Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2015 > 16:09 Versiunea pentru printare
Marți, 13 octombrie 2015, ora 16:09

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 44/2015 privind combaterea și prevenirea actelor cu caracter pedofil și a infracțiunilor contra libertății și integrității sexuale ale persoanelor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:268 129 81 7 11 14 18 8
- voturi pentru (DA):258 125 76 7 11 13 18 8
- voturi împotrivă (NU):4 1 3 - - - - -
- abțineri:6 3 2 - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PNL DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae PNL DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
25. Boghicevici Claudia PNL DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Borbély László UDMR DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Canacheu Costică PNL DA
35. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
38. Cernea Remus-Florinel - DA
39. Chebac Eugen PSD DA
40. Chiriță Dumitru PSD DA
41. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
42. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
43. Chițoiu Daniel ALDE DA
44. Ciobanu Liliana ND DA
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
48. Ciuhodaru Tudor PSD NU
49. Ciurariu Florin PNL DA
50. Cocei Erland PNL DA
51. Codîrlă Liviu PSD DA
52. Comșa Cornel-George - DA
53. Constantin Daniel ALDE DA
54. Costin Gheorghe PNL DA
55. Covaci Dorel PSD DA
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
57. Crăciunescu Grigore PNL DA
58. Cristea Aurelia PSD DA
59. Cristea Victor PSD DA
60. Cristian Horia PNL DA
61. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Daea Petre PSD DA
64. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
65. Dascălu Constantin PNL DA
66. Delureanu Virgil PSD DA
67. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
68. Dima Toader PSD DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Doboș Anton PNL DA
71. Dobre Mircea-Titus PSD DA
72. Dobre Victor Paul PNL DA
73. Dobrinescu Traian PNL DA
74. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
75. Dolineaschi Andrei PSD DA
76. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
77. Dragomir Gheorghe PNL DA
78. Dragomir Maria - DA
79. Dragomir Viorel Marian PSD DA
80. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
81. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
82. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
83. Dumbrăvanu Paul PNL NU
84. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
85. Dumitru Georgică ALDE DA
86. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
87. Dușa Mircea PSD DA
88. Enache Marian PSD DA
89. Eparu Ion PSD DA
90. Erdei Dolóczki István UDMR DA
91. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
92. Firczak Gheorghe Minoritati DA
93. Florea Damian ALDE DA
94. Florea Daniel PSD DA
95. Fonta Nuțu PSD DA
96. Frăticiu Gheorghe PSD DA
97. Galan Constantin ALDE DA
98. Găină Mihăiță PSD DA
99. Geantă Florian Daniel PSD DA
100. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
101. Gheorghe Florin PSD DA
102. Gheorghe Tinel PNL DA
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
104. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
105. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
106. Grama Horia PSD DA
107. Grecea Maria PNL DA
108. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
109. Guran Virgil PNL NU
110. Gurzău Adrian - DA
111. Gust Băloșin Florentin - DA
112. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
113. Harbuz Liviu PSD DA
114. Horga Vasile PNL DA
115. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
116. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
117. Iane Daniel PNL DA
118. Iane Ovidiu-Cristian PSD Abținere
119. Ibram Iusein Minoritati DA
120. Ignat Miron Minoritati DA
121. Iliuță Vasile PNL DA
122. Intotero Natalia-Elena PSD DA
123. Ionescu Aurelian ALDE DA
124. Ionescu George PNL DA
125. Iordache Florin PSD DA
126. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
127. Ispir Raluca-Cristina PNL Abținere
128. Kerekes Károly UDMR DA
129. Kereskényi Gábor UDMR DA
130. Khraibani Camelia PSD DA
131. Korodi Attila UDMR DA
132. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
133. Longher Ghervazen Minoritati DA
134. Lubanovici Mircea PNL DA
135. Man Mircea PNL DA
136. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
137. Manolescu Oana Minoritati DA
138. Marcoci Vlad PSD DA
139. Marcu Viorica PNL DA
140. Marian Ion Cristinel ND DA
141. Marica Petru-Sorin PSD DA
142. Marin Gheorghe PSD DA
143. Marin Laura PSD DA
144. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
145. Mazilu Constantin PSD DA
146. Melinte Ion PSD DA
147. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
148. Mihai Aurelian PNL DA
149. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
150. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
151. Militaru Lucian PNL DA
152. Mincă Liliana PSD DA
153. Mircovici Niculae Minoritati DA
154. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
155. Mîrza Gavril PSD DA
156. Mocanu Adrian PSD DA
157. Mocioalcă Ion PSD DA
158. Mocioi Niculina PNL DA
159. Moldovan Ioan ALDE DA
160. Molnar Zsolt UDMR DA
161. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
162. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
163. Muntean Mircia PSD DA
164. Munteanu Ioan PSD DA
165. Murgu Neagu PSD DA
166. Nassar Rodica PSD DA
167. Nazare Alexandru PNL DA
168. Neacșu Marian PSD DA
169. Necula Cosmin PSD DA
170. Negruț Clement - DA
171. Negruț Cornelia ALDE DA
172. Nicoară Romeo Florin PNL DA
173. Nicolicea Eugen PSD DA
174. Niculae Aurel PSD DA
175. Niculescu Dumitru PSD DA
176. Nistor Laurențiu PSD DA
177. Nistor Marioara PSD DA
178. Niță Emil PSD DA
179. Nosa Iuliu PSD DA
180. Oltean Ioan PNL DA
181. Orban Ludovic PNL DA
182. Oros Nechita-Adrian PNL DA
183. Palașcă Viorel ALDE DA
184. Palăr Ionel PNL DA
185. Pambuccian Varujan Minoritati DA
186. Pană Adriana-Doina PSD DA
187. Paul Maria-Andreea PNL DA
188. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
189. Peia Ninel PSD DA
190. Petrea Dorin Silviu PSD Abținere
191. Petrescu Petre - DA
192. Petric Octavian PSD DA
193. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
194. Plumb Rovana PSD DA
195. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
196. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
197. Pop Georgian PSD DA
198. Popa Radu Mihai ND DA
199. Popeangă Vasile PSD DA
200. Popescu Dan-Cristian PNL DA
201. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
202. Preda Cezar-Florin PNL DA
203. Răducanu Ion PSD DA
204. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
205. Rădulescu Constantin PSD DA
206. Rădulescu Romeo - DA
207. Rizea Cristian PSD DA
208. Roman Cristian-Constantin PNL DA
209. Roman Gheorghe PNL DA
210. Roman Ioan Sorin PSD DA
211. Roman Victor PSD DA
212. Roșca Lucreția PSD DA
213. Rotaru Răzvan ND DA
214. Sava Andrei-Valentin PSD DA
215. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
216. Scarlat George PNL DA
217. Secară Florin Mihail PNL DA
218. Sefer Cristian-George PSD DA
219. Seres Dénes UDMR DA
220. Simedru Dan Coriolan PNL DA
221. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
222. Solomon Adrian PSD DA
223. Stan Ioan PSD DA
224. Stanciu Zisu PSD DA
225. Stancu Ionel Minoritati DA
226. Stativă Irinel Ioan PSD DA
227. Stănescu Alexandru PSD DA
228. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
229. Stragea Sorin Constantin PSD DA
230. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
231. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
232. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
233. Surdu Raluca PNL Abținere
234. Szabó Ödön UDMR DA
235. Șcheau Ion PNL DA
236. Șoptică Costel PNL DA
237. Ștefan Viorel PSD DA
238. Tabugan Ion PSD DA
239. Tararache Mihai PNL DA
240. Tămâian Ioan PNL DA
241. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
242. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
243. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
244. Teju Sorin ALDE DA
245. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
246. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
247. Tiuch Cătălin PSD Abținere
248. Tîlvăr Angel PSD DA
249. Toader Mircea-Nicu PNL DA
250. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
251. Traicu Rodin PSD DA
252. Tudorache Daniel PSD DA
253. Tudorie Violeta PSD DA
254. Turcan Raluca PNL DA
255. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
256. Udriște Gheorghe PNL DA
257. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
258. Uricec Eugen Constantin PSD DA
259. Vainer Aurel Minoritati DA
260. Varga Lucia-Ana PNL DA
261. Vasilică Radu Costin PSD DA
262. Vlase Petru Gabriel PSD DA
263. Vulpescu Ioan PSD DA
264. Zaharcu Neviser PSD DA
265. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
266. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
267. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
268. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 7 decembrie 2019, 9:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro