Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.10.2015 > 14:03 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 octombrie 2015, ora 14:03

Subiect vot: Aprobarea continuării dezbaterilor, cu punctele 4 și 5 din ordinea de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:201 97 69 7 - 8 10 10
- voturi pentru (DA):193 95 65 7 - 8 10 8
- voturi împotrivă (NU):6 1 3 - - - - 2
- abțineri:1 - 1 - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bănicioiu Nicolae PSD -
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Bîrsășteanu Florică PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
23. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
24. Boghicevici Claudia PNL DA
25. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
26. Buican Cristian PNL DA
27. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
28. Canacheu Costică PNL DA
29. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
30. Călin Ion PSD DA
31. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
32. Cernea Remus-Florinel - NU
33. Chiriță Dumitru PSD DA
34. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
35. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
36. Cioată Cezar ALDE DA
37. Ciobanu Liliana ND DA
38. Ciocan Dan PSD DA
39. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
40. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
41. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
42. Ciuhodaru Tudor PSD DA
43. Cocei Erland PNL DA
44. Codîrlă Liviu PSD DA
45. Costin Gheorghe PNL DA
46. Covaci Dorel PSD DA
47. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
48. Crăciunescu Grigore PNL DA
49. Cristian Horia PNL DA
50. Cupă Ion ALDE DA
51. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
52. Dascălu Constantin PNL DA
53. Deaconu Mihai ND DA
54. Delureanu Virgil PSD DA
55. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
56. Dîrzu Ioan PSD DA
57. Dobre Victor Paul PNL DA
58. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
59. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
60. Dragomir Gheorghe PNL DA
61. Dragomir Maria - DA
62. Dragomir Viorel Marian PSD DA
63. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
64. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
65. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
66. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL NU
67. Dușa Mircea PSD DA
68. Emacu Gheorghe PSD DA
69. Enache Marian PSD DA
70. Eparu Ion PSD DA
71. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
72. Florea Daniel PSD DA
73. Fonta Nuțu PSD DA
74. Frăticiu Gheorghe PSD DA
75. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
76. Gheorghe Florin PSD DA
77. Gheorghe Tinel PNL DA
78. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
79. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
80. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
81. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
82. Grama Horia PSD DA
83. Grecea Maria PNL DA
84. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
85. Gust Băloșin Florentin - DA
86. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
87. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
88. Iane Daniel PNL DA
89. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
90. Ibram Iusein Minoritati DA
91. Ionescu Aurelian ALDE DA
92. Ionescu George PNL DA
93. Iordache Florin PSD DA
94. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
95. Itu Cornel PSD DA
96. Khraibani Camelia PSD DA
97. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
98. Lubanovici Mircea PNL DA
99. Lupu Mihai PNL DA
100. Man Mircea PNL DA
101. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
102. Marcoci Vlad PSD DA
103. Marcu Viorica PNL DA
104. Marian Ion Cristinel ND DA
105. Marica Petru-Sorin PSD DA
106. Marin Gheorghe PSD DA
107. Martin Eduard-Stelian PSD DA
108. Mihai Aurelian PNL DA
109. Mihăilă Ioan PSD DA
110. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
111. Militaru Lucian PNL DA
112. Mincă Liliana PSD DA
113. Mircovici Niculae Minoritati DA
114. Mitrea Manuela PSD DA
115. Mocioalcă Ion PSD DA
116. Mocioi Niculina PNL DA
117. Moldovan Ioan ALDE DA
118. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
119. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
120. Movilă Petru - DA
121. Munteanu Ioan PSD DA
122. Nassar Rodica PSD DA
123. Neacșu Marian PSD DA
124. Necula Cosmin PSD DA
125. Negruț Clement - DA
126. Negruț Cornelia ALDE DA
127. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
128. Nicolae Florian PNL DA
129. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
130. Niculae Aurel PSD DA
131. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
132. Nistor Laurențiu PSD DA
133. Nistor Marioara PSD DA
134. Niță Emil PSD DA
135. Oltean Ioan PNL DA
136. Orban Ludovic PNL DA
137. Pambuccian Varujan Minoritati DA
138. Pârgaru Ion PSD DA
139. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
140. Peia Ninel PSD DA
141. Petrescu Petre - DA
142. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
143. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
144. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
145. Popa Octavian-Marius PNL DA
146. Popa Radu Mihai ND DA
147. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
148. Popescu Florin Aurelian - DA
149. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
150. Potor Călin PSD DA
151. Pușcaș Iacob PSD DA
152. Răducanu Ion PSD NU
153. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
154. Rădulescu Constantin PSD DA
155. Rădulescu Romeo - DA
156. Rățoi Neculai PSD DA
157. Reuer Elena-Ramona PNL DA
158. Roman Cristian-Constantin PNL DA
159. Roman Gheorghe PNL DA
160. Roman Victor PSD DA
161. Roșca Mircea PNL DA
162. Rotaru Răzvan ND DA
163. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
164. Secară Florin Mihail PNL DA
165. Sefer Cristian-George PSD DA
166. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
167. Stan Ion PSD DA
168. Stancu Ionel Minoritati DA
169. Stativă Irinel Ioan PSD DA
170. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
171. Stoica Mihaela - NU
172. Stragea Sorin Constantin PSD DA
173. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
174. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
175. Șoptică Costel PNL DA
176. Șova Lucian PSD DA
177. Ștefan Viorel PSD DA
178. Tabugan Ion PSD DA
179. Tararache Mihai PNL DA
180. Tămâian Ioan PNL DA
181. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
182. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
183. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
184. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
185. Tiuch Cătălin PSD DA
186. Toader Mircea-Nicu PNL DA
187. Tudorie Violeta PSD DA
188. Turcan Raluca PNL DA
189. Tușa Adriana Diana PNL DA
190. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
191. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
192. Udrea Elena Gabriela - DA
193. Uricec Eugen Constantin PSD DA
194. Varga Lucia-Ana PNL DA
195. Varga Vasile PNL DA
196. Vasilică Radu Costin PSD DA
197. Vulpescu Ioan PSD DA
198. Weber Mihai PSD DA
199. Zaharcu Neviser PSD DA
200. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
201. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 21 noiembrie 2019, 13:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro