Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.05.2006 > 12:15 Versiunea pentru printare
Marți, 9 mai 2006, ora 12:15

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Vot final
PL 215/2006 pentru declararea comunei Stoina oraș
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:219 68 46 19 34 18 16 9 9
- voturi pentru (DA):188 60 45 18 29 18 4 8 6
- voturi împotrivă (NU):25 7 1 1 4 - 11 - 1
- abțineri:4 1 - - 1 - - - 2
- nu au votat:2 - - - - - 1 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Almășan Liviu PC NU
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andon Sergiu PC -
7. Andreica Romică PNL DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Antal István UDMR DA
10. Ardelean Lia PC NU
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Băeșu George PSD DA
16. Bănicioiu Nicolae PSD DA
17. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
18. Bejinariu Eugen - DA
19. Bentu Dumitru PSD DA
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
24. Brînzan Ovidiu PSD DA
25. Brînză William Gabriel PD-L Abținere
26. Buciu Angela PRM DA
27. Buciuta Ștefan Minoritati DA
28. Buda Daniel PD-L DA
29. Buda Ioan PSD DA
30. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
31. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
32. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Canacheu Costică PD-L DA
35. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
36. Călian Petru PC DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Câmpanu Liviu PNL DA
39. Chiper Gheorghe PSD DA
40. Chiș Filonaș PSD DA
41. Cindrea Ioan PSD DA
42. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
43. Ciontu Corneliu - Abținere
44. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
45. Codîrlă Liviu PRM DA
46. Constantinescu Anca PD-L DA
47. Constantinescu Viorel PSD DA
48. Crăciunescu Grigore PNL DA
49. Cutean Vasile Emilian PSD DA
50. Dan Iosif PSD DA
51. Diaconescu Renică PC NU
52. Dida Corneliu Ioan PSD NU
53. Dorneanu Valer PSD DA
54. Dragomir Dumitru PRM DA
55. Dragomir Gheorghe PNL DA
56. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
57. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
58. Dumitrescu Zamfir - DA
59. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
60. Dumitru Ion PSD DA
61. Dușa Mircea PSD DA
62. Duțu Stelian PD-L DA
63. Erdei Dolóczki István UDMR DA
64. Faina Constantin PC NU
65. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM NU
66. Fenechiu Relu PNL DA
67. Firczak Gheorghe Minoritati DA
68. Florea Damian PC NU
69. Fotopolos Sotiris Minoritati -
70. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
71. Furo Iuliu Ioan PRM DA
72. Gabor Gheorghe PNL DA
73. Găleteanu Monalisa PSD DA
74. Gerea Andrei Dominic PNL DA
75. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
76. Ghișe Ioan PNL DA
77. Giurescu Ion PSD DA
78. Glăvan Ștefan PC NU
79. Godja Petru PSD NU
80. Gonțea Ion PD-L DA
81. Gușă Cozmin Horea - DA
82. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
83. Hanganu Romeo Octavian PC NU
84. Hellvig Eduard Raul PC NU
85. Hoban Ioan PNL DA
86. Hoinaru Marian PNL DA
87. Igaș Traian Constantin PD-L DA
88. Ignat Miron Minoritati DA
89. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
90. Ionescu Daniel PSD DA
91. Iordache Florin PSD DA
92. Iriza Marius PRM DA
93. Iustian Mircea Teodor PNL DA
94. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
95. Kelemen Hunor UDMR DA
96. Kerekes Károly UDMR DA
97. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
98. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
99. Kovacs Attila UDMR DA
100. Lakatos Petru UDMR DA
101. Lambrino Radu PD-L NU
102. Lificiu Petru - DA
103. Longher Ghervazen Minoritati DA
104. Macaleți Costică PSD DA
105. Man Mircea PD-L DA
106. Manolescu Oana Minoritati DA
107. Manta Pantelimon PC NU
108. Marian Dan Mihai PNL DA
109. Marin Constantin PSD DA
110. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
111. Máté András-Levente UDMR DA
112. Matei Cătălin Lucian PSD DA
113. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
114. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
115. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
116. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
117. Meir Nati - DA
118. Merce Ilie PRM DA
119. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
120. Mircea Costache PRM DA
121. Mironescu Laurențiu PD-L DA
122. Mitrea Manuela PSD DA
123. Mitrea Miron Tudor PSD NU
124. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
125. Mînzînă Ion PRM DA
126. Mocanu Alexandru PD-L DA
127. Mocanu Vasile PSD DA
128. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
129. Mohora Tudor PSD DA
130. Moisoiu Adrian PRM DA
131. Moldovan Emil Radu PSD DA
132. Momanu Corneliu PNL DA
133. Movilă Petru PD-L DA
134. Munteanu Ioan PSD DA
135. Nassar Rodica PSD DA
136. Năstase Adrian PSD DA
137. Nechita Aurel PSD DA
138. Nedelcu Gabriela PSD DA
139. Nica Dan PSD DA
140. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
141. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
142. Nosa Iuliu PSD DA
143. Olarean Aurel PD-L DA
144. Oltean Ioan PD-L DA
145. Pardău Dumitru PNL DA
146. Pascu Bogdan PC DA
147. Paveliu Marian Sorin PNL DA
148. Petrea Constantin PD-L DA
149. Plumb Rovana PSD DA
150. Ponta Victor-Viorel PSD NU
151. Popa Cornel PNL DA
152. Popa Daniela PC DA
153. Popa Nicolae PC NU
154. Popescu Dan Ioan PSD DA
155. Popescu Florin Aurelian PNL DA
156. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
157. Preda Cezar-Florin PD-L DA
158. Preda Ion PNL DA
159. Pruteanu Vasile PNL DA
160. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
161. Pupeză Viorel PSD DA
162. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
163. Pușcaș Vasile PSD DA
164. Pușcă Mircea Valer PNL DA
165. Racoceanu Viorel PD-L DA
166. Raicu Romeo Marius PD-L DA
167. Rădulescu Cristian PD-L DA
168. Rogin Marius PD-L DA
169. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
170. Rus Ioan Aurel PRM DA
171. Rusu Mihaela Adriana PSD Abținere
172. Rușanu Dan Radu PNL DA
173. Sanda Victor PSD DA
174. Sandu Gabriel PNL DA
175. Sandu-Capră Mihai PNL DA
176. Sasu Ion PSD DA
177. Săniuță Marian-Florian PSD DA
178. Săpunaru Nini PNL DA
179. Sârb Gheorghe PSD DA
180. Sârbu Marian PSD DA
181. Sârbu Mugurel Liviu - DA
182. Scutaru Adrian George PNL DA
183. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
184. Seres Dénes UDMR DA
185. Sirețeanu Mihail PSD DA
186. Sóki Béla UDMR DA
187. Soporan Vasile Filip PSD DA
188. Stan Ioan PSD DA
189. Stan Ion PSD DA
190. Stoica Ion - NU
191. Străchinaru Petre PD-L DA
192. Strungă Emil PNL DA
193. Știrbeț Cornel PNL DA
194. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
195. Știucă Alecsandru PSD DA
196. Tabără Valeriu PD-L DA
197. Tamás Sándor UDMR DA
198. Tămagă Constantin PSD DA
199. Tărniceru Petru PSD DA
200. Timar Liviu PSD DA
201. Timiș Ioan PSD DA
202. Todoran Pavel PSD DA
203. Toró Tiberiu UDMR DA
204. Tudor Constantin PC NU
205. Turcan Raluca PNL DA
206. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
207. Ujeniuc Dragoș PNL DA
208. Ungureanu Petre PNL DA
209. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
210. Ursărescu Dorinel PNL DA
211. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
212. Văsioiu Horia PD-L DA
213. Vlase Petru Gabriel PSD NU
214. Vlădoiu Aurel PSD DA
215. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
216. Voinea Florea PSD DA
217. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
218. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
219. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 8 aprilie 2020, 16:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro