Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.09.2015 > 12:06 Versiunea pentru printare
Joi, 3 septembrie 2015, ora 12:06

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 74/2015 privind vacantarea unui loc de deputat
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:284 143 90 5 9 8 20 9
- voturi pentru (DA):282 143 90 5 9 8 20 7
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Antal István UDMR DA
10. Anton Marin PSD DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PNL DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bănicioiu Nicolae PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benga Ioan PSD DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Bîrsășteanu Florică PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Boghicevici Claudia PNL DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Borbély László UDMR DA
32. Bucur Constantin-Alin PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Burlacu Ștefan ND DA
38. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
39. Calotă Florică Ică ALDE DA
40. Canacheu Costică PNL DA
41. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
44. Chebac Eugen PSD DA
45. Chiriță Dumitru - -
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
47. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciurariu Florin PNL DA
52. Cocei Erland PNL DA
53. Comșa Cornel-George - DA
54. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
55. Constantin Daniel ALDE DA
56. Costin Gheorghe PNL DA
57. Covaci Dorel PSD DA
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
59. Crăciunescu Grigore PNL DA
60. Cristea Aurelia PSD DA
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cristian Horia PNL DA
63. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
64. Cupă Ion ALDE DA
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Daea Petre PSD DA
67. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
68. Dascălu Constantin PNL DA
69. Deaconu Mihai ND DA
70. Delureanu Virgil PSD DA
71. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
72. Dima Toader PSD DA
73. Dobre Mircea-Titus PSD DA
74. Dobrinescu Traian PNL DA
75. Dolha Mircea PNL DA
76. Dolineaschi Andrei PSD DA
77. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
78. Dragomir Maria - DA
79. Dragomir Viorel Marian PSD DA
80. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
81. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
82. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
83. Dumbrăvanu Paul PNL DA
84. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
85. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
86. Dușa Mircea PSD DA
87. Emacu Gheorghe PSD DA
88. Eparu Ion PSD DA
89. Erdei Dolóczki István UDMR DA
90. Fejér László-Ődőn UDMR DA
91. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
92. Florea Damian ALDE DA
93. Florea Daniel PSD DA
94. Fonta Nuțu PSD DA
95. Frăticiu Gheorghe PSD DA
96. Galan Constantin ALDE DA
97. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
98. Găină Mihăiță PSD DA
99. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
100. Gheorghe Tinel PNL DA
101. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
102. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
103. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
104. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
105. Grama Horia PSD DA
106. Grecea Maria PNL DA
107. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
108. Gudu Vasile PNL DA
109. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
110. Guran Virgil PNL DA
111. Gust Băloșin Florentin - Abținere
112. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
113. Harbuz Liviu PSD DA
114. Holban Titi PSD DA
115. Horga Vasile PNL DA
116. Hulea Ioan PSD DA
117. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
118. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
119. Iancu Iulian PSD DA
120. Iane Daniel PNL DA
121. Ibram Iusein Minoritati DA
122. Iliuță Vasile PNL DA
123. Intotero Natalia-Elena PSD DA
124. Ionescu Aurelian ALDE DA
125. Ionescu George PNL DA
126. Iordache Florin PSD DA
127. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
128. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
129. Itu Cornel PSD DA
130. Khraibani Camelia PSD DA
131. Korodi Attila UDMR DA
132. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
133. Longher Ghervazen Minoritati DA
134. Lupu Mihai PNL DA
135. Man Mircea PNL DA
136. Manda Iulian Claudiu PSD DA
137. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
138. Marcu Viorica PNL DA
139. Marian Ion Cristinel ND DA
140. Marica Petru-Sorin PSD DA
141. Marin Gheorghe PSD DA
142. Marin Laura PSD DA
143. Martin Eduard-Stelian PSD DA
144. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
145. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
146. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
147. Mihai Aurelian PNL DA
148. Mihăilă Ioan PSD DA
149. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
150. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
151. Militaru Lucian PNL DA
152. Mincă Liliana PSD DA
153. Mircovici Niculae Minoritati DA
154. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
155. Mîrza Gavril PSD DA
156. Mocanu Adrian PSD DA
157. Mocioalcă Ion PSD DA
158. Mocioi Niculina PNL DA
159. Moisii Constantin PSD DA
160. Moldovan Ioan ALDE DA
161. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
162. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
163. Movilă Petru - DA
164. Munteanu Ioan PSD DA
165. Nassar Rodica PSD DA
166. Nazare Alexandru PNL DA
167. Neacșu Marian PSD DA
168. Necula Cosmin PSD DA
169. Negruț Clement - DA
170. Negruț Cornelia ALDE DA
171. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
172. Nichita Cristina PSD DA
173. Nicoară Romeo Florin PNL DA
174. Nicolae Alexandri PNL DA
175. Nicolae Florian PNL DA
176. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
177. Niculae Aurel PSD DA
178. Niculescu Dumitru PSD DA
179. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
180. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
181. Nistor Laurențiu PSD DA
182. Nistor Marioara PSD DA
183. Niță Constantin PSD DA
184. Niță Emil PSD DA
185. Nosa Iuliu PSD DA
186. Oajdea Daniel Vasile ND DA
187. Oltean Ioan PNL DA
188. Palașcă Viorel ALDE DA
189. Palăr Ionel PNL DA
190. Paleologu Theodor PNL DA
191. Pambuccian Varujan Minoritati DA
192. Paul Maria-Andreea PNL DA
193. Pârgaru Ion PSD DA
194. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
195. Peia Ninel PSD DA
196. Petrea Dorin Silviu PSD DA
197. Petrescu Petre - DA
198. Petric Octavian PSD DA
199. Plumb Rovana PSD DA
200. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
201. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
202. Pop Georgian PSD DA
203. Popa Octavian-Marius PNL DA
204. Popeangă Vasile PSD DA
205. Popescu Dan-Cristian PNL DA
206. Pușcaș Iacob PSD DA
207. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
208. Răducanu Ion PSD DA
209. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
210. Rădulescu Constantin PSD DA
211. Rădulescu Romeo - DA
212. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
213. Rizea Cristian PSD DA
214. Roman Cristian-Constantin PNL DA
215. Roman Ioan Sorin PSD DA
216. Roman Victor PSD DA
217. Roșca Lucreția PSD DA
218. Sava Andrei-Valentin PSD DA
219. Săpunaru Nini PNL DA
220. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
221. Scarlat George PNL DA
222. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
223. Secară Florin Mihail PNL DA
224. Sefer Cristian-George PSD DA
225. Seres Dénes UDMR DA
226. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
227. Simedru Dan Coriolan PNL DA
228. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
229. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
230. Solomon Adrian PSD DA
231. Stan Ion PSD DA
232. Stanciu Anghel PSD DA
233. Stanciu Zisu PSD DA
234. Stativă Irinel Ioan PSD DA
235. Stănescu Alexandru PSD DA
236. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
237. Stragea Sorin Constantin PSD DA
238. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
239. Stroe Radu PSD DA
240. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
241. Surdu Raluca PNL DA
242. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
243. Șimon Gheorghe PSD DA
244. Șoptică Costel PNL DA
245. Ștefan Viorel PSD DA
246. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
247. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
248. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
249. Tararache Mihai PNL DA
250. Tămâian Ioan PNL DA
251. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
252. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
253. Teju Sorin ALDE DA
254. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
255. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
256. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
257. Toader Mircea-Nicu PNL DA
258. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
259. Traicu Rodin PSD DA
260. Tudorache Daniel PSD DA
261. Tudorie Violeta PSD DA
262. Tudose Mihai PSD DA
263. Turcan Raluca PNL DA
264. Tușa Adriana Diana PNL DA
265. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
266. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
267. Udriște Gheorghe PNL DA
268. Uricec Eugen Constantin PSD DA
269. Ursărescu Dorinel ALDE DA
270. Vainer Aurel Minoritati DA
271. Varga Lucia-Ana PNL DA
272. Varga Vasile PNL DA
273. Vasilică Radu Costin PSD DA
274. Vladu Iulian PNL DA
275. Vlase Petru Gabriel PSD DA
276. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
277. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
278. Vreme Valerian PSD DA
279. Vulpescu Ioan PSD DA
280. Weber Mihai PSD DA
281. Zaharcu Neviser PSD DA
282. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
283. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
284. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 13 decembrie 2019, 7:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro