Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.10.2015 > 14:04 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 octombrie 2015, ora 14:04

Subiect vot: Aprobarea procedurii de dezbatere a punctelor 4 și 5 din ordinea de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:197 95 67 6 - 9 10 10
- voturi pentru (DA):190 94 66 6 - 8 7 9
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - -
- abțineri:3 - - - - - 2 1
- nu au votat:3 1 - - - 1 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
8. Arsene Ionel PSD DA
9. Avram Constantin ALDE Abținere
10. Axente Ioan PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
15. Bălan Ion PSD DA
16. Bănicioiu Nicolae PSD -
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Bîrsășteanu Florică PSD DA
21. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
24. Boghicevici Claudia PNL DA
25. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
26. Buican Cristian PNL DA
27. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
28. Canacheu Costică PNL DA
29. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
30. Călin Ion PSD DA
31. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
32. Cernea Remus-Florinel - DA
33. Chiriță Dumitru PSD DA
34. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
35. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
36. Cioată Cezar ALDE DA
37. Ciobanu Liliana ND DA
38. Ciocan Dan PSD DA
39. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
40. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
41. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
42. Ciuhodaru Tudor PSD DA
43. Cocei Erland PNL DA
44. Codîrlă Liviu PSD DA
45. Costin Gheorghe PNL DA
46. Covaci Dorel PSD DA
47. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
48. Crăciunescu Grigore PNL DA
49. Cristian Horia PNL DA
50. Cupă Ion ALDE DA
51. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
52. Dascălu Constantin PNL DA
53. Deaconu Mihai ND DA
54. Delureanu Virgil PSD DA
55. Dîrzu Ioan PSD DA
56. Dobre Victor Paul PNL DA
57. Dolha Mircea PNL DA
58. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
59. Dragomir Gheorghe PNL DA
60. Dragomir Maria - DA
61. Dragomir Viorel Marian PSD DA
62. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
63. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
64. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
65. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
66. Dușa Mircea PSD DA
67. Emacu Gheorghe PSD DA
68. Enache Marian PSD DA
69. Eparu Ion PSD DA
70. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
71. Florea Daniel PSD DA
72. Frăticiu Gheorghe PSD DA
73. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
74. Gheorghe Florin PSD DA
75. Gheorghe Tinel PNL DA
76. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
77. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
78. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
79. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
80. Grama Horia PSD DA
81. Grecea Maria PNL DA
82. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
83. Gust Băloșin Florentin - DA
84. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
85. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
86. Iane Daniel PNL DA
87. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
88. Ibram Iusein Minoritati DA
89. Ionescu Aurelian ALDE -
90. Ionescu George PNL DA
91. Iordache Florin PSD DA
92. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
93. Itu Cornel PSD DA
94. Khraibani Camelia PSD DA
95. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
96. Lubanovici Mircea PNL DA
97. Lupu Mihai PNL DA
98. Man Mircea PNL DA
99. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
100. Marcoci Vlad PSD DA
101. Marcu Viorica PNL DA
102. Marica Petru-Sorin PSD DA
103. Marin Gheorghe PSD DA
104. Martin Eduard-Stelian PSD DA
105. Mihai Aurelian PNL DA
106. Mihăilă Ioan PSD DA
107. Militaru Lucian PNL DA
108. Mincă Liliana PSD DA
109. Mircovici Niculae Minoritati DA
110. Mitrea Manuela PSD DA
111. Mocioalcă Ion PSD DA
112. Mocioi Niculina PNL DA
113. Moldovan Ioan ALDE DA
114. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
115. Movilă Petru - DA
116. Munteanu Ioan PSD DA
117. Nassar Rodica PSD DA
118. Neacșu Marian PSD DA
119. Necula Cosmin PSD DA
120. Negruț Clement - DA
121. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
122. Nicolae Florian PNL DA
123. Niculae Aurel PSD DA
124. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
125. Nistor Laurențiu PSD DA
126. Nistor Marioara PSD DA
127. Niță Emil PSD DA
128. Oltean Ioan PNL DA
129. Orban Ludovic PNL DA
130. Pambuccian Varujan Minoritati DA
131. Pârgaru Ion PSD DA
132. Peia Ninel PSD DA
133. Petrescu Petre - DA
134. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
135. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
136. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
137. Popa Radu Mihai ND DA
138. Popescu Dan-Cristian PNL DA
139. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
140. Popescu Florin Aurelian - DA
141. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
142. Potor Călin PSD DA
143. Pușcaș Iacob PSD DA
144. Răducanu Ion PSD DA
145. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
146. Rădulescu Constantin PSD DA
147. Rădulescu Romeo - DA
148. Rățoi Neculai PSD DA
149. Reuer Elena-Ramona PNL DA
150. Rizea Cristian PSD DA
151. Roman Cristian-Constantin PNL DA
152. Roman Gheorghe PNL DA
153. Roman Victor PSD DA
154. Roșca Mircea PNL DA
155. Rotaru Răzvan ND DA
156. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
157. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
158. Secară Florin Mihail PNL DA
159. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
160. Stan Ion PSD DA
161. Stancu Ionel Minoritati DA
162. Stativă Irinel Ioan PSD DA
163. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
164. Stoica Mihaela - Abținere
165. Stragea Sorin Constantin PSD DA
166. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
167. Surdu Raluca PNL DA
168. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
169. Șimon Gheorghe PSD DA
170. Șoptică Costel PNL DA
171. Șova Lucian PSD DA
172. Ștefan Viorel PSD DA
173. Tabugan Ion PSD DA
174. Tararache Mihai PNL DA
175. Tămâian Ioan PNL DA
176. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
177. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
178. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
179. Tiuch Cătălin PSD DA
180. Toader Mircea-Nicu PNL DA
181. Tudorie Violeta PSD DA
182. Tudose Mihai PSD DA
183. Turcan Raluca PNL DA
184. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
185. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
186. Udrea Elena Gabriela - DA
187. Uricec Eugen Constantin PSD DA
188. Ursărescu Dorinel ALDE Abținere
189. Vainer Aurel Minoritati -
190. Varga Lucia-Ana PNL DA
191. Varga Vasile PNL DA
192. Vasilică Radu Costin PSD DA
193. Vulpescu Ioan PSD DA
194. Weber Mihai PSD DA
195. Zaharcu Neviser PSD DA
196. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
197. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 21 noiembrie 2019, 13:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro