Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.09.2015 > 12:06 Versiunea pentru printare
Joi, 3 septembrie 2015, ora 12:06

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 73/2015 privind vacantarea unui loc de deputat
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:286 143 93 5 9 8 19 9
- voturi pentru (DA):283 143 93 5 8 8 19 7
- voturi împotrivă (NU):2 - - - 1 - - 1
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Antal István UDMR DA
10. Anton Marin PSD DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PNL DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bănicioiu Nicolae PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benga Ioan PSD DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Bîrsășteanu Florică PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Boghicevici Claudia PNL DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Bucur Constantin-Alin PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Burlacu Ștefan ND DA
37. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
38. Calotă Florică Ică ALDE DA
39. Canacheu Costică PNL DA
40. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
43. Chebac Eugen PSD DA
44. Chiriță Dumitru - -
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciurariu Florin PNL DA
51. Cocei Erland PNL DA
52. Comșa Cornel-George - DA
53. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
54. Constantin Daniel ALDE DA
55. Costin Gheorghe PNL DA
56. Covaci Dorel PSD DA
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
58. Crăciunescu Grigore PNL DA
59. Cristea Aurelia PSD DA
60. Cristea Victor PSD DA
61. Cristian Horia PNL DA
62. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Daea Petre PSD DA
66. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
67. Dascălu Constantin PNL DA
68. Deaconu Mihai ND DA
69. Delureanu Virgil PSD DA
70. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
71. Dima Toader PSD DA
72. Doboș Anton PNL DA
73. Dobre Mircea-Titus PSD DA
74. Dobre Victor Paul PNL DA
75. Dobrinescu Traian PNL DA
76. Dolha Mircea PNL DA
77. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
78. Dolineaschi Andrei PSD DA
79. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
80. Dragomir Maria - DA
81. Dragomir Viorel Marian PSD DA
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
84. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
85. Dumbrăvanu Paul PNL DA
86. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
87. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
88. Dușa Mircea PSD DA
89. Emacu Gheorghe PSD DA
90. Eparu Ion PSD DA
91. Erdei Dolóczki István UDMR DA
92. Fejér László-Ődőn UDMR DA
93. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
94. Florea Damian ALDE DA
95. Florea Daniel PSD DA
96. Fonta Nuțu PSD DA
97. Frăticiu Gheorghe PSD DA
98. Galan Constantin ALDE DA
99. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
100. Găină Mihăiță PSD DA
101. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
102. Gheorghe Tinel PNL DA
103. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
104. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
105. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
106. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
107. Grama Horia PSD DA
108. Grecea Maria PNL DA
109. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
110. Gudu Vasile PNL DA
111. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
112. Guran Virgil PNL DA
113. Gust Băloșin Florentin - NU
114. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
115. Harbuz Liviu PSD DA
116. Holban Titi PSD DA
117. Horga Vasile PNL DA
118. Hulea Ioan PSD DA
119. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
120. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
121. Iancu Iulian PSD DA
122. Iane Daniel PNL DA
123. Ibram Iusein Minoritati DA
124. Iliuță Vasile PNL DA
125. Intotero Natalia-Elena PSD DA
126. Ionescu Aurelian ALDE DA
127. Ionescu George PNL DA
128. Iordache Florin PSD DA
129. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
130. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
131. Itu Cornel PSD DA
132. Kerekes Károly UDMR NU
133. Khraibani Camelia PSD DA
134. Korodi Attila UDMR DA
135. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
136. Longher Ghervazen Minoritati DA
137. Lupu Mihai PNL DA
138. Man Mircea PNL DA
139. Manda Iulian Claudiu PSD DA
140. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
141. Manolescu Oana Minoritati DA
142. Marcoci Vlad PSD DA
143. Marcu Viorica PNL DA
144. Marian Ion Cristinel ND DA
145. Marica Petru-Sorin PSD DA
146. Marin Gheorghe PSD DA
147. Marin Laura PSD DA
148. Martin Eduard-Stelian PSD DA
149. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
150. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
151. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
152. Mihai Aurelian PNL DA
153. Mihăilă Ioan PSD DA
154. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
155. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
156. Militaru Lucian PNL DA
157. Mincă Liliana PSD DA
158. Mîrza Gavril PSD DA
159. Mocanu Adrian PSD DA
160. Mocioalcă Ion PSD DA
161. Mocioi Niculina PNL DA
162. Moisii Constantin PSD DA
163. Moldovan Ioan ALDE DA
164. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
165. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
166. Movilă Petru - DA
167. Nassar Rodica PSD DA
168. Nazare Alexandru PNL DA
169. Neacșu Marian PSD DA
170. Necula Cosmin PSD DA
171. Negruț Clement - DA
172. Negruț Cornelia ALDE DA
173. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
174. Nichita Cristina PSD DA
175. Nicoară Romeo Florin PNL DA
176. Nicolae Alexandri PNL DA
177. Nicolae Florian PNL DA
178. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
179. Niculae Aurel PSD DA
180. Niculescu Dumitru PSD DA
181. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
182. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
183. Nistor Laurențiu PSD DA
184. Nistor Marioara PSD DA
185. Niță Constantin PSD DA
186. Niță Emil PSD DA
187. Nosa Iuliu PSD DA
188. Oajdea Daniel Vasile ND DA
189. Oltean Ioan PNL DA
190. Oros Nechita-Adrian PNL DA
191. Palașcă Viorel ALDE DA
192. Palăr Ionel PNL DA
193. Paleologu Theodor PNL DA
194. Pambuccian Varujan Minoritati DA
195. Paul Maria-Andreea PNL DA
196. Pârgaru Ion PSD DA
197. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
198. Peia Ninel PSD DA
199. Petrea Dorin Silviu PSD DA
200. Petrescu Petre - DA
201. Petric Octavian PSD DA
202. Plumb Rovana PSD DA
203. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
204. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
205. Pop Georgian PSD DA
206. Popa Octavian-Marius PNL DA
207. Popeangă Vasile PSD DA
208. Popescu Dan-Cristian PNL DA
209. Pușcaș Iacob PSD DA
210. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
211. Răducanu Ion PSD DA
212. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
213. Rădulescu Constantin PSD DA
214. Rădulescu Romeo - DA
215. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
216. Rizea Cristian PSD DA
217. Roman Cristian-Constantin PNL DA
218. Roman Ioan Sorin PSD DA
219. Roman Victor PSD DA
220. Roșca Lucreția PSD DA
221. Sava Andrei-Valentin PSD DA
222. Săpunaru Nini PNL DA
223. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
224. Scarlat George PNL DA
225. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
226. Secară Florin Mihail PNL DA
227. Sefer Cristian-George PSD DA
228. Seres Dénes UDMR DA
229. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
230. Simedru Dan Coriolan PNL DA
231. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
232. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
233. Solomon Adrian PSD DA
234. Stan Ion PSD DA
235. Stanciu Anghel PSD DA
236. Stanciu Zisu PSD DA
237. Stativă Irinel Ioan PSD DA
238. Stănescu Alexandru PSD DA
239. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
240. Stragea Sorin Constantin PSD DA
241. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
242. Stroe Radu PSD DA
243. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
244. Surdu Raluca PNL DA
245. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
246. Șimon Gheorghe PSD DA
247. Șoptică Costel PNL DA
248. Ștefan Viorel PSD DA
249. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
250. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
251. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
252. Tararache Mihai PNL DA
253. Tămâian Ioan PNL DA
254. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
255. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
256. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
257. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
258. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
259. Toader Mircea-Nicu PNL DA
260. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
261. Traicu Rodin PSD DA
262. Tudorache Daniel PSD DA
263. Tudorie Violeta PSD DA
264. Tudose Mihai PSD DA
265. Turcan Raluca PNL DA
266. Tușa Adriana Diana PNL DA
267. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
268. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
269. Udriște Gheorghe PNL DA
270. Uricec Eugen Constantin PSD DA
271. Ursărescu Dorinel ALDE DA
272. Vainer Aurel Minoritati DA
273. Varga Lucia-Ana PNL DA
274. Varga Vasile PNL DA
275. Vasilică Radu Costin PSD DA
276. Vladu Iulian PNL DA
277. Vlase Petru Gabriel PSD DA
278. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
279. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
280. Vreme Valerian PSD DA
281. Vulpescu Ioan PSD DA
282. Weber Mihai PSD DA
283. Zaharcu Neviser PSD DA
284. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
285. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
286. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 31 martie 2020, 2:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro