie Violeta PSD DA
257. Tudose Mihai PSD DA
258. Turcan Raluca PNL DA
259. Tușa Adriana Diana PNL DA
260. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
261. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
262. Udriște Gheorghe PNL DA
263. Uricec Eugen Constantin PSD DA
264. Ursărescu Dorinel ALDE DA
265. Vainer Aurel Minoritati DA
266. Varga Lucia-Ana PNL DA
267. Varga Vasile PNL DA
268. Vasilică Radu Costin PSD DA
269. Vladu Iulian PNL DA
270. Vlase Petru Gabriel PSD DA
271. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
272. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
273. Vulpescu Ioan PSD DA
274. Weber Mihai PSD DA
275. Zaharcu Neviser PSD DA
276. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
277. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 18 ianuarie 2020, 16:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro